Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ekim '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
24911
 

Bruce Lee öldü mü öldürüldü mü?

Bruce Lee öldü mü öldürüldü mü?
 

Çekim-düzenleme:Necdet Gürçiftçi


Bruce Lee eski bir Çin geleneğine uyup afyon alışkanlığı edinmişdi(edinmişti). Çin operasında bir sanatçı olan babası da afyon kullanıcısıydı. Bir kezinde(keresinde) Bruce Lee afyon allerjisi yüzünden komaya girmiş ve ölümden zor kurtarılmışdı(kurtarılmıştı). Bu gerçeği yani onun afyon allerjisi olduğunu anlayan, öğrenen birileri onu öldürmüş olabilir mi? İngiliz araştırma sonuçları afyon allerjisinden öldüğünü ileri sürüyor ancak burada şu soru var: Bruce Lee afyonu kendi mi aldı yoksa yediği içtiği birşeye birileri mi katdı(kattı)? Bir de şu soruyu sormak gerekir: Onu neden öldürmek istesinler? 
 
Bu konuya açıklık getirmesi için, Bruce Lee'nin otopsisinde, midede afyon aranması gerekiyordu çünkü birileri ona hileyle afyon vermişse bunu ancak yediği ya da içdiği(içtiği) birşeye katıp yapabilirlerdi bence. Yani Bruce Lee'nin midesinde afyona rastlanması cinayet kuşkusu yaratır bence. Bu otopsi zamanında yapıldı mı, yapılmadı mı bilemiyorum ancak eğer midede afyon saptanabilirse şu an da mide bölgesinde afyon araması yapılabilir diye düşünüyorum. Oğulu(Oğlu) Brandon'un ölümü de bir filim(film) çekimi sırasında, kurusıkı(kuru sıkı) dolu olması gereken tabancanın gerçek mermi ile dolu olması sonucu, sava göre bir kaza ile oldu. Burada şu yaklaşım düşünülebilir, eğer oğulunun afyon merakı yoktuysa: Brandon Lee'yi öldürmek isteyenler acaba o afyon ya da başka bir uyuşturucu kullanmaması yüzünden onu afyonla öldürmek istediler de öldüremedilerdi de bu kurusıkı olayını mı düzenlediler? 
 
Neden baba ve oğul sıradışı ölüme kurban gittiler ki oğulu henüz 28 yaşında idi. Yani yalnızca babasını öldürseler anlamak kolay; oğulunu neden öldürsünler, üstelik de babasının ölümünden 20 yıl sonra? Kan savası, kin, intikam, mafya gibi şeyler olsa, bu açıkça yapılırdı. Bu kadar uzun bir süre kim bekleyebilir, bir cinayet için? Ancak bir devlet ya da bir örgüt. Babanın ve oğulun ölümünde sinsilik, hile durumları olasılık içinde. Yani babaya hile ile afyon verilmiş olabilir, tabancaya da bilierek gerçek mermi konulmuş olabilir yani her iki cinayet de hileye ve üstü örtülülüğe açık. Hile ve üstü örtülülük rahatlık ister. Rahatlık da herkeste olmaz. O zaman düşünelim: Hile ve üstü örtülü olarak kimler cinayet işlemek ya da suç işlemek eğilimindedirler? Devletlerin gizli servisleri bence. Benzeri bir durum nerede, ne zaman oldu Abd'de? Kennedy cinayetinde ve katilinin öldürülmesinde. Öyleyse Kennedy cinayeti, Kennedy'nin katilinin öldürülmesi, Bruce Lee'nin ölümü, oğulunun öldürülmesi gün gelir birbiriyle çakışabilir. Yani eğer Bruce ve Brandon öldürüldüyse; bu dört cinayette katilin birini bulan, ötekilerin katillerini de bulabilir. Yani Bruce Lee'nin midesinde afyon bulunduysa; Abd'de birileri Çinlilere hadlerini bildirmek istemiş olabilir. Hem baba, hem oğul ve hem aradan geçen 20 yıl; bence çok büyük bir rastlantı. Bu kadar istikrarlı ancak bir devlet ya da örgüt olabilir bence.
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz, dinsiz, yerli üretim bir Türk/Türkiye bilgesi
İnternetde yayınlandığı zaman: 3.10.14/10.24

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 9108
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 236
Kayıt tarihi
: 02.03.12
 
 

'Uysal vatandaş değilim ben/ Ruhunuza ağır, kaba taş gelirim ben/ Bir yağdan aldım, bir baldan/ Y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster