Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mart '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
470
 

Borsa ve döviz kuruna Berkin Elvan'ın etkisini Başbakan açıkladı.

Borsa ve döviz kuruna Berkin Elvan'ın etkisini Başbakan açıkladı.
 

Berkin Elvan ve döviz kuru, borsa...

Berkin 270 gün önce polis tarafından atılan bir gaz fişeğinin başına gelmesi nedeniyle hastaneye kaldırıldı ve bu güne kadar komada yaşam mücadelesi verdi.

Bir ara hastane yetkilileri koma halinde Berkin’i eve çıkarmak isteseler de, gördükleri halk baskısı nedeniyle bu isteklerinden vazgeçmek zorunda kaldılar.

Berkin hastaneye yatırıldıktan 268 gün sonra Cumhurbaşkanı Berkin’in babasını arayıp, hal hatır sordu…

İktidar kanadından ise kimse arayıp sormadı…

Çünkü onlar çok meşgullerdi!

Ne mi yapıyorlardı?

Mısırdaki kıza ağlaşıp, bedava uçakla umre ziyareti yaparak, kollarına 700 bin liralık saatleri takıp, torbalarını dolduruyorlardı.

Berkin nihayet bundan iki gün önce hakkın rahmetine kavuştu ve milyonlar onu son yolculuğuna uğurlamak için seferber oldu. Ülkenin her tarafından ağıtlar yükselirken, Avrupa, Amerika ve diğer dünya ülkelerinden de Berkin lehine gösteriler ve açıklamalar geldi.

Bu arada iktidar kanadından da kısa açıklamalar geldi!

Örneğin; Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile yaptığı görüşmede; ‘Berkin’in konuşulup konuşulmadığı’ sorulduğunda, soruyu duymazdan gelip, ülkemizin uyguladığı “İleri demokrasi”den bahsetti!

Egemen Bağış attığı Tweet ile Berkin’in cenaze törenlerine katılanları “Ölü sevici” olarak ilan etti! Oysa bu zat-ı muhterem üç ay öncesine kadar bakandı ve bakanlık koltuğunda otururken, kendisinin çikolatayı çok sevdiğini öğrenen İranlı iş adamı Rezza Zarrap tarafından kutu kutu çikolatalar gönderilmiş! Bunu ben demiyorum, bu iddialar mecliste bekletilen fezlekelerde yazıyor!

Bir diğer Berkin sevdalısı da Şamil Tayyar çıktı! Şamil Tayyar attığı tweet ile Berkin Elvan’ın yaşam destek ünitesinden fişi çekilerek, yeni bir “Gezi Olayı” tertiplenmeye çalışıldığını iddia etti.

Ve Berkin için en anlamlı mesajı Başbakan Erdoğan verdi. Kanal 24’de katıldığı programda, yaptığı açıklama ile kendisine sorulan Berkin Elvan’ın ölümü ve cenaze töreniyle ilgili olarak “Türkiye bunları aştı, sabah bir etkilenme oldu ama daha sonra aşıldı. Yani Borsayı ve döviz kuru fazla etkilenmedi!” diyerek, borsanın ve döviz kurunun ne kadar önemli olduğunu anlattı.

Ha bu arada aynı programda, kendilerini dinleyenin yakalandığını ve deşifre edileceğini de açıkladı. Yani montaj, dublaj falan demedi.

Berkin’i uğurlayan milyonların önü dönüş yolunda kesilip, cenaze törenine katılarak slogan attıkları için gereken yapıldı. Yan yana dizilen TOMA’larla halkın üzerine tazyikli su sıkılırken, bir yandan da eli coplu, kalkanlı, yüzleri maskeli polisler yakaladıklarına biber gazı sıkıp, copla gereğini yapıyorlardı.

Uzun saatler devam eden bu saldırıların sonucunda İstanbul’da çıktığı iddia edilen silahlı saldırı sonucu, 22 yaşındaki Can Karamanoğlu hayatını kaybetti. Ayrıca Tunceli’deki olaylarda da polisin attığı biber gazından zehirlenen bir polis memuru, geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybetti. Tıpkı Hopa’daki Metin Lokumcu gibi…

Bu arada polis saldırısından onlarca kişi, çeşitli yerlerinden yaralandı…

Yani polisimiz yine destan yazıyor!..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ölen ölür kalan sağlar, paralar bizimdir. Şükür borsa iyi gidiyor mu demek istedi acaba?. Paradan başka dertleri yok anlaşılan...Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 13.03.2014 13:22
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  14.03.2014 14:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 2986
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster