Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Şubat '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
348
 

Boykot-Provakasyon

Başkasının Kokusu [1.Yazı]

Ekim23

İdeolojik fikirlerin ve kavramların insan yaşamına ve yaşantısına yol verdiği giderek küreselleşen Dünya’da bizlerin fikirler ve kavramlarımızın yeri git gide azalmakta, küreselleşmeye karşın insanlar arası kutuplaşmaların artması nedeniyle çıkar çatışmaları ise aksine git gide artmakta…

Bu kutuplaşmaların artmasını sağlayanlar ise provakatör eylemler ve boykotlar. Boykotlardan bahsedecek olursak geçen senenin en gözde boykotu Fransız mallarına (özellikle D*none) yapılanıydı. Ermeni tasarısının önce Fransa sonra Amerika tarafından desteklenmesi vs. olaylar sonucu yapılacak askeri ihalelerin değişikliği ve Fransız firmalarına yapılacak baskıların artması nedeniyle temize çıkarma planları yapılmış ve olayın büyümesi engellenmişti. Lakin burda yapılan hata şuydu :

Eğer bir firmayı, bir ülkeyi, bir örgütü vs. eleştireceksek ya da ideolojik fikirlerinden dolayı bunlara karşı yön alacaksak biz bunlardan daha iyisini yapmalıyız. Yoksa çıkıp sokaklara bağırmak “Fransa ve mallarına hayır!”, “Kahrolsun PKK!” gibisinden cümleler kurmaktan öteye gidememek bizim onlardan aşağı olduğumuzu göstermez mi? Onların düşünce yapılarının bizlerden üstün olduğunun kanıtı değil midir bu? Örneğin PKK/Kongragel örgütünü ele alalım:

Örgütün yaptığı faaliyetlerin amacı sözde Türk-Kürt kardeşliğinin ve yapılan haksızlıkların önüne geçilmek gibi görünse de, bu insanların desteklediği kişiler Meclisimizin en büyük partilerinden. Demek ki bu insanlar ideolojik fikirlerini ülkemin belli kesimlerinde mükemmele yakın derecede benimsetmiş. Eğer sen hala bunu gerçekleştiremediysen onlara kendini tanıtamadıysan, hissettiremediysen bunu benimsetemezsin. Teröre tüm dünya lanet yağdırsa ne olur? Ne değişir? Yanınızdayız demek çok mu önemli? Yıllardır çürütemediğin bir ideolojik akımın önüne bunlarla geçmeyi düşünüyorsan onu hala yaşatıyorsan bu onun, bunun değil senin ve benim hatamdır. Eğer sen hala ülkenin bekasından çok kendini düşünüyorsan ve ülkenin bekası üzerine değil de kendi çıkarların için ayırma kayırma yapıyorsan bu örgütleşmelerin, akımların önüne geçemezsin. 100 terörist öldürürsün onların vurduğu 1 şehit onların sevinmesine yeter. Yüzlerce silahını ele geçirirsin, bir tane helikopterinin düşmesi bayramlarına sebep olur.

Özellikle kendini devrimci gören akımlarda yılmak, yıkılmak, eskimek yoktur. Sadece inziva dönemleri vardır. Eğer sen onların gerçekten yok olduklarını düşünüyorsan bunu yaklaşık 30 yıldır bu millet düşünmekte… Eğer onların verdikleri kayıplarla yılacağını düşünüyorsan dost dediğin müttefiklerinin yardımı var… Eğer sen onların kadrosunun eskidiğini ve yozlaştığını düşünüyorsan sevgiye, ilgiye, şefkata aç taze beyinleri var…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 335
Kayıt tarihi
: 30.01.09
 
 

1993 yılında Eminönü'nde doğdu. İlkokulu yaşamını geçirdiği yerdeki Yeni Mahalle ilköğretim Okulu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster