Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Temmuz '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1255
 

Bravo Berna Laçin

Bravo Berna Laçin
 

Bravo Berna Laçin


Milliyet ana sayfada, rezilliğin kepazelikle at başı gittiği, ekranları işgal ettiği bir video izledim. Kendi adıma böyle bir kepazeliğe tanıklık etmekten utandım.

Sibel Üresin denilen ve çokeşliliği savunan bu kadın, içinden geldikleri geleneğin gerekleri gereği sürekli Allah ile kulu arasına girmeye, insanları provoke etmeye, ortalığı karıştırmaya yönelik söylemlerle veryansın ediyor Berna Laçin’e.

“Siz Müslüman değil misiniz? Müslüman değilsiniz o zaman, Allah’a şirk koşuyorsunuz” diyerek ve asıl şirk koşanın kendisi olduğunu unutarak.

Berna Laçin ise, “ben boşanırım ama kocamı başka bir kadınla asla paylaşmam, Cumhuriyet ilkelerine, yasalarına göre yaşarım” diyerek Üresin’i ve diğerlerini püskürttü, bizim de gönüllerimize taht kurdu.

Eşime arkadaşımı önerdim diyerek manşetlere konu olan bu kadın, sorulan bir soruya karşılık, “eşime dışarıda gösterdim, biz evde haremlik selamlık yaşarız” diyor ama binlerin, milyonların izlediği televizyon ekranlarında kadın erkek aynı atmosferde bulunmaktan çekinmiyor, imtina etmiyor, bizlerle adeta alay ederek aptal yerine koyuyor.

Bu, içinden geldiği geleneğin kadınlarını ya da erkelerini ikna edebilir, gözlerini boyayabilir ama söylemleri ile eylemleri tamamen zıt olan bu şaklabanların hal ve hareketleri bizleri asla ikna edemez, gözlerimizi de boyayamaz. Aklı fikri yerinde olan hiç kimseyi de ikna edeceğini düşünmüyorum.

Kendisine sormak gerekli.

Başka hangi İslam ülkesinde kadınların böyle ekranlara çıkma, çen çen etme hakkı var?

Dikkat çekmek istediğim bir başka nokta daha var ki; Rasim Ozan Kütahyalı,” eşin seni seviyorum ama bir başka kadına daha aşık oldum, getireyim hep beraber yaşayalım derse kabul eder misin” sorusuna “evet, ederim” diyen Sibel Üresin’in o andaki hal ve hareketleri, mimikleri, tavırları. Bakışlarına, dudak hareketlerine, mimiklerine dikkat ederseniz göreceksiniz ki nerdeyse Rasim Ozan Kütahyalı’nın içine düşecek. Aynı hal ve hareketleri bizler yapsak, ne aşüfteliğimiz kalır, ne dinsizliğimiz, ne imansızlığımız. 

Tüm bu olanları siz nasıl tanımlarsınız bilmem ama ben resmen şaklabanlık olarak tanımlıyor, Türkiye’yi uyutma programlarının geldiği son nokta, zirve olarak yorumluyor, böylesi bir çağa tanıklık etmekten de müthiş rahatsızlık duyuyorum.

Berna Laçin’e gelince.

Yapılan tüm saldırılara aslanlar gibi karşı koyarak hepsini birer birer geri püskürttü. Bakışı ile duruşu ile ben bir bireyim, insanım, kendi aklım, kendi  fikrim, hür iradem var dedi, dedirtti. Türk kadınına, Atatürk Cumhuriyetine, insan onuruna haysiyetine yakışır bir tavır sergileyerek bizlerden alkışı ve övgüyü de hak etti. 

Bravo Berna Laçin. Bravo kimliğini kaybetmemiş tüm Türk kadınları.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sibel Üresin diyorum.. Mazallah üremesin diliyorum.. Sevgiler..

Kemal Taşan 
 01.08.2012 8:48
Cevap :
:)) Mantar gibi. Her yerden çıkıyorlar. Ekranın gediklileri oldular. Show dünyasının yeni iconcanları. Günden saptırıcıları, öğütücüleri. Saygılar  01.08.2012 11:11
 

Merak ettim! acaba tam tersini eşi teklif etse ne düşünürdü. Olmaz mı olabilir...:) Az kaldı artık 4 x4 m yataklar üretilecek... Sevgilerimle....

SELVİ 
 09.07.2012 11:05
Cevap :
:)) Rasim Ozan'ın da dediği gibi... Ayrı ayrı yatmaya ne gerek var. Yatağı biraz genişletirler. :))   09.07.2012 11:39
 

SEVGİLİ KARDEŞİM BERNA LAÇİN'İ ALKIŞLIYOR, KUTLUYORUM.kADIN GİBİ KADIN. KADIN MÜSVEDDESİ DEĞİL.DİĞER KİŞİLER RUH ÖZÜRLÜ HASTA KİŞİLER ACIYORUM.SEVGİLER.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 08.07.2012 11:41
Cevap :
Medyanın yeni iconcanları bunlar. Allah ıslah etsin. Saygılar, selamlar.   09.07.2012 17:55
 

valla saglamligina saglam da, laz kizinin eli cok agir vurdu mu yere yapistiriyor sen ondan haber ver na pim! saglik ve saygiyla

Newyorker 
 08.07.2012 1:42
Cevap :
O zaman bunlardan fersah fersah öte kaçacaksın. Başka çare yok. Laz kızına selam. :))   09.07.2012 17:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 669
Toplam yorum
: 6100
Toplam mesaj
: 564
Ort. okunma sayısı
: 1491
Kayıt tarihi
: 19.01.07
 
 

Bir on dört mart sabahı güneş henüz arz-ı endam ederken üzeri yongalarla kaplı, küçük pencereli, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster