Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Kasım '19

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
162
 

Bol Kahkaha Atalım

Bol kahkaha atmak insan ömrünü uzatır. Üzüntü sağlığımızı alır götürür bu nedenle bol kahkaha atalım eylenelim. Aşağıdaki fıkraları sizler için derledim. Umarım bir an olsun üzüntülerden uzaklaşırsınız. Bol kahkahalı günlere.
NAHİDE ÇELEBİ

KARNE
Okullar kapanır karneler alınır öğrenciler evlerine döner. Babası Ortaokul son sınıfta olan oğluna sorar: “Oğlum karne aldın mı getir bakayım. Çocuk kitabının arasından karne çıkarır, baba bakar beden eğitimi ve müzik dışında hepsi zayıf, çok sinirlenir ve : “Bu ne rezalet” diye bağırır. Çocuk baba o senin ortaokuldaki karnen” diye cevaplar.

ADRESİ KAYBETTİ
Uçak sis yüzünden Erzurum hava alanına bir türlü inemez. Erzurumlu teyze telaşlanır ve hostese: Gızım teyyare ecep aşşağı niye inmedi yoksa adresi mi kayıp etti?” deyince hostes güler ve yok teyzeciğim şimdi ineriz diye cevaplar. Teyze sinirlenir ve “viş torpah başan niye gülirsen edresi gayıp etmeseydi çoktan yere inerdik” der.

Çocuk babasına :
“Babacığım, annem ile nasıl evlendin? Adam eşine dönüp : “ Görüyor musun, çocuk bile anlam veremiyor.”

ORUÇ BOZMA
Erzurum’da iftar vaktine yarım saat kala bir çocuk koşarak kahveden içeri girer ve : “Amcalar dışarıda bir adam orucunu yiyor” der. Kahvede çay içen iki kişi:  “Dur şu çayımı bitirip ben ona oruç yemenin ne olduğunu göstereyim” diye cevaplar.

SORU
Öğretmen sınıfta sordu: “Eğer çalışmak eğlencelidir dersek bu hangi zamandır?”
Alper hemen cevabı verdi: “Nadir rastlanan bir zaman hocam!..

Arada ‘R’ VAR
Tabura yeni bir komutan gelmiş, askeri toplamış ve kendisini tanıtmaya başlamış, demiş ki: “Benim Adım Ahmet Soyadım Kırç. Sakın ola ki aradaki R harfini unutup yanlış söylemeyin yakarım. Askerler R yi unutmamak için devamlı tekrarlamışlar. Komutan tekrar toplamış teker teker askerlere sormaya başlamış, herkes “Kırç” diye cevap vermiş sıra Erzurumluya gelmiş heyecandan unutmuş, arkadan arkadaşı “Arada R var” deyince Erzurumlu: Komutanım Gört diye cevaplamış. Komutandan okkalı bir sille yemiş.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Beni güldürdünüz Nahide Hocam.Yüreğinize sağlık. Selamlar.

Abdülkadir Güler 
 19.11.2019 12:56
Cevap :
Sayın Hocam! Değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.Selam sevgi ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ  20.11.2019 5:40
 

Nahide Hanım,fıkralar, yaşantımızın en çarpıcı,gülünç yönünü dışa vuran özlü deyişlerdir. Erzurum ağzıyla da güçlenen fıkra çok ilginç.Sağ ol.Selam ve saygılar.

Hüseyin Başdoğan 
 18.11.2019 21:23
Cevap :
Sayın Başdoğan değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.Dilerim yaşamınız bol kahkahalarla geçsin.Selam sevgi ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ  19.11.2019 11:52
 

Fıkralar gülümsetti, sağ olasın

Kerim Korkut 
 18.11.2019 7:18
Cevap :
Kerim kardeş değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.Selam sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ  19.11.2019 11:54
 

Mizahsız hayat düşünülemez ve hatta çekilmez Nahide hanımcığım, Sağ olun bunu anımsatarak ne iyi ediyorsunuz, elinize sağlık teşekkür ederim selam sevgilerimle

Cemile Torun 
 16.11.2019 21:48
Cevap :
Sevgili Cemile hanım!Sizi güldürmek istedim.Değerli yorumunuza çok teşekkür ederim canım.Yaşamınız gülmeler içinde yürüsün.Sevgilerimle öptüm.NAHİDE ÇELEBİ  17.11.2019 7:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1913
Toplam yorum
: 11658
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1036
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster