Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Eylül '06

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
899
 

Boğazda müzik...

Boğazda müzik...
 

Afyon'da bir düğünde tanışmıştık. Müziğimi beğenmişler. İstanbul'a yaş günüm için gelir misiniz demişti, çok zarif bir hanımefendi. Eşi de öyle. Muhteşem bir ikili. Gelmez miyim?

Yaş gününe davet edildiğim bu değerli çiftimiz Elçin Gümrükçüoğlu hanımefendi ve değerli eşi eski büyükelçilerimizden Rahmi Gümrükçüoğlu beyefendi idi.

İstanbul'a program için ilk gelişimdi. Heyecanım doruk noktasındaydı. Tanınmış konukları ilk kez görmenin şaşkınlığını da yaşıyordum. Anne kız yemek müziğine başladığımızda o muhteşem kentin , tarihin derinliklerinden gelen dekoru ile konuklarla bütünleştiğini gördüm. Boğazdan geçen gemiler geceyi sanki selamlıyordu. İlk dans tabii ki evin sahibesi muhteşem çiftimizindi. 'Sen kalbimin mehtabısın güneşisin ' melodisiyle.

Ağustos ayının o serin akşamına , bu değerli çiftimizin bütün sıcaklığı yansıdı. Kendimi çok rahat hissettim. Çoşkulu, eğlencesi bol bir gece oldu. Hele boğaz, ışıl ışıl gerdanlığı ile kelimeler bulamıyorum; Büyüleyici idi. Kimler yoktu ki gecede? Değerli iş adamlarımızdan Aydın Doğan, Yılmaz Ulusoy, bugün aramızda bulunmayan rahmetli Sakıp Sabancı, Barış Manço, Kerem Yılmazer beyler ve onların değerli eşleri. Daha birçok tanınmış simalar.

O geceden güzel anlarımızı sevgili eşim tek tek topladı. İkince kez bu güzellikleri bir kez daha bir başka yılda yaşadık.

Ankara'da yaşantımıza devam ediyoruz. Birgün gazetelerde, Rahmi beye sabah yürüyüşünü yaparken bir aracın çarptığını okuduk. Uzun bir süre komada kaldı. Sonra kaybettik. Ne kadar üzüldüğümüzü sizlere anlatamam. Çok değerli bir insanımız trafik teröründe hayatını kaybetmişti. Nur içinde yatsın. Sevgili eşi ile o zamanlar diyaloğumuz sürmüştü.

Yaşamınızda yüreğinizde özel yerleri olan insanlar vardır. Hatırladığınız zaman duygulanırsınız.

Güzel ancak, hüzünlü anılardan bir sayfa işte...Albümümden.

Hoşça kal Boğaziçi....

Hoşça kal İstanbul...

Kalbimizde buruk, acı bir tat kaldı.

Hoşça kal.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1586
Kayıt tarihi
: 15.08.06
 
 

Yaşamın ne kadar değerli olduğunun bilincinde, hatalarına gülebilen, İnsanlara değer veren, hayvanla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster