Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ocak '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
245
 

BOTAŞ, MKEK, TKİ gibi dev işletmelerimiz de satılacakmış!

BOTAŞ, MKEK, TKİ gibi dev işletmelerimiz de satılacakmış!
 

Milliyet’te yayınlanan bir habere göre ; (05.01.2009)

BOTAŞ, MKEK, TKİ Gibi dev işletmelerimiz de satılacakmış!!!!!

Topraklarımız, bankalarımız, Millî değerlerimiz babalar gibi satılıyor…

Türk halkı Filistin için ağlıyor, dev mitingler düzenliyor. Elbette oradaki acıyı bizler de paylaşıyoruz. İsrail’e ve babası ABD’ e lânet olsun! Onlara yandaşlık yapan AB’ e de!

Ama kendimiz için, kendi değerlerimiz için ne zaman ayağa kalkacağız?

BOTAŞ için de Çağlayan’da bir miting düzenlenecek mi?

Millî diye bir şey kalmadı!

Satılacak bir şey kalmayınca ne satılacak?

***
Haber şöyle başlıyor;

“Özelleştirme İdaresi Başkanı (ÖİB) Metin Kilci, önümüzdeki dönemde BOTAŞ, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) gibi kamu varlıklarının özelleştirilebileceğini bildirdi.
Kilci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, krizin etkileri ortadan kalkmaya başladıktan sonra, sisler dağıldıktan sonra, yeni kuruluşların özelleştirme portföyüne dahil edilmesinin, yeniden gündeme geleceğini söyledi. …”

Yazının devamı için aşağıdaki bağlantıya (link) tıklayınız…

http://www.milliyet.com.tr/Ekonomi/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&Kategori=ekonomi&ArticleID=1043045&Date=05.01.2009&b=Dev%20sirketler%20satilacak&ver=75

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dünya yansa benim bir bağ otum yanmaz diyeceğim ama emperyalistlerin ülkemiz üzerinde oynadıkları oyunları gördükçe için yanıyor. Bunu en yakınımdaki insanlara bile anlatmakta zorluk çekiyorum. Fındık 2 liradan satıldı hala göremediler. Çay fabrikaları satılınca bakalım çaylarını kime satacaklar kısa zamanda onuda göreceğiz. Tütün üretiçisi, Buğday, mısır, sebze, pamuk üretiçiler; daha ne bekliyorlar anlamakta zorluk çekiyorum. İşçiler haliniz niçe olur? Sayın Başbakanımız diyorki milli gelirimiz 10 bin dolara çıktı. Kardeşim bu 10 bin dolardan çifçinin eline ne geçti. İşçi bu 10 bin dolardan ne kadar pay aldı. Sorgulayamayan kafa sana ne yapmalıyım. Senin gibi zavallı beyinsiz birisinin millet olmaya hakkı varmı? senden ancak ve ancak kul olur köle olur ama asla adam olamaz hele birey asla.

mehmet ÖKSÜZ 
 07.01.2009 21:40
Cevap :
Millî gelirin yüksek çıkması için ülkenin gerçek nüfusunu gizlediler. Burada halk istatistîkî bilgiler ile de aldatılmaktadır. Sevgili Turgut Özakman'a Tüyap Kitap Fuarı'nda sordum: Biz bu iktidardan nasıl kurtulacağız? Cevabı; Halk yapacak, halk başaracak oldu. İnşallah çok geç olmadan halk uyanır da gerçeği görür.  08.01.2009 12:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 496
Toplam yorum
: 632
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 1099
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ankara doğumluyum. İstanbul'da uzun yıllar özel sektörde çalıştım. Halen, kayıtlı-ruhsatlı malî m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster