Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Şubat '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
312
 

Bu gün farklı bir şey yaptım

Bu gün farklı bir şey yaptım
 

Her gün düzenli bir şekilde gazetemi okur, etkilendiğim bir şey olursa da yorum yapma olasılığını bulduğum bölümlere girer rahatlarım. Güneşli bir günde ise masa başına veda etsem de, pc alışkanlığım beni bırakmaz. Bu kez elimde dizüstümle dolanırım açık alanlarda. Artık bu aletin daha da göze çarpmayanını elinde telefon gibi taşınanını tercih etme zamanı geldi diyerek. Pek cimri olmasam da tutumlulukla maskeliyorum. Açık alanda bazı otellerin ve alışveriş merkezlerinin, şifresiz modem kullanımı dolayısıyla, bazen nette beleş gezinmenin haramı helal mi olduğunu sorgulayarak..

Bir zamanlar babamın mesleği dolayısıyla kullandığı telsiz geliyor aklıma.İletişim yolları gittikçe pahalı olm aya başladı .Eskiden telefonda saatlerce sohbet ederdik hiç dokunmazdı.Sonraları hatlar kontüre döndü.Sonra da MSN çıktı Cep telefonları ucuzladı .Kullanan azaldı.Ya da kullanan sadece ileti bırakıp kapıyor.Sohbe4tler nette çoğaldı.Ama o da artık eski tadını kaçırdı.Ya da bana öyle geliyor.Çünkü her açtığında listende her gün aynı kişiyi görüp konuşmak bıktırıyor.kendi yakının bile olsa.Bu sefer de keşke özlesem merak etsem de arasam diye hasret çekmek istiyorum.Bu benim karakterimden kaynaklanıyor .Stenotipler için sorun yok belki..Ama insanoğlu bu gidişle yine eskisi gibi ya da köylerdeki gibi ya aynayla , ya yankıyla, ya da dumanla haberleşecek…Dağıtmadan esas konuma geleyim, ;

Bu gün oturdum kendi haberlerimi verip , kendi yorumlarımı yapayım dedim;Her ne kadar kendi haberim desem de ülkemin insanlarının yansıttıkları haberler bunlar ;Acaba herkes kendi haberlerini verse ve bizde onun yorumlarını haberiyle okuyup katkılarda bulunsak ve o arkadaşımızla bunları her yönüyle ele alabilsek bu olabilir mi diye düşündüm..Gerçi okur yorumları gün demi belirleyecek kadar önem kazanıyorsa da…Size yerel haberlerimi verirken katkılarınızı da bekliyorum.Her türlü eleştiriye açık olarak..

HABER;ŞİŞMAN PERSONELE SPOR ZORUNLUĞU;

Belediyemizin zabıta müdürlüğünce, şişman personellerine her gün 15 dakika, egzersiz emredilmiştir.

İstanbul da, sabahtan akşama kadar , seyyar satıcı kovalayan , zabıta memurları geldi aklıma..Siz ne dersiniz?

HABER;MEME KANSERİNE YAKALANAN 72 YAŞINDAKİ ERKEK;

Erkeklerin , yüzde birinde oluyormuş meğer , ben kadınlarda olur sanırdım.

HABER, TÜRKÇE ÖĞRENEN HOLLANDALILARA SERTİFİKA VERİLDİ;

Ben de öğretmiştim ama sertifika veremedim.Bana buzullar eriyor , buralarda inek bol peynirimizi artık burada yapacağız demişlerdi.

HABER;A.B.D SİGARASINA VERİLEN PARA PKK .YA GİDİYOR;

Bunu sigaraya hayır kampanyasında sayfama yazayım da .S.S.V.Kurucu başkanı Sn Ubeyd de zaten “sigaraya , terörden daha çok kurban veriyoruz diyor.Adam bilinçli bir yaklaşım yapmış.Demek ki sigarayla savaşmak , terörle mücadele kapsamına giriyor..

HABER, ERDOĞAN, 900 BELEDİYE BELDE OLACAK;

Nüfusu 500 ün altında olanlar yandı.Belediyelikleri elden gidip köy kapsamına girecekler amma, bunlar il olalım diye tutturuyor ya, denetlenmesi gerek , köylere imarda çıkardık mı, seçimlerle geçimler denetime girer..Bizim köylü de durur mu doğudan ne farkımız var , biz de çok çocuk yaparak.yaşımız geçse de ekerik bilim ilerledi ya, , deyip duruyor .Demek ki bu yüzden ekip dikmeler gündemde..Eskiden köy köy dolaşıp doğum kontrolü anlatırdık..Ama şimdi buna da çare var gezip ekmek haramdır.Veled-i Zina sayılır diyerek dengeleriz bunu da.Demokraside çareler tüke3nmez..

HABER;YABANCILARA EMLAK UYARISI;

Devlet hazineden bazı toprakları satışa açınca , parayı bastıran istediği yerden mülk sahibi olabiliyor.Kardeşçe farklı kültürlerle kaynaşıp kalkınmanın bir yolu da bu.Marie üstsüz güneşlenirken yanında haşemalı bir ailenin bakışlarından tedirgin olsa da …Bu kişilerin kayıtları ytl üzerinden ise beyanname vermiyorlar, vergi dairelerine .

HABER;KÖYLÜ YOLUNA KAVUŞTU..

Yıllardır devletten istedikleri 300 metrelik yola , Havaalanı ihaleleri sonuçlandıktan sonra, izin verilmiş , hayırlısı..

HABER, MALİYE ARSA SATIYOR;

İster misin şimdi reklam verdim sansınlar…Bana ne canım..Ama ilgilenen varsa ihale 20 şubatta , 112 .bin ytl toptan bedelle satılacak .Boşuna girmeyin alacak olanlar bellidir..

HABER;MANAVGATTA AYNI ANDA 10 AYRI YERDE YANGIN.;

Yaz olsa piknik neden olurdu da kış olunca inşaat akla geliyor.İşin tuhafı iyi bir önlem alınmış bari artık zeytin ağaöları kesilip yerine imar yapılabilecekmiş.Yangına gerek kalmayacak…Dedim ya Demokrasilerde çareler tükenmez.Aslında bunu ben demedim masumum ..Diyen demiş..

HABER;OTELLERDE EĞİTİM TURİZMİ;

Bazı otellerin şirketlerin , partilerin, spor kluplerinin toplantı yeri olduğunu bilirdim de , Otelcilik okulu talebelerinin staj harici dershane amaçlı otel kullanılacağı aklıma gelmezdi.Gerçi yüzer gemiyle öğrenci gezdirten okullar olsa da avrupada.Kışın iş yapmayan oteller , tatil köyleri ve residence le başa çıkamayınca iyi bir uygulama bulmuşlar.. İnşallah bu hizmet yetiştirme kamplarına dönüşmez Öğrenciler Konya, Kayseri, Mersin, Adana civarından gelmişler topluca..

FLASH HABER, ŞUBATTA DENİZ KEYFİ;…

Her şey balık tutarken acele doğaya katkıda bulunmak ihtiyacı duyunca başladı…Bayan olmanın dezavantajını .örtü dışında bir kez daha yaşadım.Ve ihtiyaçtan denize daldım..Nerden bilirdim, beni haber yapacaklarını…Üstelik resmimi çekerek.Gazetemi çok seviyorum o yüzden varsın olsun, onun ben olduğunu kim bilecek diye ses çıkarmadım..Ne dedim ben?Neyse eğer o haberi bulabilirseniz haber benden yorum sizden…

Sizin de haberlerime eleştirilerinizi beklerken haberlerinizi de okumaktan zevk duyacağım ….

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gazetenizin, haber ve yorumlarınızın devamı gelecek mi? Farklı ve güzel olmuş, haftada bir yayınlamaya ne dersiniz? Son satırlara magazin eki de koyabilirsiniz. Biraz dedikodu da fena olmaz :)) Sevgiler.

Nilgün Akad 
 20.02.2008 0:21
Cevap :
Değerli kardeşim inanın şu an sizin yardımseverliğinizi ve çabalarınızı düşünüyordum şu an .Pari kuruluşlarının kapıları yerine gidip bir parti de bu amaçlı kursak mı derken.yorumuna teşekkür .Ne kadar gündemden kaçsam ,sevmediğim ot gibi gelip başımda bitiyor.Göz göre göre de gözlemliyorum işte ,keşke haberlerin asparagas olsa ama doğru ne çare...saygılar ..  21.02.2008 11:31
 

Efendim gazetenizde bana da köşe yazarlığı yaptırmayacak mısınız? Hiç değilse günün özlü sözü ya da fıkrası benden olsun :)) Olma mı?

Lavinya 
 18.02.2008 1:53
Cevap :
efendim sizi kalbimin köşesine yazar yaptım .orda durmam dediniz gelip başıma taç oldunuz.Sizi seviyorum şekerli kız vanilya kokulu Lavinya.geçen gün sıcak lavaşa tulum sıktım aklıma yine geldin ve edmki ,ciğerimin köşesi.hangi köşeyi seçersen kabulumsun .Bu aralar zaten zevkten sekiz köşe olmuşum .ne çok sevgililer günü varmış ..pardon sevgili bi türlü msnden yazmaya vakit bulduramadılar bana .nasıl Türkçe ama neyse bu defa denetimden geçmeycek de mi?Seni seviyom ..güzel saygılarımla..  19.02.2008 22:00
 

Seni mahalli gazeteci olarak tayin ediyorum...haberlerin hepsi de birbirinden ilginç.ERkelerde meme kanseri az olsa da var maalesef.Şişmanlara zayıflama emri çok hoşuma gitti.Öbürlerini yorumlamıyorum zaten sen yorum yapmışsın...E başka haberler? :))))Sevgiler

sessiz-çığlık 
 11.02.2008 17:39
Cevap :
Sessiz çığlıklarınız o kadarses getiriyorki,sizleri okuyarak bende haberciliğe soyundum ama sessiz ve derinden gitmek güzel oluyor .Yerel de olsa .Malum küçük yerlerde rekabet ortamı olmayınca işim kolaylaşıyor Size yeti,şmem imkansız..Her gelen gün sizin için en sevgili gün olsun ve sevdikjlerinizden ayırmasın .Sevgilerimle canım..  15.02.2008 11:29
 

Kendi haberini kendin yap, altına yorumunu da yaz... Güzel bir buluş... Kutlarım sizi...

Ahmet YILMAZ 
 11.02.2008 15:13
Cevap :
Teşekkür ederim efendim.Gündem de hep aynı şeyler olunca biraz enginlere açılayım istedim .Siz de ataların sözlerini kendinizce ustalıkla yormuştunuz.En güzel gündemlerde buluşmak üzere.Sizin gibi değerli kişilerle paylaşmanın hazzı beni mutlu ediyor.  15.02.2008 11:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 165
Toplam yorum
: 409
Toplam mesaj
: 136
Ort. okunma sayısı
: 850
Kayıt tarihi
: 17.10.07
 
 

Edebiyet fakültesi  mezunuyum. Öğrenmenin yaşı yoktur diyerek çeşitli kurslardan da el sanatları ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster