Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Şubat '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
783
 

Bu adam nereye bakıyor?

Bu adam nereye bakıyor?
 

Geçen Salı günü grup toplantısında Ergenekon için, “Nerede o örgüt, üye olacağım” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, yandaş kesimle birlikte Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan cevap geldi: 

Böylece Ergenekon’un adresini öğrenmiş olduk! 

İşte Ergenekon’un adresi! 

Danıştay’ın 2. Dairesi, Çorum olayları, Sivas Madımak otel yangını, Kahramanmaraş olayları, Gazi Mahallesi… Bu olaylarının geçtiği bölgeler, Ergenekon’un adresiymiş. Buralara gidip müracaat edildiğinde, kayıt bürolarında hemen kayıt yaptırılabiliniyormuş! 

Gerçi ben bu bölgelerden Gazi Mahallesi dışındaki yerlere gittim. Ancak her hangi bir üye kayıt bürosu görmedim. 

Sayın Başbakan’ın gösterdiği başka adresler de var. İşte Başbakan’ın, partisinin ‘Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmasından bir bölüm: 

“Türkiye’nin kanını emen bir örgüte üye olmak istediğini pervasızca söylüyor.(Kılıçdaroğlu için) Git Danıştay’ın 2. Dairesi’ne orada gör. Diyarbakır’ın karanlık sokaklarına git, bir gece vakti ensesine kurşun sıkılanların izinde aradığını bulursun. Çorum’a git, Sivas’a git, Kahramanmaraş’a git, Gazi Mahallesi’ne git, kanlı 1 Mayıs’ın yaşandığı Taksim’e git oralarda aradığının izlerini bulursun. Orada zaten onların üye kayıt büroları var. Hemen orada seni kaydederler. Hiçbirini yapamıyorsan Dersim’e git. Benim oradaki kardeşlerime sor, akrabalarına sor onlar sana anlatırlar. Eski genel başkan avukattı, yeni genel başkan işi üyeliğe kadar götürdü.” 

Ülke gündeminden ne kadar uzak konular değil mi?. 

Halkın ekmeğine, aşına, geleceğine, hakkına, hukukuna, sağlığına, eğitimine kimse değinmiyor. CHP’nin ‘Aile Sigortası’ olayı arada kaynayıp gitti. 

Bu projeye basın fazla yer vermedi. Basının yer vermemesinin nedeni? Olsa olsa iktidar baskısı korkusundan olabilir. 

Evet, Sayın Başbakan bunları söyleyip, halkın ilgisini başka bir yöne çekip, ekonomik konulara hiç değinmezken, Sayın Kılıçdaroğlu’da Başbakan’a destek çıkarcasına, Sayın Başbakan’ın gösterdiği adreslere bakarak cevap veriyor. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik “Ergenekon’u arıyorsa Danıştay 2’nci Dairesi’ne baksın” sözlerine yanıt verirken, “İnsafsızlık etmeyin, sadece Danıştay 2’nci Dairesi’ni değil Kahramanmaraş’ı, Sivas’ı, diğer yerleri de adres gösterdi. Ben de Sayın Başbakan’ın sözünü tuttum. Adrese baktım, Sivas davasına baktım, karşıma Hayati Yazıcı çıktı. Hayati Yazıcı kim, herhalde başbakan biliyordur. Mesai arkadaşı. Kimin davalarını üstlenmiştir Hayati Yazıcı? Bana adres gösteren kişiye şunu soruyorum; sen demokratsan ülkeni seviyorsan demokrasi ve özgürlük istiyorsan sana muhtıra verenden hesap sormaktan niye korkuyorsun? Benim kadar yürekliysen çık hesabını sor.” 

Burada bir ekleme de ben yapayım. Gösterilen adreslerde, Hayati Yazıcı’nın dışında Şevket Kazan’ı da görmek pek ala mümkün. Bildiğimiz kadarıyla, eski Adalet Bakanlarından Şevket Kazan, hem Sivas Davasının avukatlarından, hem de Sayın Başbakan’ın parti büyüklerinden birisi… 

Bunun anlamı şu: Sayın Başbakan’ın adres olarak gösterdiği Ergenekon’un avukatı Sayın Baykal değil, Sayın Hayatı Yazıcı ve Şevket Kazan’dır. O zaman Sayın Kazan ve Yazıcı Ergenekon örgütünü gayet iyi biliyordur. Bu tecrübelerden yararlanmak gerekmez mi? 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Başbakan da, CHP lideri de, basının tamamı da, bizler de yanlış yapıyoruz. Süregiden bir dava hakkında yargıçlığa avukatlığa soyunuyoruz kanunen suç olmasına rağmen. Ama işte o zaman sapla saman birbirine karışıyor, imam "...ınca, cemaat .....yor. Kanımca burada herkesin sorması gereken bir soru, hatta karşı çıkması gereken bir hukuksuzluk var. O da şu: "Bu ülkenin hiçbir vatandaşı, hakkında bir iddianame olmadan yıllarca cezaevinde tutulamaz; tutukluluğu sürerken de bu ülkenin başbakanı kalkıp ben bu davanın savcısıyım, diyemez; keza Ana Muhalefet Partisi lideri de kalkıp "Öyleyse ben de avukatıyım!" diyemez. Bunlar hukuksuz sözler ve uygulamalardır. Bizler bu davranışlara karşı çıkmalı ve herkes için eşit adalet prensibine sadık kalmalıyız. Selamla, saygıyla... MS

Mehmet Sağlam 
 22.02.2011 18:07
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  27.02.2011 12:23
 

İşin gerçeği şu ki Başbakan sivri dilli; ancak muhalefet de ona çanak tutmayı seviyor. Böylece seçmenin kendisini de gerçek gündemle sorgulamasından yırtıyor. Ancak son tahlilde bu atışma siyaseti muhalefetten çok iktidara yarar. Bence muhalefet tez karar alıp böyle sataşmalara cevap vermeyi kesmelidir. Onun yerine ülkenin ciddi sorunlarını gündemde tutma siyaseti uygulamalıdır. Popülist gündem yerine gerçek sorunların ve çözüm önerilerinin gündemi sıcak tutulmalıdır. Bunu iktidardan isteyemeyiz çünkü işine gelmediği için o bunu yapmaz. Ancak muhalefet ısrarcı olduğunda zorunlu olarak iktidar da ilgisini gerçek sorunların gündemine kaydıracaktır. İktidar muhalefetin gösterdiği gerçek sorunları gündemine almazsa zaten sesi duyulmaz olur. bu da muhalefeti seçim başarısına götürür. Muhalefet tüm sözcülerine, parti başkanları da dahil, tez popülist gündem yasağı getirmeli. sevgilerle

Muharrem Soyek 
 22.02.2011 17:28
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  27.02.2011 12:23
 

Şu günlerde çok değerli savcılarımız başka davalar peşinde. yarın iktidardan düşüp o savcıların karşısına çıtığında neler diyecek gerçekten merak ediyorum. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 20.02.2011 12:35
Cevap :
Merhaba Osman Bey. Bir gün sıra onlarada bakmaya gelir! Yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  22.02.2011 15:01
 

Bir of çeksem, karşıki dağlar yıkılır da, dağların adını ergenekon koyarlar...

Emine Supçin 
 19.02.2011 16:30
Cevap :
Merhaba Emine Hanım. Yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  22.02.2011 15:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3074
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster