Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Eylül '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
273
 

Bu Ergenekon, başka Ergenekon

Bu Ergenekon, başka Ergenekon
 

Her renk bulunur


Muhtaçlara yardım amacıyla bağış toplayan bir kuruluş olarak tanınan,
hepimizin de şimdiye kadar öyle bildiği "Deniz Feneri" söndü.
Kapkara oldu.

Almanya'da faaliyet gösteren Deniz Feneri Derneği eW ve Kanal 7 TVAlmanya Temsilciği'ne dolandırıcılık ve para aklama şüphesiyle 340 polis ile 5 savcının katıldığı bir baskın yapılmış.

Tutuklanankişiler, 'bağış olarak toplanan paraları başka amaçlarla kullanmak ve para aklamak' la suçlanıyorlarmış.

Muhtaçlara gönderildiği söylenen, Bosna, Kosova ve Pakistan yardımlarının hiçbiri yapılmamış, makbuz verilen adresler ya hiç yokmuş, ya da bu adreslerde yardım aldığını söyleyen kimse çıkmamış.

Yardım kampanyası adı altında toplanan 41 milyon euro'nun 18 milyonunu,
amaç dışı kullanmaktan yargılanan sanıkların Frankfurt Bölge Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında; Kanal 7 INT'in Genel Müdürü suçlamaları kabul etmiş.

Ancak, toplanan paraların Türkiye'ye nasıl ve kimlere gittiği yönündeki suçlamalara değinmeyerek, amaç dışı işleyişden haberdar olduğunu, kendisi sadece talimatları yerine getirdiğini belirtmiş.

Genel müdür, "Asıl gelir kaynağı Deniz Feneri'ydi. Bu paralar talimatlar doğrultusunda, çeşitli şirketlere ve Türkiye'ye aktarılıyordu. Bütün bu önemli kararlar Türkiye'ye danışarak alınıyordu" derken; Deniz Feneri Derneği'nin Genel Sekreterliği, Almanya'da baskın yapılan Deniz Feneri Derneği'nin kendileriyle hiçbir resmi bağlantısının olmadığını belirterek, "Bizim Türkiye'deki üç şubemiz dışında dünyanın hiçbir yerinde başka şubemiz bulunmamaktadır. Zaman zaman bizim projelerimize verdikleri parasal destek dolayısıyla, bu derneğin varlığından haberdarız." demiş.
Bağlantı yok, şube yok, ama geliştirilen projeler ve parasal destek var.(!)
Devam edelim:

Şimdi, 'İkigen'i, 'üçgen' yapalım belki daha iyi anlarız: Kanal 7 Televizyonu da, "Bu iddiaların tamamı asılsız. Biz orada Deniz Feneri Derneği'ne sadece ücretsiz program yayını sağlayarak destek oluyoruz. Başka bir organik ilişkimiz kesinlikle yok." diyormuş. 'İkigen oldu mu üçgen?'

Kim kimi tanıyormuş, kim kime gönderiyormuş, kim kimi tanımıyormuş, kim kimden nasıl haberdarmış?

Bu para akışındaki direkt ve endirekt bağlantılar açığa çıktığında, "Al sana dörtgen"...

Anladınız siz onu...

ÇOK KISA DENİZ FENERİ :
1996'da Kanal 7 ekranlarında "Şehir ve Ramazan" adlı programla yardım dağıtmaya ve yardım toplamaya başladı. Yoğun ilgi nedeniyle Ramazan sonrasıda bu oluşumun yürütülmesi kararlaştırıldı. Program ismi, "Deniz Feneri" olarak değiştirildi. 1998 yılında dernek oldu. 2006'da yıllık 100 milyon dolarlık yardım toplayabilen bir kurum haline gelmişti.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Show tv nin avrupaya yayin yapan kanalinda simdi de IHH diye bir kurum peydah oldu. Soyledikleri insanin tuylerini urpertiyor. Ve simdi bizim avrupada yasayan, yedikleri sekerin icindeki gelatin maddesi yuzunden bile gunaha girdigini sanan vatandaslarimiz yemiyor icmiyor bunlara para akitiyor. Bekleyin 3-5 sene sonra da IHH faciasi yasanacak. Cunku biz akillanmayiz.

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 05.09.2008 12:25
Cevap :
Bu IHH dediğiniz kurumu ben de takip edip öğrenmek istiyorum. Merak ettim. Saygıyla.  05.09.2008 12:49
 

Bu aralar MB de bu işler epey bir moda. Ben de MODA'nın modasına uyup çalayım dedim. Kopi past yapılmıyormuş, peh! İki dakkada hallettim. Yazı, aynen cepte! Aslında alıntının sınırını aştım desem, daha doğru. Yani [Ç]okça ALINTI durumu bu! Çalıntı demek size kalmış. En yüzsüz yüzlerimden birini takınıp, geldim bide söylüyorum. Bunları yazarken, pişmiş kelle gibi de gülüyorum. Yani siz artık ne derseniz deyin. Yazının kullanıldı yer: http://www.onverita.com/blogs/mental/ye%C5%9Fil-ergenekon Yaa yokmu dişime göre başka bi yazınız... Dur bi bakayım. Sevgilerimle.

Murat SEVGİ 
 04.09.2008 15:47
Cevap :
Sayın Sevgi, sizinki çalıntı değil, alıntı. Hemde helalinden. O kadar uğraşmışsınız. Yani tek 'tık'la almamışsınız. Benden yana helal olsun... Saygıyla.  04.09.2008 17:17
 

İnancın gereği vermeyi düşündüğün 'fitre', bugünün şartlarında zorluklar içerisinde olan birçok kişinin özlemle beklediği bir ihtiyaç. Bu görevini, yerine getirirken aracı kullanmaman yada daha muhtarlar, öğretmenler gibi yerel aracılara başvurman çalışmalısın. Hem yaptığın yardımın yerine ulaştığını bilirsin. Hem de bu tip organizasyonlar ile inanç sömürüsü yapan hırsızlık çetelerinin planlarının içerisinde yer almamış olursun. Sen suçlu değilsin. Ama suça fırsat verecek, özendirecek ortamların yaratıcısı sensin. İnanmak, insanın aklı ie gerçekleştirdiği bir durum. Öyleyse aklını kullan ve kendi görevini savsaklama. Neleri aracılara bırakacağını, neleri kendin yapacağına en iyi sen karar verirsin. Öyleyse kararını ver. Unutmaki orada çalınan senin paran olduğu kadar, o parayı vermen gereken hak sahiplerinin de parası. Demekki bu hırsızlar; iki taraflı bir hırsızlığın suçlusu oluyor. Bu insanların inançla ilgilerinin olmadığı kesin. Yoksa büyük günahlardan birinin altına girmezler.

Murat SEVGİ 
 03.09.2008 4:10
 

Süper birşey. Öyle böyle değil. Bu tiplerin topunun aklı fikri parada, altında. Nedenini buldum. Anlatacam, sizde höşürt diye iman edip bunlar gibi bir şeyhi yalamaya başlıyacaksınız. Bakın teorim şu: BUNLAR BİR ŞEKİLDE AHİRETE GİTTİLER VE GERİ DÖNDÜLER. ORADA PARANIN GEÇTİĞİNİ VE DÜNYADA BOL BOL TOPLAMAK GEREKTİĞİNİ ANLADILAR. HERKESE FARK ETTİRMEDEN, İMAN SAHİBİ BU AZINLIK BÜTÜN ÖMÜRLERİNCE PARA TOPLAYIP BİR YANDAN DA BUNLARI ÖBÜR TARAFA GEÇİRİYOR. AHİRETTE HERŞEYİN PARA ETTĞİNİ BİLİYORLAR. (YADA ŞEYHLER ŞIHLARI BUNLARA ÖYLE DEDİ.) İŞTE BÜTÜN PARALAR TOPLANIP TOPLANIP AHİRETE UÇUYOR. PİYASADAKİ BÜTÜN ANADOLU KAPLANLARI ADI ALTINDA HORTLAYAN YEŞİL HOLDİNGLER VE BİN TÜRLÜ DOLANDIRICILIKLA TOPLADIKLARI PARALAR AHİRETE UÇUYOR. ORADA ATEŞTE YANMAMAK İÇİN ALTLARINA BOL BOL BUZ ALACAKLAR. Tabii o paralar tükenince de tavada unutulmuş köfte gibi kızaracaklar. :))) Yani bunlar CERN'den önce evrenler arasında bir tünel buldular! Bu tünelide gizli tutuyorlar. Selamlar.

Murat SEVGİ 
 03.09.2008 3:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 661
Toplam yorum
: 1170
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 838
Kayıt tarihi
: 15.04.08
 
 

Atatürk, cumhuriyet ve Türkçe sevdalısıyım. Hayatımda hiçbir konu veya olay karşısında 'keşke' de..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster