Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ekim '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
486
 

Bu hesap başka hesap..

Bu hesap başka hesap..
 

Öcalan yakalanıp ilk yargılanmasında şeffaf cam kabininde, hatırladığım kadarıyla "Ülke için katkım olacaksa herşeye hazırım" şeklinde birşey şöylemişti..

Elbette terör'ün bitmesini hepimiz yürekten istiyoruz ama bir mahkümün tutukluluk halinde dışarıya talimat verip 34 kişinin Kandil'den Habur kapısına getirilmesine olanak sağlaması Türk Ceza Kanununa göre etik bir davranış mıdır?

Bunu hukukcular daha iyi bilir, zira pkk'nın patronu İmralı adresi olduğu bir kez daha kanıtlandı..

Oyun içinde oyunlara devam ediliyor..

İçinde DTP'lilerin de bulunduğu binlerce pkk sempatizanları ile Habur kapısında adeta şölen yapıldı, 34 kişi sorgulandı ve bugün serbest bırakıldılar..

Sorgulama sorularından biri şu; "pkk terör örgütü üyesimisiniz?"

Cevap; "hayır"

Kafanız karışmıyor mu sevgili okurlar?

"34 pkk'lı terörist teslim olmaya Habur'a geliyor" diye devletin televizyonunda haber olarak geçiyor, aynı devlet sorgulama sırasında terör örgütüne üye olup olmadıklarını soruyor..

Bu nasıl bir turşu anlamış değilim doğrusu..

Tamam anladık, terör örgütünü oluşturan da, her türlü desteği veren de ve son kullanma tarihini belirleyen de ABD olduğunu biliyoruz lakin kamuoyunun kafa karıştıracak senaryolar neden?

Obama'nın Türkiye ziyareti ile Başbakan'a ve muhalefet liderlerine verdiği talimat doğrultusunda harekete geçilen pkk'yı bitirme planını bizi yönetenler tarafından bir kahramanlık olarak kayıtlara geçirmemelidirler..

Bugün ve 25 yıl içinde bizi yönetenler bugün gerçekleştirildiği gibi 34 kişinin Kandil'den Habur'a getirilme ile başlanan pkk terör örgütünü bitirme planını uygulayamazlar mıydı?

Peki şimdi binlerce şehitlerimizin hesabını kim verecek?

Açılım adı altında kamuoyunun kafasını allak bullak ederken vatandaşın ekonomik sorunlarını çözmek isteyen yok!

Sorgulama alışkanlığı olmayan seçmen, bakın "Kürt açılımı" argumanıyla Erdoğan'ı kahraman ilan edecek ve önümüzdeki erken genel seçimlerde tekrar Başbakan olmasını sağlayacak..

Vatandaş eğer asırlık kış uykusundan uyanmadığı süre içinde ülkede hiç bir şey değişmeyecektir..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

açılım yapacaklarsa ağalık ve marabalık sistemine el atsınlar.doğudaki halkın herşeyden çok özgürlüğünü kısıtlayan şey budur ve bunun da ırkla dinle milliyetle alakası yoktur.

ferhan.name.tr 
 23.10.2009 9:49
Cevap :
Katılıyorum size Ferhan bey..teşekkür ederim..  23.10.2009 18:31
 

"Ülkem için yararı olacaksa herşeye hazırım." bu köşeye sıkışmış birinin canını kurtarmak için söylediği bir laftı. O sırada idam cezası kalkmamıştı ve ne olacağı belli değildi.

Mehmet Sinan Gür 
 22.10.2009 16:59
Cevap :
Aslında sorgulanacak tek adres Washington'dur..Yorumunuza teşekkür ederim Mehmet bey..  22.10.2009 18:26
 

abd bir şekilde pkk dan vazgeçti, yamayacak yer arıyor.zorla bizim içimize sindirmeye çalışıyorlar.Ülkemin düştüğü durum çok onur kırıcı malesef.

ferhan.name.tr 
 21.10.2009 12:53
Cevap :
Ben de sizin yorumunuza katılıyorum Ferhan bey..teşekkür ederim..  21.10.2009 21:17
 

34 pkk'lının kandilden gelip dovullu ve zurnalı Türkiye'ye söz de teslim olmalarına ben de şaşırmadım değil. Adamlardiyorlar ki"biz pişman değiliz" adamlar diyorlar "biz Öcalan'ın emriyle harektet ediyoruz, o emretti ve bizde onun için geldik.Sayın DTP başkanı Ahmet Türk'ün de samimiyetine asla inanmıyorum."Biz barış istiyoruz" diyor.Peki barış isteyenler böyle mi hareket eder.Adamlar doğu ve güneydoğuya hala Kürdistan diyorlar.Haritasını çizip dağıtıyorlar.25 yıldır bir savaş veriliyor.35 bin insanımız öldü, bunların yarısından fazlası Güneydoğulu doğulu çocuklar. Ve özellikle kırsal kesimin çocukları. Analar ağlıyor,babalar ağlıyor,genç gelinler dul ,çocuklar yetim kaldı.Kimin yüreğiyanmazki. Kimin yüreği yanmazki. Sayın Erdoğanın "Açılım" fikrine aklım ermiyor,bu nasıl açılım. Sayın Baykal ve Sayın Bahçeli'nin direnmelerine şimdi hak veriyorum. Durum hiçte iç açıcı değildir.Adamlar için görkemli törenler yapıldı,samimi olup silahları bıraksınlar.SLMlar.

Abdülkadir Güler 
 21.10.2009 8:22
Cevap :
Siz bir doğu kkenli aydın olarak ne güzel şeyler yazdınız Abdulkadir bey..Ülkenin kürt halkıyla bir sorunu yok ve olmamıştır.ABD'nin direktifiyle sıfırlanmak üzere olan terör'ün son perdeleridir Habur'daki karşılama törenleri..Önümüzdeki zamanlarda DTP de kendiliğinden sıfırlanacak..Mesele Baykal'ın, Bahçeli'nin hatta Başbakan'ın duruş meselesi değildir..Farklı şekilde durmak isteseler dahi senaryo ABD tarafından yazıldığı için oyunun kurallarına göre duruş sergilemek zorundadırlar..Yazık onbinlerce dökülen kanlara,yazık, çok yazık..Yorumunuza teşekkürederim..  21.10.2009 21:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 2316
Toplam yorum
: 1109
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 446
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster