Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Kasım '18

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama
 

Zayıflamak için sıkı bir diyet ve yoğun bir spora rağmen hala yok olmayan bölgesel yağlar ve fazlalıklar için bir çok yöntem mevcuttur. Bunlar kremler, özel kıyafetler, vakum, radyofrekans, kızılötesi, ultrsonik dalga, masajlar, yosun, çamur, mezoterapi, lipoliz, kavitasyon, lpg, velasmooth şeklinde uzayıp gitmektedir. Biz kliniğimizde bölgesel sorunlar için AWT, lazer lipoliz ve liposuction uygulanıyor
 
Bölgesel zayıflama vücudun basen, bel, göbek gibi belli bölgelerinde birikmiş yağların azaltılması için kullanılan yöntemlerdir. Bireylerin genetik yapısına, beslenme alışkanlıklarına ve hareket etme rejimlerine bağlı olarak yağlanma tüm vücuda eşit oranda dağılmaz ve belli bölgelerde birikir. Günümüzde özellikle düşük bel pantolonların çok sık giyilmesiyle bel bölgesinde yağlanma artışıyla çok sık karşılaşılıyor.
 
Bölgesel incelme yöntemleri ile yağ hücreleri parçalanarak yağın katı halden sıvı hale geçirilmesi amaçlanmaktadır. Ya dışardan uygulanan sistemlerle yağ parçalanıp cilt sıkılaştırılmaya çalışılır, ya da içeriden lazer veya liposuction yardımı ile yağlar parçalanır.
 
Bölgesel zayıflama ve incelme yöntemleri arasında ürün ve uygulama metodu mevcuttur. Ancak içlerine en çok tercih edilen 3 yöntem var.
Bunlar:
1.Liposuction
2.Lazer Lipoliz
3.AWT ( Akustik Dalga Terapisi)

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 143
Kayıt tarihi
: 28.11.14
 
 

Estetik Cerrahi dünyasının sayılı kadın cerrahlarından Op.Dr.Eser Aydoğdu  Samsun doğumlu… Erciye..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster