Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mart '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
540
 

Boynuz kulağı geçer mi? Umarım geçer!

Boynuz kulağı geçer mi? Umarım geçer!
 

MB ile yeni tanışan bir arkadaşım/kardeşim 5 gündür burada, harıl harıl yazılar yazıyor. Bir heves, bir heyecan sormayın!

Okunma sayıları, ana sayfada ya da vitrinde görüntülenmeleri de bana anında haber veriyor. Hatta her yazdığı yazıyı da haber veriyor.

‘’Kardeşim habercimdesin, zaten mail geliyor; parçalama kendini, benim haberim var, hatta yazını okudum bile’’ diyorum.

Israrla her yazıda msn’den ‘’abla, yazım yanına alındı; bak bakalım beğenecek misin?’’ diyor.

Gece gündüz, neredeyse 24 saat mesaideyiz karşılıklı.

İyi ki/ ne kötü duygu gel gitleri arasında üretimine devam ediyor.

İyi ki diyor, yazmaya başladım; kafamı zorlayan bir çok konudan uzaklaştım, beni dinleyenler var burada, sözümü kesmeden....

Ne kötü diyor, yazmaya başladım; kolik oldum ama, aklım hep burada!

Gülümsüyorum, o kendisiyle dalga geçtiğimi düşünüyor.

‘’Kardeşim, ilk başlarda hepimiz aynıydık’’ diyorum. ‘’Zamanla bu heyecanını atlatacaksın, biraz daha kanıksayacaksın bu köşe yazarlığı duygusunun yandan geçme halini’’..

Hatta ona bazı ip uçları vermeye çalışıyorum. (Bu arada Sevgili Akdenizli’nin deyimiyle ‘’eski’’ oldum galiba ben de. Haddim olmayarak blog yazarı danışmalığına mı ne başladım?! Aman Allah korusun, havalara girmek pek bana göre değil).

Arkadaşım özgün takılmak istiyor, deneme yanılma yöntemiyle kendini test etmek istiyor.

Bu arada bana lafını da esirgemiyor:

‘’Bittiniz Deniz Hanım burada, size fena rakip olacağım, kıskançlıktan çatlayacaksınız’’ diyor.

Kızıyorum şakayla, onu kamçılayacak sözlerime devam ediyorum. Bu arada onun mutluluğu, çocukça coşkusu ve emeklerini gördükçe kendi kendime mırıldanıyorum:

‘’Umarım boynuz kulağı geçer, umarım sen de benim gibi bu platformun tadını alırsın, burada benim kazandığım dostları sen de kazanırsın. Çünkü benim için okunma/tıklanma sayısı, yorum sayısı ya da en’lerin pek önemi yok.

Burada kazandığıma inandığım bir kaç dostumla hala devam eden görüşmelerim (mail ya da msn aracılığı ile de olsa) bana inanılmaz enerji veriyor.

Zor zamanlarımda omuzuma uzanan dost elleri her zaman hissediyorum.

Umarım yeni başlayan çalışkan kardeşim, MB’nin katma değerli getirilerini benim kadar hisseder.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şu an 1500 blog yazarı görülüyor ama eminim sadece 150-200 kadarı aktif. Köşe yazarlığı da gerçekten çok zormuş. Tüm köşe yazarlarını selamlıyorum. Hergün yazı yazmak herkezin harcı değil. Saygılarımla.

Eşit Ağırlık 
 25.03.2007 14:15
Cevap :
Gerçekten çok zor bir iş olmalı bence de Harun Bey. Yaklaşık 7 aydır burada yazıyorum, ancak blog sayım her güne bire denk gelmiyor. Zamanla tekrarlar söz konusu... Her gün yazı yazılabilir ancak her gün verimli bir yazı yazmak çok zor... Sevgiler ve saygılar.  25.03.2007 18:22
 

Birak hevesini alsin arkadasin, sevgili Deniz. O da durulur bir gün:-))) Sevgiler.

pirmete 
 20.03.2007 19:17
Cevap :
Şimdi yine buradan bir arkadaşla konuşuyorduk bunu, aynı kelimeyi kullandım; ilk coşku zamanla durulur dedim ben de:))) Bakalım izlemedeyiz şu anda. Sevgiler  20.03.2007 19:23
 

bu arkadaş kimmiş merak ettim::) şöyleki hemen okuyup yorum yapayım diye geçirdim içimden..ilk heves demiyorum ben buna..ne güzel işte amatör bir ruh..hep heyecanlı!..bende öyleydim başta itiraf edeyim:)..kaç kez okunmuş yorum varmı diye hotmailimi açık bıraktığım anları biliyorum..sevgiylee..

aygoz Özlem Eryoldaş 
 20.03.2007 18:46
Cevap :
Sevgili aygoz, aslında çok ipucu verdim.yazımda her şey belli:))) umarım bu amatör ruhunu hiç kaybetmez, (laf aramızda ben de çok gurulanıyorum onun yazılarını ana sayfada gördükçe, şimdi baktım yine vardı) bu boynuz kulağı geçiyor... ama yine de bir kaç ay içinde biraz daha duruluyoruz Sevgili Pirmete'nin dediği gibi... sevgiler ve selamlae.  20.03.2007 22:46
 

Deniz hanımcım sanki bir tarafınız bu arkadaşınızla gurur duyarken diğer bir yanınızda da ''ya beni geçerse tadında hafif bir kıskançlık mı hissediyorum ne:)...şaka şaka tabikii senin el verdiğin herşey çoğalır...Arkadaşımızada başarılar dilerim...sevgiler

Sema CURUK 
 20.03.2007 18:23
Cevap :
Valla el vermedim Sema'cım, kendi kendine düştü aramıza. Aylardır beni eleştirirdi bir de:) Sağol canım güzel sözlerin için. Teşekkürler iyi dileklerine. Sevgiler  20.03.2007 18:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 240
Toplam yorum
: 1379
Toplam mesaj
: 381
Ort. okunma sayısı
: 1580
Kayıt tarihi
: 18.08.06
 
 

Zamandan şikayet ederken, ne kadar hızlı aktığını fark edemeden geçmiş yıllar. Kırklı yıllar, kır..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster