Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Eylül '18

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
60
 

Bu Devirde Farklı Olmak Suç...

Bu Devirde Farklı Olmak Suç...
 

Farklıysan ilk seni görür ve ilk seni yok etmek isterler. Doğru olanı yapıyor olsan bile farklıysan dışlanırsın.

 

Temiz kalmanın ayıplandığı kirli bir medeniyet. Topluluğu kirleten kötü insanlar temiz ve masum insanları aralarında istemezler. Bu yüzden onları suçlu olarak görürler.

 

"Vardığın yer körse şaşı bakacaksın" derler. İkiyüzlü bir toplumda doğru olursan suçlusun. İyilerin, temiz insanların kabul edilmediği bir devirdeyiz, herkes nerede bir çıkar varsa orada, kalbinde kötülük olmayan, doğru yoldan ayrılmayan düzgün karakterli kişileri daima dışlarlar. İnsanların geneli kötüdür bu yüzden iyi olanlar genellikle yanlızdır.

 

Bir yanlışı çoğunluk yapınca doğru yanlış gibi gösterilir. Anormal olan çoğunlukta ise normaller anormal olarak kabul edilir. Doğru azınlıkta ise yanlış haklı ve doğru kabul edilir. Çoğunluğun anormal olduğu yerde anormal normal olur, azınlık olan normal ise anormal olur.

 

Kimse kendi yanlışını kabul etmez oysa doğru bir tanedir. Ne kadar doğru söylesende onlar gibi söylemediğin için yalan söylemiş olursun. Yanlışın çoğunlukta olduğu yerde doğrular her zaman suçlanır ama başkalarının eleştiriside senden bir şey götürmez.

 

Farklılık her zamanda kötü değildir, bazen doğru olan sadece sensindir. Pisliğin içinde temiz kalmayı başarmış birisine çevresindeki pisliğe bulaşmış insanlar ne derse desin, ne yaparsa yapsın kendisi istemediği sürece pisliğe bulaştıramaz.

 

Toplum yanlışı benimsemişse sen onların içinde doğru olanı yaparsan hemen göze çarpar ve dışlanırsın. Bu düzenin bataklığına alışmışken sana mı kalmış değiştirmek? Kirli suda yüzmeye alışmış balıkların suyunu değiştirdiğinde öldüklerini bilmiyor musun? Aydınlanmak için o güç var mı ki içimizde? Bıraksana bizi kendi çöplüğümüze, karanlık dünyada bir mum ışığı görmek istemiyoruz, mutluyuz biz kendi bataklığımızda. Herkesin pis olduğu yerde temiz pis olur.

 

Yanlışlarla dolu bir dünyada doğru olmak kendini yanlış hissettirir. Kirli bir dünyanın öngörülü insanlarının arasında temiz kalmak ise büyük bir başarıdır.

 

Kötü insanlar kötülüklerini bulaştıramadıkları insanları istemezler, çoğunluk kötüyse her zaman birbirini savunur iyiyi dışlarlar. Yanlışın, pisliğin içinde olan insanlar bunu göremeyecek kadar kör, düzgün insanları eleştirip suçlayacak kadar da hadsiz olurlar.

 

HÜLYA ÇAKICI

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 706
Toplam yorum
: 246
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 541
Kayıt tarihi
: 19.12.15
 
 

Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Fakültesi ve..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster