Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mart '17

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
310
 

Brexit'in batan gemiyi "bırak git" olduğu daha iyi anlaşılmaya başladı!

Brexit'in batan gemiyi "bırak git" olduğu daha iyi anlaşılmaya başladı!
 

internetten alınmıştır


İngilizler uyanık millettir...Dünyada İngiliz devleti kadar hin oğlu hin devlet yoktur...Masa başında zafer kazanmak, uluslarası siyasetin tozunu attırmak İngilizlerin işidir.

Osmanlı'nın başına örülen çoraplarının çoğunun da İngiliz işi olduğunu hepimiz çok iyi biliriz...Bugün keşmekeş içinde bulunan Ortadoğu coğrafyası da sonuçta İngilizin eseridir.

İngilizler sadece siyasi/diplomatik oyunlarıyla değil, geleceğe yönelik kurgularıyla da ünlüdür...Bu hassasiyetleri onları gelecek felaketlere karşı da duyarlı yapmış oluyor.

Batan gemiyi önce fareler terkeder, sözünü İngiltererinin Avrupa Birliğini terketmesine uyarlarsak, Batan Avrupa gemisini Brexit'le ilkin İngilizler terketti.

İngilizlerin Brexit (kelime lugat olarak, İngilizin dışarı çıkışı gibi bir anlama geliyor ama ıstilahi olarak "batan gemiyi bırak git" anlamına geliyor)

Evet, batacağını hissettilkeri AB gemisini önce İngilizler terketti...İngilizin terkettiği yer, ya batacaktır ya patlayacaktır buna hiç şüphe yok!

Şu son Hollanda krizinde daha da belirginleştiği gibi, Almanya merkezli AB, hızla Almanya'nın genetiğindeki ırkçı-faşist yapıya bürünüyor...Bu yapı önce İslama ve Türklere karşı canlanmaya başladı ama kısa zamanda tüm "ötekilere" yönelecektir.

Avrupa'nın genlerinde "başkaları cehennemdir" anlayışı bulunuyor...Bunu, kendi eserleri olan dünya savaşları sonrası biraz örtbas etseler de huy bu, can çıkmadan huy çıkmayacaktır.

Faşizm ne bir fikirdir, ne bir ideolojidir ne bir dindir...Faşizm bir tavırdır, huydur, yapıdır...Ve bu huy Almanya merkezli Avrupa'nın canı çıkmadıkça çıkmayacak huyudur.

Üstelik faşist yaklaşım, sari hastalık gibi bulaşıcıdır ve hızla yayılır...Bugün kendine Müslümanları/Türkleri hedef seçmişse yarın başkalarını ve öteki gün de birbirlerini hedef alırlar.

Daha önce de yazdığım gibi, ırkçı dazlaklarının Türk evlerini kundaklamalarını örtbas eden Almanya, sonunda bu ateşin tüm Avrupayı yakacağını hesap edemedi...Tıpkı Nazi döneminde olduğu gibi...

Tarih, ders almayanlar için hep tekerrür eder...Bu Avrupa için de geçerli...Binlerce sayfalık müktesabatı olan AB'yi gerçekte "Turken raus" cümlesiyle yönetiliyor olması zaten sorunun bitmediğini gösteriyordu.

Türkiye gibi, son derece "modernleşmiş" bir ülkeyi bile, sırf halk çoğunluğu Müslüman diye AB'ye almayan bir kafa, elbette evrensel olamazdı ve olamadı!...

Aslında Türkiye'yi içlerine almakla o genlerindeki ırkçı faşist hastalığa ilaç bulmuş olacaklardı ama bunu da yapamadılar...Sonunda, içlerine almadıkları Türkiyenin iç işlerine karışarak, ırkçılıklarını menfaatlerini zedelemez hale getirmek istediler.

Allaha şükür ki, bugün bütün bunların farkında olan bir zihniyet Türkiye'yi yönetiyor...Bu yüzden ırkçı Avrupanın dışlayıcı saldırıları geri tepiyor.

Amerikalı Hemingway'ın "Çanlar Kimin Çalıyor" romanının sorusunu şimdi Avrupa için bir kere daha sormak zamanı:

Şurası kesin ki, bugün çanlar Türkler ve Müslümanlar için değil, kendini evrenselleştirememiş Avrupa için çalıyor!

Siz bakmayın onların "Bremen Mızıkacıları" gibi birbirinin sırtına binmiş, Müslümanlara ve Türklere karşı yaygara ettiklerine...Onlar da biliyor ki, AB'gemisinin dibi deliniyor.

Öyle olmasa İngilizler bu gemiyi Brexit= Bırak git yapar mıydı!

SÜLEYMAN SIRRI bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Ali Bey...Şimdiye kadar, Avrupalı olmak için uğraştık durduk, AB kapıları önünde, kapı aralansın da bizi içeri alsınlar diye, ceketlerimizin önü ilikli,iki elimiz önümüzde bekledik durduk...Bir anlamda "ayı"ya "dayı" demek zorunda kaldık...Ayı, artık, gerçek ayılığını gösterdi...Artık, "ayıya", "dayı" demek zamanı geçti...Şimdi, ayıya, gerçek kimliği ile "Ayı" demek zamanıdır...Selamlar.

cdenizkent 
 17.03.2017 12:18
Cevap :
Merhaba deniz bey.. İçimizdeki yeğenler de bunu anladığı gün sorun büyük ölçüde çözülmüş olacak da dayının aslında ayı olduğunu kabul etmek istemeyenler de var..:) Teşekkür ederim.. Selamlarımla   17.03.2017 16:23
 

Ali Bey Yine çok güzel bir siyasi değerlendirme. Ellerine ve gönlüne sağlık. Bu değerlendirmelerinize '' HAÇLI SEFERLERİ RUHU '' nu da katalım mı ? Selamlar

SÜLEYMAN SIRRI 
 16.03.2017 20:21
Cevap :
Teşekkür ederim Süleyman Bey...Avrupa için Haçlılık bir din değildir, dünyevi bir politikadır...Elbette, bütün bunlar o Haçlı Ruhu'nun eseridir..Geçmişte yendik yine yeneceğiz inşallah...Selamlarımla  16.03.2017 23:01
 

Ulen nemis bu britishler bi bak mutlaka feto'cu da dirlar !

Newyorker 
 16.03.2017 18:13
Cevap :
Bu ülke çok British Kemal'ler gördü...Britsh feto bizi şaşırtmaz...  18.03.2017 13:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1657
Toplam yorum
: 3947
Toplam mesaj
: 220
Ort. okunma sayısı
: 728
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster