Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Nisan '20

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
37
 

Bu da geçecek...

Evet zor günler yaşıyoruz. Çeşitli endişelerimiz var. Ama bir taraftan da krizi aşmak için ulusal ve evrensel çapta çalışmalar olanca hızıyla devam ediyor.

Bugüne kadar devletimiz kimseyi aç ve açıkta bırakmamıştır. Bundan sonra da bırakmayacaktır. Devletler ve hükümetler bugünler için vardır. Benim, devletime geçenlerde bir işim düştü ve yarım saat içinde işimi hallettiler, kim olduğumu dahi sormadılar. Pahalı bir tıp cihazını bana bedava verdiler, SGK kapsamında. Benden önce de bir vatandaşımızın  ihtiyacını karşıladılar. Vatandaşlar olarak ilaçlarımızı eczanelerden düzenli olarak alıyoruz. Aile sağlık merkezleri ve hastanelerimiz tam kapasite çalışıyor. Oturduğum semt işçi ve emeklilerin çoğunlukta olduğu bir semt, herkes hayatından memnun. Az önce kapı zilimiz çaldı ve sağ olsunlar bir komşumuz mahallemize ekmek geldiğini haber verdi. Herkes ekmeğini aldı. Herhangi bir sıkıntı yoktur.

İşini gücünü kaybeden vatandaşlarımız için de yardımlar yapılıyor. Bu konuda her türlü çalışmaların yapıldığını ve uygulamaya konduğunu medyadan öğreniyoruz. Şunu da belirtelim ki işini kaybeden her vatandaşımız mağdur (çaresiz) değildir, evet mağdur olanlar vardır ama birçoğunun durumu iyidir. Zor günler için birikimleri ve başkaca geliri olanlar vardır. Tekrar belirteyim ki mağdur olanlara el uzatılmasından yanayız ve bunu canı gönülden destekliyoruz.

Korona virüse karşı aşı ve ilaç geliştirme çabaları da bütün dünyada olanca hızıyla devam ediyor. Bunlardan biri ülkemizde plazma tedavisidir. Uygulamaya başlandı ve iyi haberler geliyor. Az önce İngiltere’den bir aşı çalışması haberi geldi ve önümüzdeki eylül ayında hazır olabileceği belirtildi. Bunlar çok güzel ve ümit verici haberlerdir.

Anlayacağınız umutlu ve iyimser olmak için çok neden var. İnsanlık bugüne kadar birçok salgın hastalığın üstesinden geldi. Bunlar arasında kolera, tifo, AIDS, SARS, MERS, hepatit B, kuş ve domuz gribi gibi birçok salgın hastalık bulunmaktadır. 35 yıllık meslek hayatımda ben de bir hekim olarak bunlarla savaşta aktif olarak görev aldım. Şimdilerde ise yeni kuşak sağlıkçılar canla başla çalışmaktadır. Onlarla gurur duyuyoruz.

Özetle, moralimizi bozmayalım, sabır ve metanetle aydınlık yarınlara dair umudumuzu koruyalım.

Allah sabredenlerle ve şükredenlerle beraberdir.

Şen ve esen kalınız.

Dr. Atanur Yıldız

11 Nisan 2020 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Allah sabretmeyi öğütlüyor insanlığa sevgili doktorum... Ben de sabrederek bekleyelim derken bu uğurda uğraşanlara da Allah yardımcı olsun diye yakarıyorum:) Sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum sizlere:)

Halil Güven (Sökeli) 
 12.04.2020 12:48
Cevap :
Yorum ve değerli katkınız için çok teşekkür ederim sevgili Abim. Selam ve saygılarımla.   13.04.2020 13:14
 

ili doktorum Ataütnur bey, Hani kısa ve söz vardır: Bu da geçer Ya Hu !...

Abdülkadir Güler 
 11.04.2020 14:38
Cevap :
İnşallah değerli Abim. Sağ olun, var olun.   11.04.2020 15:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 493
Toplam yorum
: 3123
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 280
Kayıt tarihi
: 24.01.09
 
 

Tıp doktoru.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster