Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

03 Mart '10

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
1905
 

BMK on birinci dönem mezunlarını verdi…

BMK on birinci dönem mezunlarını verdi…
 

BMK on birinci dönem mezunlarını verdi…


Büyükçekmece Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarından mezun olan onbirinci dönem kursiyerleri sertifikalarını törenle aldılar.

Büyükçekmece Belediyesi Eğitim ve Kültür Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren BMK (Büyükçekmece Meslek Edindirme Kursları) kursiyerlerine dönem sonu sertifikalarını AKM’de düzenlediği törenle verildi. Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Başkan Yardımcısı Bayram Ali Üner, Büyükçekmece Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Şahin ve Ahmet Atalay, BMK Müdürü Ahmet Yazıcı, Ümit Akademi Sahibi Ümit Kalko’nun ve de eğitmenlerin elinden kurs bitirme sertifikalarını alan kursiyerler, kendilerine çalışabilecekleri yeni bir iş alanı bulmanın sevincini yaşadılar.

Onbirinci dönem İngilizce (44), Almanca (15), İngilizce 2.kur (12), Bilgisayar Okur-yazarlık (33),Bilgisayar Kullanımı (47), Temel Muhasebe (38), İlk Yardım (17) ve SBS 6.7.8. sınıflar (84) ursiyerlerinden oluşan toplam 316 öğrenci kurslarını başarı ile bitirdiler.

“Kurslarımızın sayısı artarak hizmet verecek”

Kursları bitiren öğrencilere sertifikalarını veren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kursları başarı ile bitiren herkesin birçok alanda iş bulabileceklerini söyledi. Kurslara katılımın oldukça yüksek olduğuna değinen Başkan Akgün, “ Büyükçekmece’den olduğu kadar, Avcılar, Beylikdüzü gibi diğer yakın ilçelerden de kurslarımıza katılanlar var. Bu gösteriyor ki bizler bu kursları açarak bir şeyler başarabilmiş, insanlarımıza yeni çalışma alanları kazandırabilmişiz. Burada kurslarını bitiren vatan daşlarımız birçok yerde kendilerine iş bularak çalışma imkânı yakalayacaklar. Şimdi bizim yapmamız gereken kurslarımızın sayısını arttırmak” şeklinde konuştu. Başkan Akgün’ün elinden kurs sertifikalarını alan kursiyerler kurslara yeni branşlara kayıt olarak devam etmek istediklerini, daha öğrenmek istedikleri birçok branşların olduğunu ifade ettiler.

Üniversiteler geliyor.

2009 yerel seçimlerden sonra Büyükçekmece İlçesine bağlanan belediyelerin hizmet binalarınla ilgili Üniversiteler ile görüşmelerin sonuçlandığını dile getiren Başkan Akgün Tepecik, Kumburgaz, Celaliye-Kamiloba hizmet binalarının üniversitelere tahsisi edileceğini, Üniversitelerin eğitime başladıktan sonra bölgelerini ekonomik olarak canlandıracağını söyledi. Ayrıca Büyükçekmece sahilinde Turgut Özal bulvarında 60 derslikli kız meslek lisesi ve sanat lisesi, Cumartesi pazarın orada ikinci okulumuz Türkiye’deki en büyük engelliler rehabilatasyon okulu. Üçüncü okulumuzda Akçansa tarafında E–5 üzerinde bir okulumuzun inşatlarına başlayacağız bu okullarımız da en kısa zamanda eğitim öğretime başlayacaktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1989
Toplam yorum
: 5393
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4960
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster