Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Haziran '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
494
 

Boşluk

Boşluk
 

Öyle büyüktü ki boşluk, içine sığamadım bir türlü. Hem çok büyük hem de bu kadar dar gelmesi, aklımı karıştırdı iyice. Savrulacağım diye korkarken, bir taraftan da nefes alamamaktan korktuğum bir sıkışıklık bu yaşadığım.
Attım kendimi sokaklara, sokaklar dar geldi; koskaca bulvar gözümde büyürken boşluk gibi, yürüdüm saatlerce. Saatler geçti boşluk bitmedi, daraldı girilen sokaklarda başbelası bir nefes darlığında. Yine kocaman caddeler boyu yürüdüm. Bacaklarım yorulmadı, yüreğim yoruldu.
Özlemek ne zormuş, dedim. Unutmuşum, özlemeyi bile. Özlemek, belirsiz bir geleceği... Beklemek ne kadar zormuş, dedim; hep beklerdim oysa! Beklenene göre değişirmiş de ben onu da unutmuşum.
Sansürüne takıldım hayatın; mesaj kutum da, yorumlarım da sansürde artık. Belki bir gün....diye diye. Soramadım o gün, hangi gün olacak; ya da öyle bir gün olacak mı?
Soramadım, sansüre takılırım yine diye.
Tuşlarına uzansam telefonun, biliyorum; olmaz ki...
Neydi bu boşluk, beklenen neydi?
Ne vaad edilmişti ki hayattan bana, ne bekliyordum ben?
Kızamadım yine, kazanmak ya da kaybetmek değil ki umurumda olan.
Boşluk şimdi sadece koca bir boşluk. Hiç doldurmayan bir yere, hiç gelmemişe, hiç olmamışa duyulan özlem...
İşte bu daralttı nefesimi, ben hasretken yeni bir nefese...
İşte bu yarattı boşluğu, içimdeki o daracık yerde.
Belki bir histi, sadece...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mesaj sesine, telefon sesine bağlayıp gönlünü; savrulmak... Ne zordur. Daha da zoru, gelen sesin beklediğine ait olmaması... Baktırılan fallar, fallar; niye? Hep istediğimiz gibi olmayan bir geleceğe dair haberler duymaya olan beklentiye. Ve bu arada geçen zaman. Zamanı ıskalamamak gerek.:)) Sevgiler, maviyle...

derinmavi.. 
 20.06.2007 13:45
Cevap :
O ses başkasına aitse, boşluk daha yakıyor zaten. Gelecek hep beklediğimiz gibi olsun diye uma uma...Zaman noldu sahi, ya ''an''lar...Bak bir boşluk daha oluştu şimdi:( Sevgiler.  20.06.2007 16:10
 

kadar, çoktan geçti..çoktan dolmaya başladı o boşluk. Yaşamda hiç bi şey, değişmez değil ki Deniz. Hiç bi boşluk sonsuza kadar sürmüyo ki.. Hem belki de içini daha anlamlı şeylerle doldurmak için biz kendimiz yaratıyoruz o boşlukları. Atrık bize anlamsız gelen şeyleri göp kutumuza atarak. ne dersin ? Sevgiler Denizcim.

Neşe İleri 
 17.06.2007 13:23
Cevap :
Evet Sevgili Neşe. Çok sevdim bu söznünü, anlamsızları çöpe atarak yarattiğimiz boşluk. Bu yorum bana çok iyi geldi. Teşekkür ederim:) Sevgiler.  18.06.2007 10:58
 

de be deniz'im. içinden ne geliyorsa telefonu aç, ya da yaz mektubu, bir mail at, olmadı atla git yüzüne söyle. zaman dar ve hayat yeteri kadar sansürlemiyor mu bizleri zaten. bari kendimizi biz sansürsüz bırakalım. belki içimizdekiler dile dökülünce boşluklarımız biraz daha azalır ne dersin. kocaman sevgiler.

beenmaya 
 13.06.2007 13:12
Cevap :
Desem kiii. boş işte , yanıt yoksa, bomboş...dinlemiyorsa, demenin de faydası kalmıyor ki...deniz çağlıyor ama, çekim gücü yok...olmuyor...beklemek lazım belki de, sabır çokça...sevgiler Özlem'cim.  13.06.2007 13:20
 

Yorgun bir his güneşle birlikte dinginleşir umarım sevgili deniz. sevgiler

Meral Yağcıoğlu 
 13.06.2007 11:32
Cevap :
Umarım Meral Hanım, hiç batmayacak bir güneşle dinginleşir ruhlar...Sevgiler  13.06.2007 11:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 240
Toplam yorum
: 1379
Toplam mesaj
: 381
Ort. okunma sayısı
: 1616
Kayıt tarihi
: 18.08.06
 
 

Zamandan şikayet ederken, ne kadar hızlı aktığını fark edemeden geçmiş yıllar. Kırklı yıllar, kır..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster