Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ocak '15

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
70
 

Bu bir kınama yazısıdır! RTÜK dikkatine sunulur

İzlediğim bazı TV programlarına bakınca, nasıl bir ülkede yaşadığımı anlayamaz hale geliyorum. Benim ülkemin etik değerleri olduğunu biliyorum. Bunları tartışmanın kimseye getirisi olamayacağıda ortada. Ancak bazı programlar, reyting uğruna, izlenmek adına çok aşağılara indiriyor seviyeyi. Anlayamıyorum. Bu ülkede kavga dövüş ve seviyesizlik popüler değerler arasında mı?

Bu tarz benim programında jüride yer alan Sn İpekçi, düşen seviye nedeni ile " fena halde sıkıldım ve burayı terk etmek istiyorum. Bu seviyesiz ve düzeysiz konuşmalara katlanamayacağım. Düzeysiz mahalle kavgalarına dönüştü konuşmalar " diye başladığı konuşmasını giderek daha da sertleştirerek sürdürdü. 

Çok tutan bir programın yenilerinin yapılmasında yarar var. Üstelik yeni yüzler ya da kabiliyetler keşfetmek için güzel fırsat oluyor. Üstelik tarz bizim yarışması insanın vazgeçemeyeceği  giyim kuşam adına bir eğtim, bir okul fırsatı yaratıyor izleyiciye. Bu ortam ve dinamikler programı izlenir hale getiriyor. 

Program yapımcısı, ne iş yapıyor? Neden konuşmalara dikkat etmez. Ya da katılımcılara nasıl konuşmaları gerektiğini neden öğretmez. Bu programda yer alan yarışmacılar nereden geliyor ki jürinin katlanamadığı konuşmaları yaparlar. Yapımcı 16 tane genç kızı kontrol edemeyeceğini mi düşünüyor? Böyle bir güce sahip değil mi? Yoksa böyle seviyesi çok aşağılardaki konuşmaların getirisinin çok olduğunu mu sanıyor?

İnsan ve yaşam söz konusu olunca bu cennet vatanda böyle düzeysizliğe olur demek mümkün değil. Bilinç altına kazınan kaosun faydalı ve getirisi olduğunu, kime ne yarar sağlayacak. RTÜK, ödül için yarışan genç kızların alçalmadan yarışacabileceklerini program yönetmenine anlatmalıdır. Çok arama gerekmiyor " ben bilmem eşim bilir" yarışmasında insanlar daha büyük bir ödül için yarışırken ne kadar fair ve düzgün davranışlar sergiliyor. Bunu görmeleri çok önemlidir. 

Bu yarışmalarda bulunan bayanlar, kısa süreli de olsa birer iş arkadaşıdır. Ve birarada yaşamayı ivedi öğrenmek ve bunu izleyen insanlara en iyi şekilde göstermek zorundadır. Bu işin sorumlusu RTÜK ün ise bu programları izlemesi gerekmektedir. Yoksa müdahale için bir suç yada cinayet mi olması gerekmektedir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 169
Kayıt tarihi
: 08.09.09
 
 

01.04.1956 doğumluyum. İnsanca yaşamın en önemli değer olduguna inanırım. Paylaşmanın önemine ina..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster