Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Nisan '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
9252
 

BOP eşbaşkanı RTE

BOP eşbaşkanı RTE
 

Bu haritanın gerçekleşmesi için Eşbaşkanlık görevi RTE'de..


1996 yılında ABD ileri gelenlerinin önümüzdeki 20 yılda Türkiye’yi yönetecek liderler olarak; Gül-Erdoğan ikilisini seçtikleri basında ve ABD basınında yer aldı. 

Hiç bir yalanlama da gelmediğine göre doğru olarak kabul etmemiz gerekir. Ya da bu doğruluğun ispatı olarak aşağıdaki satırlara göz atalım. 

20 Mart 2003 tarihinde Beyaz Saray Oval Ofis’te ABD yetkililerinin müzakere ettiği Türkiye raporu aynen şöyledir. 

“BOP’un (Büyük Ortadoğu Projesi) kilit ülkeleri Türkiye ve İran’dır. Bu iki ülke ya bizimle olmalı ya da çökertilmelidir. Türkiye’nin konumu ve olaylara bakışı ile İran’ınki birbirinden çok farklıdır. Bu nedenle uygulanacak politikalar ve planlar da farklı olmalıdır. Türkiye’ye karşı ekonomik destekli bir seri psikolojik operasyon uygulanarak halkın, özellikle Silahlı Kuvvetler’in direnişi kırılmalıdır. Türkiye’yi ekonomik olarak kriz sınırında tutarak siyasal isteklerimize hayır diyemeyecek bir noktaya getirmeliyiz. 

Bu planlar uygulanırken PKK örgütü de etkin bir şekilde kullanılmalıdır. Bu planların uygulanması için çok önemli olan medya desteği için Türkiye’de yeterli alt yapımız mevcuttur. 

Türkiye’de küreselleşme ve Ilımlı İslam Modeli üzerinde çalışırken,  

Azerbaycan’da ve İran’da sosyal yapıya dönük milliyetçilik planları uygulanmalıdır” 

(Gaziantephaber. com. Burhan Özbey) 

Dikkatinizi çekerim. Süleymaniye'deki Çuval olayı ve Ergenekon soruşturmaları bu Türkiye Raporundan sonra başlıyor. 

*** 

RTE, 27 Ocak 2004’te ABD ziyaretinde Newyork’ta, Amerikan Musevi Komitesi (ADL) tarafından 7 katlı “Yahudi Cesaret Ödülü” ile ödüllendiriliyor. 

*** 

Aynı RTE, 10 Haziran 2005’te Amerikan Dış Politika Derneği (FPA) toplantısında; “Biz Türkiye olarak, bildiğiniz gibi, Geniş Ortadoğu ve Kuzey Afrika İnisiyatifi çalışmalarında rol aldık. Eşbaşkan olarak bu süreci işletmeye devam ediyoruz.” diyor. 

16 Kasım 2005’te Ankara’da AKP MYK toplantısından sonra, basına; “Dışişleri Bakanı Gül, Bahreyn’de ABD Dışişleri Bakanı Condalize Rice ile Geniş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Projesi ile ilgili görüşecek. Söz konusu Projede Eşbaşkanlık görevi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.” diyor. 

Bu sözler ilk akla gelenler. İlgilenenler İnternette biraz dolaşırlarsa RTE’nin Eşbaşkanlık itiraflarının çeşitli ve bir çok örneklerini görebilirler. Hata canlı itiraflarını videolardan da izleyebilirler. 

*** 

Peki nedir bu BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) Planı ve Eşbaşkanlık ne anlama geliyor?. 

ABD’li generaller bir NATO toplantısında yukarda görülen haritayı göstererek, ilerleyen yıllarda Orta Doğu’ya verecekleri şekli perdeye yansıtmışlar ve bu ülkelerin haritasının değişeceğini taahhüt etmişlerdir. (Bu haritası değişecek ülkeler arasında Türkiye’de vardır. Hatta Türk Generallerin bu durumu protesto ederek toplantıyı terk ettikleri de biliniyor.) 

*** 

Eşbaşkanlığa gelince; Bu projenin yürütülmesinde görev alacak ve ABD’nin çıkarları doğrultusunda (AB Emperyalizminin de işine yarayacak şekilde) parçalanacak ve küçültülecek ülkeler halklarının tepkilerini kıracak, yani bir nevi grev kırıcılığa soyunacak, “inanılır ve güvenilir” işbirlikçiler. 

*** 

Yukardaki gerçekler ışığında ülkemizin ve hükümetin tutumuna bir göz atarsak, AKP hükümetinin ve RTE’nin, ABD’nin istekleri doğrultusunda dış politika izlediklerini görürüz. Kuzey Afrika ülkelerindeki bölünme senaryoları, Mısır ile Libya’nın durumları ve bu ülkelerin gelecekleri ile ilgili olarak RTE’nin tavrı bilinmektedir. 

Ülkelerin iç işlerine karışmama ve halkların kendi kaderlerini tayin kuralını bir kenara bırakan RTE bu yaptıklarını savunma durumunda olduğundan ya da olacağından kendi ülkemize dışarıdan karışmalara da karşı çıkamayacaktır doğal olarak. Burada RTE’nin kendi iç işlerimize karışan AB parlamenterlerine verdiği çok “karizmatik” cevaplara bakıp aldanmamak gerekir. 

Kendisini Konya’da bir mitingde sanarak yaptığı konuşmaların kapalı kapılar ardındaki açılımı tam anlamıyla emperyalizme teslimiyettir. İlgilenenler Avrupa Parlamenterleri Meclisinde kapalı kapılar ardında RTE’nin verdiği taahhütleri ve tavizleri araştırıp bulabilirler. Hatta gazetelerede yansıdı ve yalanlanmadı. 

Sözün özü; RTE bu karışıklıkta tam anlamıyla komşuya pirince giderken evdeki bulgurdan da olmuştur. Emperyalist politikaların uygulanmasında kraldan çok kralcı olmanın ve Emperyalizmin kuyruğuna takılmanın doğal sonucudur bu. Ülkesini seven ve RTE'nin bu konularla ilgisini bilmeyen her kesin BOP Planı ve Ilımlı İslam projesini öğrenmesini dilerim.  

Saygılar. 

17.04.2011 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın üstadım, aynı röportaj denemesini ben de üzülerek izlemiştim. Farklı konularda yurt dışında yapılan denemelerde de trajikomik neticeler alıdığı da malum. Bir ilgisizlik varsa, bu küresel bazda bir umursamazlık. Sayın ERDOĞAN ne kadar bana güven vermiyorsa, bir o kadar da Sayın KILIÇDAROĞLU na güvenemiyorum. Tutarlı tavırları yok ve vaadlerini dayandırdığı noktalar çok boş. Açılım konusunda AKP ne kadar kıvırıyorsa, CHP de bir o kadar kaçak güreşiyor. Benim CHP de en çok eleştirdiğim nokta yapıcı değil, körü körüne muhalefet olmasıdır. Açılım ile ilgili bir proje de kendilerinden duymuş olsaydık, bu konuda da fikrim farklı olabilir. Saygılarımla.

Mr_Q 
 19.04.2011 19:40
 

Epeydir yoktunuz. Merak etmeye başlamıştım. Umarım sağlık problemi değildir. RTE nin biri patentini almış:)) Hatırlatayım. Saygı ve selamlar

izmirli doksanyedi 
 18.04.2011 15:59
Cevap :
Çok şükür herhangi bir sağlık problemim yok sevgili hocam. Umarım sizinde yoktur. Sadece bilgisayardan uzak durdum bir müddet. RTE'nin patentini kim alırsa alsın, biz bir formül buluruz. Mesela "Bay Recep" deriz olur biter. Saygılar, sevgiler...  18.04.2011 21:55
 

Bu resmin altına ne yazarsanız yazın haklı da olsanız nafile işte yayınlamışsınız. Olay bitti. Adamların istediği bu.

Bumerangs 
 18.04.2011 13:48
Cevap :
Haklı olanlar er geç kazanırlar, aynen Türkiye halkının kazanacağı gibi. AKP'nin ve RTE'nin gerçek yüzünün gösterilmesi için yapılan her türlü çaba meşrudur, haklıdır, er geç kazanacaktır. Saygılar..  18.04.2011 21:59
 

Selamlar, Sayın Üstadım, yazınızı ve hatırlattığınız olayları ülkemizde sanırım bilmeyen kişi sayısı azdır. Yani öyle umuyorum. Sayın ERDOĞAN ın bu tavırları bilinirken, bu seçimde de yine birinci parti olarak çıkması, ülkemizin büyük bir çoğunluğunun BOP'ne destek verdiği anlamına gelmez mi ? Başka bir açıdan bakalım. Sayın KILIÇDAROĞLU seçildi diyelim. CHP nin bu yönde adımlar atmayacağını kesin olarak nerden bileceğiz. Sayın KILIÇDAROĞLU nun söylemlerine baktığımızda BDP lilerin " Sivil İtaatsizlik" eylemlerine destek verir nitelikte beyanatları, " Herkes kendi dilini konuşabilecek" şeklinde eğitim konusunda verdiği destek, referandum öncesinde gündeme getirdiği " Genel Af" gibi konular üst üste konulduğunda, Açılım konusunda samimiyetsiz tepkiler verdiği görülüyor. Bu kadar samimiyetsizliğe karşın, nasıl bir güven oluşturacak ve BOP ye destek vermeyeceği konusunda nasıl ikna edecek ? Yapılacak olan nedir ki ? Sanıyorum ki Sayın KILIÇDAROĞLU'nun " Hallederiz" lerinin sonu gelmeye

Mr_Q 
 17.04.2011 21:38
Cevap :
Bu ülkede BOP'u ve Eşbaşkanlığı bilen kişi sayısı çok azdır maalesef. Özellikle 12 Eylül'den sonra yaratılan Depolitik toplumunmu bu BOP planını ve Ilımlı İslam Modelini bildiğini iddia ediyorsunuz. Sokaktan rastgele 100 kişiye Kıbrıs'ın yerini soruyorlar, kimse bilmiyor. Bu toplummu BOP planını ve RTE'nin Eşbaşkanlık görevini biliyor diye iddia ediyorsunuz?. Dediğiniz gibi BOP'u herkes biliyorsa, bile bilemi satıyor bu halk ülkeyi?.O zaman bu toplumun ülkesini ABD Emp.ne hibe edecek kadar aşağılık olduğu anlamı çıkmazmı?.. Bu toplum neyin ne olduğunu bilse RTE bir dakika bile o koltukta oturamaz. Eğer CHP'de BOP'çu çıkarsa ona da cephe alırız ve indirmek için çabalarız. Bağımsızlıkçı olmak bunu gerektirir çünkü. Ama denemeden bilinmez değilmi?. Açılım konusunda ise kıvırmanın her çeşidini son bir yılda AKP cenahında keyifle seyrediyoruz. Örnekleri çok. Saygılar.  18.04.2011 22:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 243
Toplam yorum
: 688
Toplam mesaj
: 103
Ort. okunma sayısı
: 737
Kayıt tarihi
: 26.03.07
 
 

1957 Kars doğumluyum. Emekliyim. Gazi Üniversitesi İİBF İşletme bölümü ön lisans mezunuyum. Yazı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster