Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ekim '12

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
1502
 

Bu eziyet ne zaman bitecek?

Bu eziyet ne zaman bitecek?
 

Kaynak: İnternet


Evlilik programlarından illallah diyen binlerce kişiden birisi olarak yazıyorum bu yazıyı!

Star’da başlattığı programını Atv’de sürdüren Esra Erol’a karşı duyduğum sevgisizlik nefret durağını son sürat aşıp da uçuruma doğru giderken frenler bozulunca bu yazıyı yazmak istedim.

Günümüzde bazı gençler vardır ya, evliliğe sıcak bakamaz ama derdini de sürekli evlilik ısrarında bulunan annesine anlatamaz. Bu talihsiz gençlerden birisi de benim.

Anneler çocukları 30’una geldi mi bekar kaldığında kendilerini eksik hissediyor olacaklar ki evlilik konusunda baskı yapıyorlar. Oysa günümüzde evlenenler kadar boşananlar da var, eşiyle anlaşamayıp şiddete maruz kalanlar da.

Annem akşamları televizyonda atv’yi açıp Esra Erol’u izlediğinde psikolojim alt üst. Dayanamayıp ağzımı açsam “televizyon izlememi istemiyorsunuz,” deyip odasına çekiliyor. Demesem bu sefer reklam cingılı gibi evlilik ısrarını dinliyorum.

Herkesin televizyonunda ön sıralara özellikle konulan Fox TV’nin bizim evde çekmemesi ise büyük nimet. Umarım uydu alıcımıza bir uzmanın eli değmez. Yoksa “Su Gibi” akıcı bir rezillik yaşanmasını istemem.

Esra Erol’un geçenlerde bir haber sitesinde yaptığı programdan dolayı psikolojik destek aldığını duymuştum. İtiraf etmek gerekirse o program devam ettikçe bu sefer de bizler yok yere psikologu aşıp psikiyatrikte başvuracağız!

Bu programlarda yaşananlar sunucusunu bile bunaltıyorsa neden sona ermiyor? Neden hiç tanımadığım insanların saçma sapan tercihleri ve bu tercihlere yaranmak için uydurduğu yalanları benim gibilerin bunalıma girmesine sebep oluyor.

Bu programları kaldırıp daha eğlendirici ve eğitici şeyler koysalar olmuyor mu?

http://haber.stargazete.com/magazin/esra-eroldan-itiraf-psikolojik-destek-aldim/haber-693723

Asi Güvercin

asiguvercin60@hotmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Rezaletin boyutu ne olursa olsun, kendini orada göstererek -tek amaç evlilik olmasa gerek- egosunu tatmin etmek isteyen kişilikler var oldukça, programa talep oldukça, raiting tavana vurdukça, reklam geliri var oldukça program sürer durur. Sunucusu, izleyenler bunalıma girmiş hiç önemli değil! "(Anamalcı)İktisadi Aklın Akılsızlıkları"! Geçmişte bu başlıkla iki blog yazmıştım. Kendi meselemi hallettim ama validenin tavrı aynı sizinki gibi. Ben de kırılmasın diye bazen oturup birlikte izliyorum. Umarım bunalıma girmem :)

Ersin Kabaoglu 
 31.10.2012 15:51
Cevap :
Ülkemizde dedikodu denilen şey rağbet görmeseydi inanıyorum ki evlilik programlarına gerek kalmazdı. Kimileri sırf meşhur olma bahanesiyle televizyona çıkma gayreti gösterse de meşhur olmak yerine rezaletin en büyüğünü yaşıyor istemeden. Ve bu tür olaylara özellikle evlilik programlarında çok sık rast geliniyor. Sağlıcakla...  06.11.2012 20:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 380
Toplam yorum
: 853
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 548
Kayıt tarihi
: 07.03.11
 
 

1984 yılında Tokat'ta doğdum. Şu anda İzmir'de yaşıyorum. İki yıldır yazdığım bir ortamda yepyeni..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster