Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '08

   
  Kategori
  Gündelik Yaşam
  Okunma Sayısı
  339
   

  Bu gün benim doğum günüm!

  Annecim aradı sabah, "Bankadan aradılar seni, galiba kredi kartı borcunu yatırmamışsın"dedi. Bende doğum günümü kutlamak için aradı zannetmiştim. "Tamam"dedim. " Ben onları ararım. "Kapattık.
  Mutlu yıllar Maria dedim kendime. Mutlu yıllar iyiki doğdum ben. Ailemden hatırlıyan olmadı henüz, kocamsa, ben arayıp seninle küsüm dedikten sonra, "Kaç oldun? otuz mu?"dedi. Güldü, "ben zaten unutmadım ki"dedi.

  Hayatımı düşündüm. Bundan sonrası için bana son süprizini yapıp yürü mü diyecek yoksa, bunun hayalini kurarak züğürt tesellisi mi yapıyorum. 70 yaşına geldiğimde hala hiç bir hayalini başaramamış birisi mi olacağım.

  Umarım bu günün karamsarlığındandır bu satırlar.

  Bu arada karia adı Karia prensesinden gelmekte. Bir kısım ingiliz bilim adamları, tarihçilere göre 50 li yaşlarda ölmüş, Türk tarihçi ve bilim adamlarına göre ise 22 yaşında ölmüş, yine İngiliz tarihçilere göre çirkin, Türk tarihçilere göre ise çok güzel bir kadınmış, fakat benim temsili resminde gördüğüm kadarıyla karga burunlu çirki bir kadın. Neden böyle yapılmış bilmiyorum fakat ingilizleri destekler nitelikte.

  İlk blogumu kendimi size anlatan tanıtan bir yazıyla açmak istemiştim fakat dedimya bu gün benim doğum günüm ve kötü bir başlangıç yaptım.


  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 339
  Kayıt tarihi
  : 23.02.08
   
   

  Ne yazmalı ki? Ne anlatmalı hakkımda? Aslında anlatıcak çok şey var benim ve diğerleri hakkında. An..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster