Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Kasım '08

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
860
 

Bu Filmleri Daha Önce Hiç Görmediniz!

Bu Filmleri Daha Önce Hiç Görmediniz!
 

Resimler : www.chip.com.tr


Hayal gücü sınır tanımaz...
Sinema da bunun en güzel kanıtı değil midir zaten. İnsanın hayal gücünün en iyi şekilde yansıtıldığı mekanizmalardan biridir beyaz perde. Aklınıza gelen her fikrin bir görüntüsel karşılığı mutlaka vardır.

Herşey "o rüzgar"ın esmesiyle başladı, diye bir çin atasözü vardır.
Yakın zamanda adını sonda zikrettiğim derginin bir CD'si elime geçti ve içeriğinde sinema salonlarında veya evimizde CD, DVD olarak keyifle izlediğimiz filmlere ait, üzerinde güzel montaj çalışmaları yapılmış afiş örnekleri vardı. Hayatta yapılmış olan her şeyin arkasında, teşekkür edecek birileri mutlaka vardır. Öncelikle bu filmlere ait afişleri hazırlayan kişi veya kişilere gönlümce bir sinema sever olarak teşekkür ederim. Dayanamadım bu afişlere uygun kısa kısa senaryolar üretmeye çalıştım. Yüzünüzde birazcık olsun bir gülümseme oluşturacaksa ne mutlu bana. :)))

A Beautiful Mime
John Forbes Nash Jr. (Russell Crowe) yaşadığı olaylar sonucunda iyice kafayı sıyırmış ve kendini pandomim sanatına adamıştır. Film boyunca hiçbir diyalogun yaşanmaması Russel Crowe’a sessiz tiyatroda belki de Oscar yolunu açabilir.

Apeboy
2029 yılında gezegenler arasındaki düşman gemilerinin keşfi şempanze pilotlar tarafından Oberon adlı uzay istasyonunda yapılmaktadır. Böyle bir görev esnasında şempanzelerden biri merkez üsle iletişimi kaybeder ve radarda kaybolur.. Şempanze yanlışlıkla Nazilerin II. Dünya Savaşı sırasında gerçekleştirdiği karanlık deneylerden birinin içinde bulur kendini.
Apeboy, yüksek ısı çıkararak, ateş üretebilen çizgi dışı bir ailenin parçası olur. Artık kendisini bu hale getirenlerden intikam alma vakti gelmiş hatta geçiyordur.

Bears in Black
Favori müzik grubu 'the Country Bears' isimli grubu bulma ve bir araya getirme hevesiyle yola çıkan Beary, yolculuk esnasında emekli olma planları yapan Jay ve Kay ile karşılaşır.

Ve daha sonra yanına Heary’yi de alan ajanımız Beary yine başı büyük belada olan Dünya'mızı yaratıkların elinden kurtarmak için kolları sıvarlar. Tabi bu mücadelelerinde de başlarına inanılmaz komik olaylar gelecektir.

Bored of the Rings
Herkesin umudu, yüzüğü Doom dağının ateşlerinin içine atmak için düşman topraklarında tehlikeli bir yolculuğa çıkmış olan küçük ve kararlı hobbit Frodo’dadır. Frodo, yolculuğun sonuna yaklaştıkça yükü daha da artmakta, Gollum ve Yüzük sayesinde bu yolculuk onun sadakatini ve insani vasıflarını test ettiği bir savaşa dönüşmektedir. Bu yoğun trafiğe dayanamayan Frodo “bir elimde cımbız bir elimde ayna, umurumda mı dünya” diyerek görevinde sıkılmış ve dinlenmeye koyulmuştur. Ona güvenenlerin vay haline!!!

Breakfast at McDonald's
Holly eğlenceli ve egzantrik bir New York kızıdır ve Brezilyalı bir milyonerle evlenmek üzeredir. Yan komşusu George Peppard ise zengin Patricia Neal tarafından desteklenen bir yazardır. Holly için doğru adamın kim olduğunu tahmin etmek zor değildir. Bu romantik aşkın doğuşunu ve büyümesini McDonald’s da yapacakları bir kahvaltı beklemektedir. Yalnız unuttukları bir şey vardır. McDonald’s ta kahvaltı yoktur…

Diet Another Day
Son filminde kişiliği sorgulanmaya başlayan, iyi olmayan yönleri ortaya çıkarılan, 'herkes bu kadar rahat cinayet işleyebilir mi? tarzı sorularla karşılaşan James Bond, Jason Bourne’ün de meydanda boy göstermesiyle kendisini strese sokup aşırı yemek yemeye başlamış ve doğal olarak “şişko patates” lakabının kendisine takılmasına sebep olmuştur. Bundan sonra yapması gereken yediklerine dikkat ederek rejim yapmasıdır. Ama bunu gerçekleştirmek o kadar kolay olmayacaktır. Atalarımız ne demiş: " Bugün yapacağın işi yarına bırakma…"

Fantastic Fowl
Sirkten kaçmış ve özgürlüğüne düşkün bir horoz olan Rocky Rhodes sayesinde çiftliğin sahipleri kötü huylu bay ve bayan Tweedy’ye karşı eylem planı hazırlayan ve çiftlik sahiplerinin tüm korkutucu cezalarına rağmen, kaçmayı başaran tavuklarımızdan bazıları kaçış esnasında uzaydan gelen bir ışına maruz kalarak çeşitli yeteneklere sahip olmuşlardır. Lastik Horoz, Görünmez Tavuk, Taş Horoz ve Ateş Tavuk için maceralarla dolu yeni bir dünya onları beklemektedir.

Last Samurcat
Çizgi bant yıldızı olmanın tekdüzeliğinden sıkılan Garfield, gazete sayfasından firar ederek “gerçek dünyanın” yolunu tutar. Gerçek bir ev kedisi olarak düşük profilli hayat yaşarken, gazete baskıya girmeden geri dönmediği takdirde çizgi serinin iptal edileceğini öğrenir. Ancak bugüne kadar gerçek dünyaya kaçan hiçbir çizgi karakter, sonradan geri dönmeyi başaramamıştır. Üstelik birtakım şeytani güçler, onun çizgi roman dünyasına geri dönüşüne engel olmaktadır. Geri dönebilmesi için yapması gereken ise İmparator Meiji'nin askerlerini eğitmek ve silahlarının tanıtımını yapmaktır. Meiji'nin silahlarla donatılmış ordusu kalan son samurayları yok etmek için hazırlıklarını yaparken Yüzbaşı Garfied bir çatışma sırasında yaralanır ve samuraylara esir düşer. Garfield esir düştükten sonra samurayların lideri Billy Bear 'dan onur ve savaş konusunda çok şey öğrenir ve iki taraf arasında bir seçim yapmak zorunda kalır.

Mootrix
Efsanevi bir savaşçı olan "Seçilmiş Kişi" ile yaptığı müthiş dövüşte hüsrana uğrayan Moo, "Seçilmiş Kişi" (Oedekerk)’ten intikam almak için ajan Smith’ten yardım ister. Gündüzleri sıradan bir kişi, geceleri de kung-fu aleminde önüne geleni döven “seçilmiş” kişiyi ortadan kaldırmak ve kung-fu’nun sırlarını öğrenmek için ajan Smith’in de yardımıyla “gerçeği bilen” insanların arasında zorlu bir yolculuğa çıkıyor.

Mr. and Mrs. Sloth
Tehlikeli ve bir o kadar yorucu maceralar yaşayan Sid, Manny ve Diego’dan ayrılarak tek başına yola devam etmesinin iyi olacağını düşünür. Onlarla birlikte hareket ederse yavaş hareket edeceğini, hayatının tehlikede olduğunu düşünerek yanına çamur jakuzisinde tanıştığı Nina’yı da alarak yola koyulur. Medeniyet denen içinde insanların da bulunduğu bir yere vardığında zekâsının verdiği kıvraklıkla bir şirkette casus olarak göreve başlar. Bir çeşit tetikçilik görevi yapan fakat sıradan bir çift gibi yaşam süren Sid ve Nina birbirlerinin ne iş yaptıklarını bilmemektedirler. Sid’in bilmediği bir şey daha vardır; Nina’nın da başka bir şirkette tetikçi olarak işe başladığı.

Saving Primate Ryan
İnsanların kendisine yaptıkları eziyetlerden bıkan King Kong, izini kaybettirerek II. Dünya Savaşının yaşandığı bölgelerden birinde bulur kendisini. King Kong’un sevgilisi Ann Darrow mutlaka onun bulunmasını ve kendisinin yaşadığı Amerika’ya getirilmesini ister. Artık tüm Amerikan ordusunun hedefi Ann Darrow’un sevgilisi olan King Kong'u ne pahasına olursa olsun kurtarmaktır. Askerler ve king kong’un dilinden anlayan bir şempanze, her yerde, ona ait bir iz aramaya başlar. Bu öylesine bir göreve dönüşür ki, king kong’u kurtarmak uğruna birçok askerin hayatı tehlikeye girer.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 55
Toplam yorum
: 86
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 3309
Kayıt tarihi
: 14.05.07
 
 

'Hayat nefes alınan anlardan ibaret değildir. Hayat nefesin kesildiği anlardan ibarettir.' Haya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster