Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Aralık '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
532
 

Bravo meclisimize, tebrikler hükümetimize...

Bravo meclisimize, tebrikler hükümetimize...
 

Fransa’nın soykırım yasasını onaylaması sırasında meclisimizde çok ama çok önemli bir karar alındı. Millet Fransa ile meşgulken milletvekili emeklilerinin aylıklarına dudak uçuklatan zamlar yapılıverdi. Derinden, sessizce, dikkat aman çocuk uyanmasın dercesine.

Neden bahsediyoruz sanırım anlamadınız. Hani başbakanımız Fransa’ya karşı sekiz can alıcı yaptırım açıkladı ya, olan tam da o sırada oldu. Nasıl olsa Fransa şimdi dize gelecek aman biz ettik siz etmeyin diyecek, halk da bunlarla ilgilenecek ya, fırsat bu fırsat bakın neler oldu. “Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı görüşülmeye başladığı sıralarda TBMM Başkanı Cemil Çiçek, iktidar ve muhalefet partileri grup başkanvekilleriyle bir toplantı yaptı. Çiçek, emekli milletvekilleri başta olmak üzere milletvekillerinin maaşlarına zam konusunda “Böyle bir düzenleme yapılması yönünde talep var. Ne yapabiliriz? Medya yazacak diye çekinip milletvekilleri kendilerine ilişkin hiçbir adım atamıyor. Bütün gruplar imzalar ve arkasında durursa böyle bir düzenleme yapılabilir. Gruplar olarak çalışma yapabilir misiniz?” Dedi.

Başkan vekilleri etrafa baktı, havayı kokladı. Dışarıda halk Fransa’ya lanet yağdırıyordu işte tam fırsat dediler. Son dakikada verilen bir önerge ile Emekli Sandığı Tasarısı’na bir madde eklendi. Mutlu son… Acından nefesi kokan milletvekili emeklileri rahat bir nefes aldı. Emekli Sandığı Kanunu'na ilişkin verilen bir önerge ile emekli milletvekilleri maaşının belirlenmesi için esas alınan "Emekli Cumhurbaşkanı maaşının yüzde 42'si" ifadesi "maddede bulunan yüzde 42 oranı 31 Aralık 2020 tarihine kadar yüzde 60 olarak uygulanır" şeklinde değiştirildi. Böylece daha önce emekli milletvekili maaşı olarak belirlenen 5 bin 800 TL, 8 bin 100 TL'ye çıkarılmış oldu.

İşçilere asgari ücreti arttırmamakta direnenlere ne bu perhiz ne bu lahana turşusu demiyoruz. Temsil ettiğiniz insanların yarıdan fazlası resmen açlık ile mücadele ederken patırtıyı fırsat bilip kendi aylıklarınızı bu şekilde arttırma yoluna gittiğiniz için sizi kınamıyoruz da. Sadece yazıklar olsun bize ki seçecek sizin gibileri bulmuşuz diyorum. Yiyin efendiler yiyin, bu sefa sizin.

İzmir 2011

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dost, "halkın partisi değil bu partiler" diye yazmıştım. Saygılar sevgiler.

UFUK KESİCİ 
 24.12.2011 8:05
Cevap :
Merhaba, Dost çok haklısın, ancak artık halkın kendi partisini kurma zamanı geldi ve geçiyor diye düşünüyorum. Saygı ve selamlar...  24.12.2011 12:23
 

Buna ben de çok kızdım, Ötekiler malum ama CHP'ye itiraz düşerdi. Reddetmeliydi. Meclis tek parti gibi oldu. Böyle milletin gönlüne nasıl girecekler.Selamlar.

Turbest 
 24.12.2011 0:32
Cevap :
Merhaba, Sevgili Ufuk Kesici'nin dediği gibi. Bunlar halkın partileri değiller. Saygı ve selamlar..  24.12.2011 12:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1676
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster