Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mart '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
46
 

Bomb

Bomba patladı patlayacak

Bilgiler, anılar, pişmanlıklar, sevinçler, üzüntüler vs.'si hepsi iki lobun içinde. Yıllar geçtikçe de doluyor doluyor.

Koşturmalar, çıkarlar, hesaplar içindeki hayattan ne zevk alınır. Ne zevki ya, ha züğürt tesellisi veya da gerçek; sağlık yerinde olsun da.

Zaten azla yetinmeyi öğrettiler bize, azla yetin ki mutlu olasın. Azla yetin ki çoğunu istemeyesin. Yakınma sakın bela, hastalık seni bulur.

Hep derler ya köydeki insan daha mutludur diye. Gerçekten doğru. İşin ne tavukla bahçeyle. Bir tek kadınsan akşam kocanın isteğiyle onunla yatman gerekiyor (Kadına kalsa tavukla, kuzuyla yatar kocayla yatmaktan iyidir).

Soyda biraz tırlaklık var onlarımı çektim ne? Konuşurken konudan konuya atladığım gibi düşünürkende atlıyorum daldan dala. Her insan gibi bazı ecza destekleriyle atlatacağım bazı zamanları kendi irademle atlatmam zarar veriyor beynime. Niye sıradan olmadım ki bende diğerleri gibi. Niye evi süsleyip, kendimi süsleyip mutlu olamıyorum ki. Sorumluluklarıma niye bu kadar bağlıyım. Yapmasam ya bazı şeyleri. Başkaları yapsa ya.

Hayır madem okudun bilinçlendin herşeyin farkındasın. Kalk, oturma! Ezilen kadınlar, çocuklar için bişeyler yap. Hayata sadece çocuk yetiştirmek, birilerine bakmak için mi geldin. Öldürülen, dövülen kadınlar için, daha çocuk yaşta evlendirilen kızlar için, psikopat ebeveynlerin dövdüğü işkence yaptığı çocuklar için mücadele et. Öylede ölecen böylede. Hayatta güzel bişeyler yapıp gitmek terk etmek var bu dünyayı. 
Ha ama bazıları için  bu güzel şeyler umreye gitmek, hacca gitmek hemde defalarca. Hidayete eriyorlar ya, çok güzelmiş, çok yakınmışsın, her sene gitmek varmış! O paralara ne çocuklar okur, ne kitaplar alınır.

Mecbur olduğun  hayatı yaşamak, mecburluktan bazen bazı insanların yanında bulunmaktan, mecburiyetten kafandakileri kusamamak yüzlerine.

Ne diyeyim bu mecburlukların kıskacında yaşarken fırsat bulduğumda uzaklaşamasam, kafayı dağıtıp gelemesem, insanların tasvip etmediği şeyleri yapamasam, herhalde hastanelik olurdum.

Bütün bunları düşünüp de mecbur oldukları hayatı yaşayan insanların  bu balonun içinde arasıra bir iki ufak delik bulup çıktıklarını nefes alıp tekrar geldiklerini düşünüyorum.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 189
Kayıt tarihi
: 30.09.12
 
 

Blog yazarlığı, internet günlüğü. İnsanları tanımaya meraklı biri olarak hoşuma gidiyor düşüncemi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster