Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Eylül '12

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
322
 

Bravo Mona! Bin kere bravo sana...

Bravo Mona! Bin kere bravo sana...
 

Resim: alıntı


İslam dünyası çok büyük bir coğrafya üzerine kurulu. İslam dünyanın dinidir. İslam Rabbimizin insanlara gönderdiği ilk olmayan ama Son olan dinidir. Yüce kitabımız Kitapların en yücesidir. Evrenselliği göz önündedir. Güneş gibi ortadadır.

İslam dünyası bir anda neden çalkalanır. Bir anda neden ayaklanır. Bir anda neden köpürür. Bu bizden olmayanların bize oyunudur. Bizim zayıf noktalarımızı bilirler. Peygamberimize laf söyletmeyiz, Kabe' mize, kitabımıza. Dinimizi can siperane koruruz ama gel görelim dinimizin emrettiği ve emretmediklerini uygulamayız. Peygamberimizi severiz ama sadece laftadır bu. Keza seven sevdiğinin yolunda gider. Yaşantısını O'na benzetmeye çalışır. Dinini seven dininin emirlerini yasaklarını en ince noktasına kadar bilmelidir. Din öldürme diyorsa, öldürmezsin. Hele masum birilerini hiç. Zina yapma diyorsa, tecavüz etme cana- mala, diyorsa etmezsin. Yaşantımızla müslüman gibi yaşamıyorsak, sadece yobazane hareket ediyorsak içki içip, kumar oynayıp ben müslümanım diyorsak en büyük hata zaten bizdedir. Böylelerinin bu dini savunmaya, müdafaa etmeye hakları yoktur. İslamiyetin gereğini yerine getirmiş olsak zaten bu durumlara hiç düşmeyiz.

Bir dava ki herşeyden yüce

Sahipleri dev, aynada cüce...

 Gerçekte cüce olanların ben devlik taslamalarını anlamıyorum... Bu satırları ABD'deki çirkin filme tepki amaçlı yazmıştım. Bugün 27.09.2012. Bugünkü Türkiye Gazete'si sür manşeti bu konuda Yazar Mona Eltahawy' nin New  York'taki panolara asılan filmin ilanlarına tepki göstermesi sonucu TUTUKLANMASI sebebiyle ' BRAVO MONA' şeklindeydi. Bence bu en anlamlı tepkidir. Yazarın tutuklanması ise şaşırtıcı bir durum. Yazar ' Amerika işte bu' diyerek tepki göstermiş. Hani bizim özgürlükler ülkesi bildiğimiz Amerika konu 'İslam' olunca çark ediyor anlaşılan. Böyle anlamlı tepkiler hep olmalı, yazarlar susmamalı. İşte o zaman korkun. Mona'yı yürekten alkışlamalıyız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 147
Toplam yorum
: 276
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 861
Kayıt tarihi
: 14.02.11
 
 

Adım İbrahim. 05.02.1983 yılında doğdum. Ve hala yaşıyorum! Burada ilkin Sevgi Yazıları diye yazm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster