Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mart '11

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
13655
 

Boşandığım eşim rahat bırakmıyor lütfen yol gösterin

Boşandığım eşim rahat bırakmıyor lütfen yol gösterin

Bana sorulan bazı soruların yanıtları hiç de kolay değil.

İşte bir başka çaresizlik:

“Hem alkolik hem de kumarbaz olan ilk eşimden şiddet de gördüğüm için bundan 2 yıl kadar önce boşandım. Geçen yıl, dünya iyisi bir insan olan şu andaki eşimle evlendim. Birbirimizi çok seviyoruz.

Boşandığım eşimden şimdi 4 yaşında olan bir oğlum var.

Ben babasız büyüdüğüm için, eski eşimin tüm olumsuzluklarına rağmen, oğlumun baba sevgisiyle büyümesini istedim.

Şu anda evli olduğum eşim de bu konuda çok anlayışlı davrandı. ‘Gelsin çocuğunu görsün’ dedi. Bizim eve gelip oğluyla görüşmesinin daha güvenli olduğunu düşündük.

Eşim işi gereği Cumartesi günleri de çalışıyor.

Eski eşim çocuğunu görmek için her hafta olmasa da bazı bazen geliyor. İlk zamanlar sorun yoktu. Ama bundan bir ay kadar önce çok çirkin bir olay yaşadım.

Çocuğu bahçeye çıkartmıştı. Kapı çaldı, ‘Oğlum nerede?’ diye sordum. ‘Aşağıda çocuklarla oynuyor, apartman görevlisi de yanında, su içip çıkacağım,’ dedi. Sonra içeri girerek kapıyı kapattı ve sırıtarak, ‘Sen benim eski karımsın,’ diyerek tacizde bulundu. Bağırmam üzerine fazla ileriye gidemeden dışarı çıktı.

Bu olaydan sonra çok tedirgin oldum. Bir kaç defa da telefonla arayıp rahatsız etti.

Artık çocuğu görmeye geleceği gün bir arkadaşımı çağırıyorum.

Onun yanında bir şey yapamıyor. Ama karşımda sırıtması bile rahatsız etmeye yetiyor.

Ne yapacağımı bilemez durumdayım. Olayı eşime anlatamadığım için vicdan azabı içindeyim. Bu durumdan eşim haberdar olsa, benden şüphelenecek diye korkuyorum.

Eski eşim her türlü yalanı söyleyebilir. Her türlü sahtekarlığı yapabilir.

Eşim bana yapılanları duyarsa benden şüphelenmese bile eski eşimin en azından eve gelmesini istemeyecek. ‘Çocuğunu alsın, dışarıda görüşsün,’ diyecek. Ama ben de bu kadar sorumsuz bir adama çocuğumu emanet edemem.

Bir aydan bu yana çok üzülüyorum. Çözüm bulamıyorum. Doğru düzgün uyku uyuyamıyorum. Kimseyle paylaşamıyorum. Eşim de bendeki bu mutsuzluğu fark ettiği için devamlı, ‘Neden üzgünsün? Ne senin bu halin?’ diye soruyor. O da benim bu halimden dolayı çok huzursuz. Lütfen bana bir yol gösterin.”

Bu Hanımefendiyle neler yapabileceği ile ilgili uzun uzun konuştuk. Sonra da “Sizin bu sorununuzu isminizi vermeden köşemde anlatacağım. Değerli okurlarımın değerli yorumlarını görmüş olacaksınız. Ama ne yapacağınıza siz karar vereceksiniz,” dedim. Buna çok sevindi.

Bu kadının yaşadığı soruna belki de sizin yorumlarınız derman olur.

***

Değerli okurlarım, “Boşanacağım ama kızım ‘üşüyorum anneciğim’ diyor ben ne yapacağım şimdi?” başlıklı yazıma gösterdiğiniz ilgi ve duyarlılığınıza çok teşekkür ediyorum.

Ama sizlere asıl teşekkür, o duyarlı anneden geldi. Yorumlarınızı duygulanarak ve gözyaşlarıyla okuduğunu, bu düşüncelerin ona moral ve umut verdiğini söyledi.

Ne yapacağı konusunda kesin kararını verdiğinde bunu da sizlerle paylaşacağım.

***

Ayrıca, güven duyarak hiç kimseyle paylaşmaya cesaret edemedikleri sorunlarını benimle paylaşan, çözüm bulmalarına yardımımı isteyen okurlarıma da çok teşekkür ediyorum.

***

Bu köşede sizlerle oluşan dostluk çemberinin devamlı büyüyeceğine olan inancım her geçen gün biraz daha artıyor.

Mutlu ve sağlıkla kalın.

Cengiz Hortoğlu

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne yazık ki bazı insanlar iyilikten insanlıktan anlamazlar.Hatta bunları bir zayıflıkmış gibi algılarlar.Bu nedenle, bu adama önce hertürlü yasal müeyyide uygulanmalı.Daha da olmadı nefsi müdafaa gibi durumlar çerçevesinde haddi bildirilmelidir.Korkmak gizlemek saklamak herşeyden önce yeni eşinize yapılmış bir ihanettir.Ve ilerde daha büyük sorunlara yol açacaktır.Namuslularda namussuzlar kadar cesur olmalıdır.

orhan hiçbilen 
 27.03.2011 14:17
 

Önceki okurların yorumlarına katılıyorum.Ben de birebir aynı sorunlarla eşimden boşandım fakat başka bir evlilik yapmadan çocuklarımı büyüttüm,okutup meslek sahibi yaptım tek başıma.Ben de çocuklarımın babasız büyümelerini istemediğim için babalarıyla görüşmelerine izin verdim ancak evime almadan ya da ağabeğimin evinde görüştürdüm.Siz sevgi ve huzuru bulduğunuz yeni eşinizle aranızdaki güzellikleri kaybetmemek için acilen durumu kendisine anlatmalı ve birlikte çözüm bulmalısınız.Dürüst olun ona karşı,gözlerine bakın ve anlatın.Eminim sizi anlayacak ve size destek olarak eski eşinize gereken cevabı verecektir.

Ümit Emel Pusat 
 20.03.2011 21:50
 

Daha ilk baştan katı bir tavır ortaya koymamışsınız. O adamı kesinlikle eve almamalıydınız. Burada kocanız da zaafiyet göstermiş. Muhtemelen başımız derde girmesin diye düşünmüş. Ama bu davranış başlıbaşına yaşadığınız taciz olayına davetiye çıkarmış. Gereğinden fazla yumuşaklık adama cesaret vermiş. Kocanızdan bir şey saklamadan açık bir şekilde konuşun ve tacizciye karşı birlikte dik bir duruş gösterin. Tabii burada asıl dik durması gereken yeni kocanız. Tacizcide "eğer böyle davranmaya devam edersem başıma bir iş gelebilir" duygusu uyandırmalısınız. Bunun için önce siz güçlü olmalısınız. Saygılar.

Murat Demir 
 20.03.2011 14:38
 

kesinlikle evinize almamanız gerek.Çünkü bu ona cesaret vermiş kendisini sizin evinizde , kocanızın olduğu ortamda rahat olmasını sağlamış.ilerde çok daha kötü şeyler olabilir..oda biliyoırki buna çocuğunuz için razı oldunuz bunu koz olarak kullanacaktır dikkat edin ve aranızdaki mesafeyi çok resmi bir hale getirin.görüşmleri mümkünse şimdiki kocanızında olduğu evinizin dışında bir yerde yapın ..Aslında evinizde görüşme izin vermezseniz dışarda görüşmeleri o kendisi azaltacaktır..bırakın çocuğunuz yeniyuvasında mutlu olsun...NE OLURSA OLSUN evinize almaya devam ederseniz bu sizin başınıza büyük işler açacak dediğm gibi iyi niyetli olmadığı için aklını devamlı sizi nasıl elde edebileceğine yoracak ..yol yakınken görüşmelerin evden dışarda olmasını isteyin ve bahanesi ne olursa olsun evinize almayın...bunuda çocuğunuzun babasına açık açık söyleyin..yeni bir hayat kurduğunuzu geçmişe dönmenizin mümkün olmadığını ve onunla ilgili hiçbir plan ve düşüncenizin olmadığını söyleyin..ve ona şun

ömer çam 
 20.03.2011 11:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 788
Toplam yorum
: 551
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 4802
Kayıt tarihi
: 20.11.10
 
 

CENGİZ HORTOĞLU Cengiz Hortoğlu Gaziantep'te doğdu. İstanbul Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest a..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster