Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ağustos '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
296
 

Böyle olur bizim 'karantina'mız...

Uzun bir süredir (41 Yıl) Avustralya'da yaşayan ve tatile gelen bir aile dostumuzla sohbet ederken anlatmıştı. Ülkemizde gündemin ne kadar hızla değiştiğine şaşarak. "Türkiye!de yaşanan bu olaylar Avustralya'da yaşansaydı, 30-40 yıl sonra dede torununa hikaye anlatırmış gibi anlatırdı bunları" dedi. Şaşırdım. Bizim için gündelik yaşam haline dönüşen olaylaydı bunlar.

Gariptir ki, sohbetimiz devam ederken haberlerden İstanbul'un 7 bölgesinde kuduz vakasından dolayı karantina ilan edildiği bilgileri verilmekteydi. Türkiye'nin gözbebeği İstanbulda. Turizmin başkentinde. Misafirimiz bana baktı. İnanılmaz der gibiydi. Üzerinde durmadım. Ama haberlerde karantina ile mücadele gösterilmeye başladığında söyleyecek bir şey kalmadı.

Karantina bölgesinde, başı boş köpekler, köpek kovalayan görevliler, köpeklerin yanıbaşında çocuklar. Ormanlık alanlarda köpeklerle -karantina bölgesinde- birlikte piknik yapanlar. Bu köpeklerden birşey olmayacağını dile getiren vatandaşlar.

Misafirirmiz bu görüntülerden sonra bana baktı, birşeyler söylemem gerekiyor. Ne diyeyim: "Böyle olur bizim burada KARANTİNA" dedim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 285
Kayıt tarihi
: 03.08.06
 
 

Makine Teknisyenliğini bitirdikten sonra Reklam Ajansımı kurdum. 11 yıldır ajans olarak faaliyet yür..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster