Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Bashico Doğal Anneyim Başak Pirtini

http://blog.milliyet.com.tr/bashico

15 Mart '08

 
Kategori
Evcil Hayvanlar
Okunma Sayısı
1566
 

Boncuk ve Maviş yeni evlerine yerleştiler :)

Boncuk ve Maviş yeni evlerine yerleştiler :)
 

Boncuk ve Maviş


Herkese merhaba,
Öncelikle Boncuk ve Maviş'e ev bulmak için uğraşlar veren ve yorumlar yazan, mesajlar yollayan ve telefonlar ile bilgi veren tüm milliyet blog yazarlarına çok teşekkür ederim. Bugün iki minnoşumu yeni evlerin yerleştirdim. Orada sevgi ile güzel yemekleri yiyerek, evin ve bahçenin keyfini sürerek yaşayacakları için çok içime sindi. Yeni aileleri onları çok seven, ikisine de birlikte bakacak inanılmaz tatlı, hayvan sever insanlar. Sonunda dilediğim gibi bir yer olduğu için çok mutluyum. Buradan kocaman kalplerini ve evlerini iki minnoşuma açtıkları için Müşerref hanım ve oğlu Yusuf'a çok teşekkür ederim.

Biraz sahiplendirme işinden bahsetmek istiyorum. Kedilerim için çevrim içi ve çevrim dışı ne yapabilirsem hepsini yaptım. Evcil hayvanınızı yuvalandırmak için ilan verilebilecek siteleri de burada bilgi olarak vermek isterim:

Kedigen.com, minikpati.com, miyavlar.com, yuvaariyorum.blogspot.com, kedilerimiz.com, sahibinden.com, facebook, arkadaş blogları, kişisel e-posta listenizdekilere yaptığınız iletiler. Ayrıca veteriner kniliğinize, markete, hayvan hastanesi ve petshoplara ilan yapıştırabilirsiniz.

Tüm bunları yaptım. Kaç kişi geri döndü dersiniz? Ciddi olarak sadece 2! İlki vazgeçti, ikincisi çok ilgiliydi, inanamadım. Zaten ona verdim. Ne kadar fazla insan kedi sahiplendirmek istiyor ya da sahiplenmek istiyormuş bu sitelerde ilan verip forumlarda gezinirken görmüş oldum. Ancak sahip olmak isteyenler sadece ya cins arıyor, ya da yavru. Halbuki sevecen, iyi huylu, insanlarla iyi geçinen kedi bulmak daha zor. Bir bilseler ne kaçırdıklarını!

İnternetin dışına bakınca insan merak ediyor, nerede bu hayvan severler diye çünkü etrafta tanıdıklara haber vererek ya da mailing yaparak aile bulmak nerdeyse imkansız. Henüz evcil hayvan sahiplenme kavramı yaygınlaşmamış hissine kapılıyorum. Bir de forumlardaki insanların sahiplendirmek isteyen insanlara takındıkları tavır korkunç negatif ve saldırgan. Halbuki insanlar tabii ki de sevdiklerinden ayrılma kararını ilk aşamada çok zor veriyorlar, ardından gelen saldırılar daha üzüntü verici oluyor. Bilgi paylaşımı, sevgi platformu olarak lanse edilen bu sitelerdeki insanlar çözüm bulmak yerine saygısızca sövüp sayıyorlar. Kendilerini ilgilendirmeyen konuları meraktan çatlıyorlar. Özel hayata müdahale etmeye çalışıyorlar. Site üyelerinin tanımadıkları insanlara bu saldırıları nasıl yaptıklarını hala aklım almıyor. Belki karşılıklı gelseler çok iyi anlaşacaklar, güzel bilgilerini paylaşacaklar, dostluklar oluşturacaklar. İşte bir kaç korku salmaya meraklı tip yüzünden pek çok kişi sitelerde yorum yapmaktan soğuyor. Diğer forumlara girmek, konuşmak bile istemiyor. Sahiplendirme yapılan sitelerdeki tüm insanları çağdaş medeniyetlerde olması gerektiği gibi saygı ve sevgi çerçevesinde yorumlarını yapmaya davet ediyorum.

Kedilerim iyi kalpliymiş, şansları yaver gitti, çok tatlı bir eve yerleştiler. Bu arada yukarıdaki sitelerin durumlarında anlattıklarımdan milliyet blogda da olur mu diye çekinmiştim ilanımı verirken. İlanı şu ana kadar 155 kişi okumuş. Öncesinde hayvan sever blog yorumcularıma attığım mesajlar beni en çok etkiledi. Blog yazarlarımız oldukça duyarlı davranarak, mesaj ve telefonla kedilerimi sordular, gelişmeler hakkında bilgilendirmek istediler. Milliyet blog beni bu anlamda tekrar kazandı. Tüm blog severlere ve kediseverlere sevgilerimi gönderiyorum. Tüm okuyanlara tekrar teşekkür ederim :)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

fener bahçe son 8 e kaldı basketbolda. hihihihi... Keşke benim de öle bi yerim olsaydı da ben alabilseydim çikoları.

karga 
 20.03.2008 14:59
Cevap :
Teşekkürler düşünmeniz bile yeter :)  24.03.2008 9:03
 

Maviş ve Boncuğun, sevgiyle kucaklıyacak insanlara kavuşmuşlar, çok sevindim...saygı ve sevgiler

Latif 
 16.03.2008 14:20
Cevap :
Latif Bey, sizin de iyi dileklerinizle şanslı bir aile buldum. Teşekkürler :)  17.03.2008 12:02
 

Hayatımda çekmediğimiz dertleri ve sıkıntıları bulduğumuz hayvanları sahiplendirirken çektik. Zor bir ülke burası. Hem insan olan hem de hayvanlar için. emeklerinize saygı ve sevgilerimizle.

Sevgiağacı 
 16.03.2008 0:29
Cevap :
Umarım ülkemiz daha iyiye doğru gidecek, hem insan hem de hayanlar açısından. Eğitim ve bilgi burada ön plana çıkıyor... Yorumunuza teşekkür ederim. :)  16.03.2008 13:14
 

Hep aklımdaydı ama çevremde sorduklarımdan olumlu yanıt alamadım. Boncuk ve Maviş'in yeni bir yuvaya kavuşmasına çok sevindim. Hem de bahçeli bir evmiş ki bu da çok güzel bir şey :) Cins kedi isteyenlere ne diyeyim, hayvan değil aksesuar arıyorlar sanırım. Sevgiler, selamlar...

Murakami 
 15.03.2008 22:30
Cevap :
Celal Bey ilginize çok teşekkür ederim. Yorumunuza ek olarak sokaklar, barınaklar da pek çok harika hayvanla dolu, umarım her eve bir evcil hayvan gibi bir kampanya olur da ev bulurlar :)  16.03.2008 13:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 201
Toplam yorum
: 243
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 11656
Kayıt tarihi
: 07.12.07
 
 

Tüm blog severlere merhaba! Boğaziçi Kimya bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe toplantı, etkinli..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster