Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Kasım '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
350
 

Bölünmüş değil bütünleşmiş bir CHP...

Bölünmüş değil bütünleşmiş bir CHP...
 

Bugün yine CHP içerisindeki bir bölünmüşlük tablosu ve oradan yansıyanları, bu yansımalara yapılan sayısız yorumları izlerken bulduk kendimizi. Bu yorumların kimisi yapıcı, yol gösterici olmakla birlikte, tahmin edileceği üzere daha çok yarın yansımalarını göreceğimiz, subjektiflik ölçüsü değişken ve iyi niyetten yoksun yorumlarda olacaktır. Şu saat itibariyle haber kanallarının yegane gözde meselesi "CHP" . Parti genel merkezini şimdilik kimse terketmeyi düşünmüyor.

Sonu gelmez toplantılar, kaçınılmaz bir yol ayrımı noktasına partiyi getirecek gibi görünüyor. Oysa AKP'nin kendi lehine tektipleştirmeye çalıştığı ve büyük ölçüde başardığı, yeniden iktidara en güçlü aday algısı yarattığı ülke koşullarında, sağlam bir muhalif duruşa ve sese her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Öyleki okur-yazar-kentli kesim, kendini gün geçtikçe "öteki" hissetmeye devam edecektir. Kendi seslerini, dünya algılarını inandırıcı ve sağlam bir biçimde sahiplenen ve sırtlanan bir ekibe ihtiyaçları daha da artmış olacaktır.

Burada asıl ihtiyaç, hiçbir dünya görüşünün dayatmacılığa ve tektipliğe dönüşmeden, "orta yolu" bulan bir davranış ve hizmet modeliyle geniş kitleleri kucaklaması, buluşturmasıdır. Dolayısıyla kendi içinde dağınık bir görüntü arzeden CHP'nin değil; kendiyle bütünleşmiş, gerçekçi hedefleri ortaya koyan, bununla da kalmayıp, yeni bakış açıları getirebilen, içinde yaşadığı koşullara özel çözümler üretebilen bir CHP'nin ülkeye ve kendine yararı vardır. Parti içi demokrasi ve gelişmişlik örneği göstermesini istediğimiz CHP'den, özellikle köşe başlarını tutmuş herkesten, kişisel çıkarlarını ve hırslarını, rekabet duygularını bir kenera bırakarak, ülke ve parti yararına hizmet edecek adımlar atmalarını bekliyoruz. Bütünlüğünü bulmuş bir CHP'yi görmek istiyoruz...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 76
Toplam yorum
: 35
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 889
Kayıt tarihi
: 13.10.10
 
 

Doğal yaşamın korunması, evrensel insan hakları, felsefe, arkeoloji, tarih, sosyoloji, kişisel ge..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster