Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Haziran '16

 
Kategori
Salon Sporları
Okunma Sayısı
141
 

Boks vahşi bir spordur, kaldırılmalıdır!

Boks vahşi bir spordur, kaldırılmalıdır!
 

Yazımın en kısa özeti başlığıdır. Bu tür yazıları yazmamın amacı, hani tarihe not düşmek diye bir tabir vardır, internette yazılan yazıların arasında yer alsın, ne olur ne olmaz bir ilgilinin, bir yetkilinin dikkatini çeker de benim önerimi dikkate alırlar.

Lisede biyoloji dersimize Mücahit bey adında bir öğretmen giriyordu. Ders anlatımı arasında sık sık 'boks vahşi bir spordur, hayvani bir spordur' derdi. Tabi yıllar geçti, yaşlandık ve hocamızın tespitine ben de hak verdim.

En son örneği M.Ali Clay. Rahatsız oldu, beyin fonksiyonları gerektiği gibi çalışamaz oldu, uzun yıllar bu şekilde yaşadı ve öldü. Bir diğer örnek, Şamil Şam adında ağır sıklet boksörü. O da rahatsızland ve öldü.

Normal hayatta insanlar dövüşebilir, bunun nedenleri vardır. Dövüşler ya saldırı ya da savunma şeklinde olur. Peki, ringde birbiriyle öldüresiye dövüşen, birbirini tanımayan iki insan ne için dövüşüyor olabilir?

Tabi boks sporunun zararları konunun uzmanlarınca daha teknik anlatılabilir. Benim görüşüm bu sporun tamamen yasaklanması ve kaldırılmasıdır. Bir anlamı da bulunmamaktadır. Seyir amaçlı, bir de para kazanma amacı olması spordan ziyade ticari bir iş olduğu anlaşılmaktadır.

Sonuç olarak boks vahşi ve hayvani bir spordur, kaldırılmalıdır diyorum. Tabi diyeceksiniz ki bir blog yazısıyla boks sporu kaldırılır mı? Haklısınız tabi, ben fikrimi paylaşıyorum, blog yazmanın amacı da bu değil mi?

 

Akçakoca 18/6/2016

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bunu diyen sadece siz değilsiniz, benim en az 3 tane yazım var bu konuda. Hatta başlıklar bile aynı. Böyle aydın görüş taşımanızdan dolayı gurur duydum beyefendim. Ben de bu kon uda yalnızım sanıyordum.

Kerim Korkut 
 23.06.2016 16:22
Cevap :
Teşekkür ederim, aynı duyarlılıkta olmamız güzel bir şey,bizim yazmamızla bir şey olmaz ama kim bilir4 bir gün neden olmasın selamlar saygılar.  24.06.2016 13:29
 

Merhaba Aynı konuda bir yazıyı daben düşünüyordum. Ellerinize sağlık. Bir insanın başka bir insanı veya canlıyı dövmesi spor olamaz. Selamlar...

SÜLEYMAN SIRRI 
 18.06.2016 16:27
Cevap :
Siz yazarsanız daha kapsamlı ve etkileyici olur,teşekkürler selamlar.  18.06.2016 19:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 491
Toplam yorum
: 350
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 216
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi al..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster