Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Eylül '19

   
  Kategori
  Siyaset
  Okunma Sayısı
  33
   

  BM'de Bir Dünya Lideri

  Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurulu'na hitap eden Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bölgesel sorunlara dikkat çektiği gibi küresel sorunlar hakkında da önemli meselelere değindi.

  Nitekim bunlardan birisi Suriye meselesi idi. Güvenli bölge oluşturulması hakkında çağrıda bulunan Sayın Erdoğan, girişimci ve insani dış politika anlayışı ile gerçekleştirilecek olan 2020 Afrika Birliği-Türkiye Ortaklık zirvesine salonda ki tüm dünya ülkelerinin liderlerine davette bulundu.

  Mısır Devlet Başkanı Mursi'nin mahkeme salonunda can vermesinden Cemal Kaşıkçı suikastinin aydınlatılmasına kadar küresel barış ve adaleti sarsan bir çok olaydan da bahsettiği gibi her zaman olduğu gibi Filistin meselesini de göz ardı etmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan Müslüman toplumlarının kırmızı çizgisi olan Kudüs'ten, Türk toplumunun Akdeniz meselelerinden Kuzey Kıbrıs meselesi ve Azerbaycan Karabağ problemine de değindi.

  Genel Kurulda tüm devlet yetkilileri bölgesel problemlerden bahsederken, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda küresel vicdana seslenen tek lider Recep Tayyip Erdoğan oldu.

  Dünya bir kez daha gördü ki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kürsüsüne devlet başkanları, başbakanlar, çeşitli devlet yetkilileri çıkabilir, konuşmalar yapabilir fakat gerçekleri sadece liderler haykırır.

  Mazlumların gür sesi olduğunu, suskun dünyanın hür sesi olduğunu tüm dünyaya bir kez daha kanıtlayan Recep Tayyip Erdoğan tüm Türk ve Müslüman halklarını bir kez daha gururlandırdı.

  Son olarak söylemekte yarar görüyorum ki dünya bir insan olsaydı hiç şüphesiz kalbi ve vicdanı Türkiye Olurdu.

   

  Yorum Dükkanı bu blog'u önerdi.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 33
  Kayıt tarihi
  : 21.12.17
   
   

  Merhaba, Bu blogta günlük yaşama dair her şeyi bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Siyasetle i..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster