Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Nisan '12

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
315
 

Bu bir mucize

Bu bir mucize
 

Hayat mucizelerle dolu. Bazıları dini sorgulayarak, eğer Allah varsa bir mucizeyle kendisini ispatlasa ya gibi beklenti içerisindedir. Halbuki beklemekte oldukları mucizeler zinciri gözlerinin önünde binlercesiyle akıp gitmektedir. Şimdi sizlere bunu ispatlayacağım.

Mucize görmek isteyenler hayatlarının akışında yer almayan bir olayı pat diye gözlerinin önüne serilmesini ve bunun hiçbir bilimsel açıklamasının olmamasını isterler. Ama Allah kainatı bu şekilde yaratmamıştır. Kainatın başlangıç, yoktan var oluş, yaratılış sebebi Allah’ken, Allah her şeyi bir kurala bağlamıştır. Biz buna doğa kanunları diyoruz. Bu kuralları Allah koymuştur ve hiç bir şekilde kuralları bozmamaktadır. Yani kainat bir saniye önce yokken bir saniye sonra pat diye düzene oturup, Güneş sistemi ve gökteki yıldızlarla ortaya konulmamıştır. Oluşum milyarlarca yılda, Allah’ın koymuş olduğu doğa kanunlarıyla aşama aşama gerçekleşmiştir. Bu milyarlarca yılda oluşum Allah’ın yaratmış olmasına engel değildir.

Diğer taraftan insanı da görevlendirmiş ve bilim denilen şeyle koyduğu doğa kanunlarının sırrını çözmesini istemiştir. Bu sebeplede insana OKU diye emretmiştir.

İnsanda içinde olmak üzere tüm canlılar doğdukları andan itibaren atalarının birikimleri, davranışları ve doğa kanunlarına tüm hayatları boyunca alışırlar. Ancak bu alışkanlıklar mucizelerin olmamasını gerektirmez. Mucizeler binlercesiyle vardır ve her saniye olmaya devam etmektedir (Görebilene).

Kainatın var oluş sebebi başlı başına bir mucizedir. Zamanın başlangıcının ve sonunun belirsizliği de bir mucizedir. Hadi bu aklımızın ermeyeceği sorulardan vazgeçelim. Kainatta trilyonlarca yıldız ve gezegen içerisinde üzerinde canlı bulunan bir Dünya gezegeninin olması bir mucizedir. Sıradan olan uzaydaki cansızlık, istisna olan, farklı olan, mucize olan Dünya'daki canlılıktır. Canlının varlığı bir mucize olup siz kendinizde bir mucizesiniz. Hatta sizi binlerce parçaya ayırdığımızda her bir organınız, parçanız, kalbiniz, beyniniz, deriniz, gözleriniz, saçlarınız, böbrekleriniz, parmaklarınız, tırnaklarınız, kanınız, ürettiğiniz elektrik enerjisi ve canınızla baştan aşağı binlerce mucize içermektesiniz. Hadi bunları da geçelim. Bir kuşun havada uçabilmesi de bir mucizedir. Şu anda sizlerin çoğuyla aramızda yüzlerce kilometre varken, birbirimizi tanımazken, benim yazmış olduğum şu yazıyı, elektronik denilen aletler yardımıyla şu anda okuyor olmanız da bir mucizedir. Katı sandığımız madde, örnek verecek olursak diyelimki demir aslen atomlardan meydana gelmekte olup atomların % 99’undan çok daha fazlasını boş alanlar oluşturmaktadır ve mucizedir. Bir parça maddenin uzaydaki herhangi başka bir parça maddeyi çekiyor olması, yani diyelimki Dünya’nın bizi çekmesi bir mucizedir. Bundan başka hidrojenin yanıcı oksijenin yakıcı bir maddeyken birleşerek suyu meydana getirdiklerinde söndürücü bir element olması bir mucizedir. Atomların etrafında elektronların ışık hızına yakın bir hızla hiç yavaşlamadan dönüyor olmaları bir mucizedir. Bazı böceklerin ve hatta bitkilerin ürettikleri bir zehirin miligramıyla bir insanı veya büyük bir hayvanı öldürebilecek güce sahip olması mucizedir. Bir doğum olayı, kendisinden bağımsız yeni bir canlının Dünya’ya gelmesi bir mucizedir. Sesin çeşitliliği, bir olayı çıkardığı sesle ne olduğunu anlayabilmemiz mucizedir. Bir insanı binlerce başka insandan sesiyle ayırt edebiliyor olmamız mucizedir. Milyonlarca müzisyenin notaları farklı şekillerde seslendirerek milyonlarca farklı şarkı üretebiliyor olmaları mucizedir. Dinlediğimiz bir müzikle rahatlıyor olabilmemiz bir mucizedir. Birisinin söylediği tek bir kötü sözle bütün ruh halimizin darma dağın olabileceği gibi sevdiğimiz birisini gördüğümüzde çok sevinmemiz de mucizedir. Etrafımızdakileri net bir şekilde görebiliyor olmamız mucizedir. X ışınlarını göremiyor belli bir frekansın altındaki ve üstündeki sesleri duyamıyor oluşumuz da mucizedir. Aslında onlar var. Farklı canlıların aynı cismi farklı görüntülerle algılamaları mucizedir. Yarasaların kuş olmadıkları halde ve kör oldukları halde hiçbir yere çarpmadan hızla uçabilmeleri bir mucizedir. Yine sizlere bu kadar uzakken 29 tane harfi çeşitli permütasyonlarla yan yana dizerek benim beynimde oluşmuş olan düşünceleri sizinde benzer bir şekilde ancak benim söylediklerimi anlayarak kafanızda canlandırmanızı sağlıyor oluşum da bir mucizedir.

Yoksa mucize bekleyenler hala gerçekten boş olan bir şapkadan hiçbir göz aldatmacası olmadan gerçek bir filin çıkmasını mı bekliyorlar? Bu kadar mucize yetmiyor mu?

Hem ben size Dünya’daki bütün mucizeleri anlatmadım ki!

Saygılarımla,

Ertunç Alpman

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 1576
Kayıt tarihi
: 06.09.11
 
 

20. yüzyılın 2. yarısında bu dünyada doğdum. Eğer layık görürseniz insan diyebilirsiniz bana. Yük..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster