Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Aralık '07

 
Kategori
Burçlar
Okunma Sayısı
1305
 

Boğa erkekleri

Boğa erkekleri
 

Boğalardan korkar mısınız?Ben korkmam çünkü ben de boğayım. Boğayım, boğasın, boğalar, boğayız. Bir boğa burcu erkeği olarak kendimden bahsetmem gerekirse, ilk sıraya duygusallığımı koyabilirim.Kolay kolay ağlamam ama beni çok sevindiren bir şey olduğu zaman dayanamam. Bir keresinde sanırım lise 2.sınıftı.3 tane zayıfım vardı karnemde. Biri atölye dersiydi ( meslek lisesi olduğu için ) sanırım. Onu başarıyla verdim. Matematikçi de saolsun kıyak geçmiş kanaat notuyla bana geç oğlum demiş. En zoru ve 3.sü Edebiyat idi. O kadar zorlu bir hocaydı ki anlatamam. Sanırım da anlatamayacağım.=) Sınava girdim babalar gibi de çıktım. Sınavdan 60 almışım. Anlayacağınız geçtim lise son sınıfa.Ama gelin görün ki eve bir gidişim vardı ki annemler beni bekliyorlar.İçeri girdim ve şöyle br baktım suratlarına.Ve olan oldu. Paat ! Ben koptum. Duygu selinden olacak ki, ağladım susamışcasına. Sevinç işte inanamıyordum geçtiğime. Neyse efendim boğayım diyorduk ve duygusaldır diyorduk değil mi? Duygusaldır ama üstüne gelmeyin sakın. Bizi kolay kolay kızdıramazsınız.Amaaaa ipin uçkuru bi kaçarsa gelin görün boğanın serüvenini =))))

Aylarca ve yıllarca kusursuz, dengeli ve kontrollü davranışlar içinde, çiçeklerin kokusunu içine çekerek ve çevresindeki tüm o sinirli gürültü patırtılara aldırmadan yaşayıp gider.

Derken hiç ummadığınız bir gün, saldırganın biri onun geniş sırtına fazladan bir çöp yüklemeye kalkınca, hızla soluyarak ön ayağıyla toprağı eşelemeye başlar, gözleri kısılır ve saldırır.

Olabildiğince çabuk yolundan çekilin ve canınızı kurtarmak için kaçın! Boğa’nın öfkesi adiren kabarır, ama bir de çileden çıkınca yolunun üstüne çıkan her şeyi ezip geçer, Akrepleri bile...

Tozun toprağın yatışması ve ortalığın tekrar huzura kavuşması biraz zaman alabilir. Bazı Boğa’lar o kadar kontrollüdür ki, tüm yaşamları boyunca ancak birya da iki kez kendilerini kaybedecek kadar öfkelenirler. Yine de bu özelliğini akılda tutmakta fayda var.

Boğa genellikle öyle biraz sinirlenip öfkelenmez. Meydana gelen olay, onun normalde sakin olan duygularını sarsacak kadar büyükse, sıradan bir öfke değil, gözü hiçbir şey görmeyecek kadar büyük bir gazap bekleyebilirsiniz.

Mayıs ayında doğanların birçoğu gerçekten Boğa’ya benzeyebilirler, yani erkekler. Dişi Boğa’ların bakışlarıysa, sakin, berrak ve gene de sabittir. Hareketleri zarif, tembelcedir, ama onda gizli bir güç olduğunu sezersiniz. Erkeklere gelince, boyunları çoğunlukla kalın ve adaleli, omuzlar, göğüs ve arka, her üçü de geniş vegüçlüdür.

Kısa ya da uzun olsun bütün vücut iyi orantılıdır. Kulaklar genelde küçük ve başa doğru yatıktır. Yemek yerken lokmaları yavaş yavaş çiğnerler ve genelde kusursuz bir sindirim sistemleri vardır.

Alınlarının tam ortasına düşen bir tutam saç veya bukle dikkatinizi çekebilir. Hepsinin değilse de, Boğa’nın saçları kıvırcık veya dalgalıdır. Gözleri ve derisi gibi genellikle saçları da koyu renktir. Arada sırada rastladığınız sarışın, açık renk gözlü, beyaz tenli Boğa’ların bile zihin ve karakter yapılarında çıtkırıldımlıktan eser yoktur.

Doğal olarak Boğa burcunda doğan her insanın bildiğimiz boğaya veya ineğe benzemesini bekleyemezsiniz. Bunların çoğunlukla, adeleliden, tombula ve şişmana kadar değişen iri yarı yapıları olduğu doğrudur. Ama kafanıza ille de bu imajı yerleştirirseniz, sonra sıskaları tanıyamazsınız; oysa onları tanımak da önemlidir.

Boğa, karşı cinse büyük ilgi duyar, ama onun oyunları içinde, herhangi bir zevkin peşine saldırganca düşmek yoktur. O insanları kendisine cezbetmeyi tercih eder. Ne diye onları köşe bucak kovalamakla enerjisini harcasın?

Çiftliğe kadar kısa bir yolculuk yaparak, doğa yasalarını biraz akıllıca gözlemek, Boğa’nın duygularını aşkta ve dostlukta nasıl ifade ettiğini açıkça anlamağa yeter.

Pasiflik onun tipik davranış biçimidir. Boğalar dostlarını konukseverlikle evde ağırlamayı, ziyaretlerine gitmek zahmetine tercih ederler.

Yıldız gibi parlayan bir popülerliğe kavuşmak için gayret sarfetmek Boğa’nın yapısına ters düşer. Eğer onu istiyorsanız siz arayabilirsiniz. Orada olacaktır. Arkadaşlık veya romans tipini ona atın, eğer ilgisini çekiyorsa, o tutar. Onunla ne yapacağını da iyi bilir, ki bu diğer bazı, dışa dönük burçlarda her zaman görülmez.

Boğa pek az üzülür, sinirlenir ve tırnaklarını yer. İşler istediği gibi gitmediği zaman somurtup düşüncelere dalabilir, ama sinirli bir tip değildir. Duygularına kapılmamak ve işleri kendi gidişine uydurmak onun doğal özelliğidir ve onun bu esas tutumunu tümüyle değiştiremez.

Boğa insanları ev kedileridir. Kendi çatısı altında lüks bir yaşam, rahat, samimi bir yaşam kurmayı istemeyen bir Boğa hemen hemen yok gibidir. Değişiklik onu tedirgin eder (Şayet Ay, İkizler, Yay veya Kova’da değilse).

Eğer tanıdığınız bir Boğa’nın kendi evi yoksa, mutlaka onun hayali içinde yaşıyordur ve bir gün sahip olacaktır. O toprağa yakındır ve eninde sonunda bir gün şu ya da bu şekilde toprak tutkusuna yakalanacaktır.

Kalabalık bir apartmanda yaşamak zorundaysa, herhangi bir penceresi sardunya ve petunya saksılarıyla dolu olacaktır. Şehrin gürültü patırtısı rahatsız edecek kadar yakından geliyorsa, balık takımlarını aldığı gibi, doğayla başbaşa kalacağı sessiz sakin bir yere gidecektir.

Dünya ona göre, ne kadar başdöndürücü bir hızla dönerse dönsün, yavaşlayıncaya kadar Boğa kendi köşesine çekilecektir. Vasat bir Boğa, güçlü bir yapıya sahip olarak fevkalade sağlıklıdır. Onun sırtını yere getirmek oldukça zorsa da, bir kez hastalanınca, kısmen doktorun sözünü dinlememekte direndiği için iyileşmesi yavaş olabilir. Doğuştan iyimserliğe bel bağlamama eğilimi de hızla iyileşmesini önleyebilir.

Vücudunda kazalara ve enfeksiyonlara hassas olan alanlar, boğaz, boun, bacaklar, bilekler, üreme organları, sırt ve omurga bölgesidir. Soğuk algınlığı sık sık boğaz ağrısına dönüşür ve Boğa’nın herkesçe bilinen yeme içme aşkından çoğunlukla yiyeceklerden kaynaklanan fazla kiloları kalp rahatsızlıklarına, dolaşım bozukluklarına, zayıf bileklere, damar genişlemesine ve başka kronik şikayetlere yol açabilir. Gut hastalığı da bir başka olasılıktır. Bununla birlikte, mayısta doğan insanların çoğu aşırı şişmanlıktan, letarjiden ve böbrek enfeksiyonlarından kaçınabilirlerse, zodyakın bütün burçlarından daha kolay sağlıklı
kalabilirler.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Boğa burcu olan erkekler kesinlikle birbirine çok benziyorlar, bu tezi her zaman, ilgili her sohbette dile getirmişimdir, fakat arkadaşlarım ya da o an sohbet ettiğim kim ise "olmaz öyle şey" deyip beni susturmayı denemişlerdir. Sizin yazdıklarınıza bakınca savunduğum tez tez olmaktan çıkıyor artık, bir gerçek oluyor. Ben de boğa burcuyum ve yazdıklarınızın %99'u kişiliğime uyuyor. Ve yine söylüyorum boğa burcuna sahip erkekler birbirine çok benzerdirler. Bu özellik diğer burçlarda pek yok kanımca.

ARAL 
 14.09.2012 19:47
Cevap :
boğa insanları müstesnadır =)  18.09.2012 15:48
 

Boğalardan çok komedyen çıkar biliyormusun? Örnek Cem Yılmaz, erkek kardeşim, en yakın arkadaşım gibi. Gülmekten öldürüyorlar beni. Cem'i 5 kere canlı seyrettim her defasında gülmekten karnıma ağrılar girdi. Tüm boğalarda bu özellik var gibi. Çok karşılaştımda ondan yazdım. Selamlar.

Ayşe Yavuz 
 30.01.2008 14:20
Cevap :
=)) ÇOK haklısın I She :)) ben de boğa burcuyum 6 mayıs 1982.boğalar gerçekten de çok komik ve kendini insanlara sevdiren tiplerdir. örnek ben =))) eline sağlık.  30.01.2008 14:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 749
Toplam yorum
: 2097
Toplam mesaj
: 46
Ort. okunma sayısı
: 1943
Kayıt tarihi
: 11.10.07
 
 

Yazmanın hayatın akışının bir parçası olduğu kanısındayım. 6 Mayıs 1982'de doğdum ve İstanbul Kar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster