Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Mart '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
366
 

Bu gün herkes üşüyecek

Millet için, ülke için, insanlık için, inanç için, inandığı dava için, arkadaşları için, ailesi için, kendi düşüncesi için, gelecek için ve tüm inandığı değerlerin büyük bir savunucusu olarak, kendisini dağ başında bekleyen Azrail’den habersiz çıktığı hayat yolculuğunu, kaderin bir cilvesi olarak önce beton zeminde, sonra da elim bir kaza sonucu dağ başında mahsur kalıp üşüyerek, mücadelesi yolunda donup ölen; BBP Genel Başkanı Rahmetli Muhsin YAZICIOĞLU' na ve arkadaşlarına her şeyden önce Allah’tan gani gani rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun. Mekanları cennet olsun...

Başta bu yolculukta hayatını kaybedenlerin ailelerine, tüm sevenlerine, dava arkadaşlarına, partililerine ve tüm Türkiye’mize baş sağlığı diliyorum.

Türkiye için, bizler için bu yolculuğa çıkanların hayatlarını üşüyerek kaybetmelerinden dolayı hepimizin kederi, üzüntüsü büyüktür. Açımız sonsuz ve ortaktır.

Büyük Türkiye için, senin, benim, onun daha iyi bir hayat yaşaması yolunda ettikleri fedakarlık sonucu hayatlarını kaybeden bu kahraman vatan evlatları, dün bizim için üşüyüp öldüler. Bu gün bizler de bizim için üşüyüp ölenler için üşümeliyiz ki, yaşadığımız hayat manalaşalıp anlam kazansın.

Hiç olmazsa bunların ölümü, acı içinde bizlere büyük bir ders olsun. Bizleri bir araya getirsin. Hepimizi birbirimizle kuçaklaştırıp kaynaştırsın. Ortak aklı oluşturup büyütsün. Problemleri çözüp yok etsin.

Tüm çekilen acılarımız küçülüp kaybolsun. Türkiye'm kazansın. İnsanlarımız huzur bulup mutlu yaşasınlar.

Yeter, artık üşüdüğümüz. Bundan sonra bu ülkede hiç kimse üşümesin. Üşüyüp kimse ölmesin.

Bundan sonra üşüyüp de ölmek istemeyenler, lütfen kendileri için üşüyüp ölenleri unutmasınlar...

Çünkü hayatta çekilen en büyük acı, vefasızlıktır. Unutulmaktır. Bu ülkede bu coğrafyada yaşayanların bir çoğunda bu hastalık var.

Bizim için ölenlere sahip çıkalım. Onları unutarak bir kez daha üşütüp öldürmeyelim. Onları öldürmeyip yaşatmak isteyenler, lütfen insanımıza kalpten sevgiyle ruhlarına değer verip ısıtsınlar. Yeniden aramızda yaşamları için insani olan güzel fikirlerine sahip çıkıp yaşatsınlar. Ülkemizin geleceği için bu konuda insanımız biraz daha duyarlı olmalıdır.

Rahmetli Muhsin YAZICIOĞLU' da inşallah, bu ülke için sağlığında düşünüp de anlatıp yapamadıklarını ölümüyle yapıp gerçekleştirerek, adını tarihe yazdırıp ölümsüzleşmiş olur.

Bu gün tüm üşüyenlerin başı sağ olsun..!

İnşallah bundan sonra bu ülkede hiç kimse üşümez. Üşüyerek hiç kimse ölmez.

Selam, sevgi ve saygılarımla. Tüm Türkiye’ye arz ederim.

Cahit KARAÇ

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 322
Toplam yorum
: 102
Toplam mesaj
: 32
Ort. okunma sayısı
: 953
Kayıt tarihi
: 08.03.08
 
 

1953 Elbistan doğumluyum. Lise mezunuyum. Kamuda çalışıyorum. Evliyim ve iki çocuk babasıyım. Ken..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster