Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mayıs '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
696
 

Bu kadar kolay olmamalı……

Bu kadar kolay olmamalı……
 

Onca emek verilmiş, yürekler birleşmiş, iyi günde kötü günde birlikte olmak için vaadler verilmiş, hayallerle süslenmiş iki hayat bir bütün olmak için bir araya gelmiş.

Neydi bütün verilen sözleri hiçe sayan, başka hevesler olamaz, monotonluktan sıkılmış olmak hiç değil, hayat çok stresli anlamıyor artık karşı taraf beni ! olabilir mi? Bunca yıldır anlamışta bundan sonra mı anlama kabiliyetini kaybetmiş eş , hayır hayır buda bahane değil, öyleyse neydi …………….

Evli bir insanın hayatına başkasını sokabilmesi için , tüm bu saydığım şeylerden daha değerli, bunca emeğin, zamanın, paylaşımın çok çok üstünde bir değer olmalı ki sebep, o zaman anlayabilirim ama yok böyle bir şey, kimse hayatınızı paylaştığınız eşinizden üstün olamaz.

O kadar basit ki artık, aldatmak seven, sevmeyen, mutlu, mutsuz, zengin, başarılı, başarısız…. Birçok kişi hiçbir neden yokken ya da kendine göre bir şeyler bahane ederek yapıyor bu eylemi ve çok olağan bir şeymiş gibi hayatlarını sürdürüyorlar.

Bir anlamı olmalı evliliğin, seçtiğin eşin adı üstünde hayat arkadaşın, özel olmalı, biricik eşim diyemiyorsan artık, bittiyse bir şeyler , hayat zor geliyorsa birlikteyken en önemlisi yüreğinde bir yeri kalmadıysa, o zaman nasıl başladıysan öyle bitirmelisin.

Başka deneyimler yaşamak rahatlatır gibi gelir ilk zaman seni, ama geride kalanı üzmek, kırmak, hayatını mahvetmekten başka bir işe yaramaz, geri döndüğünde artık eskisi gibi olmayacaktır hiçbirşey, hayatı özgür yaşamak istiyorsa insan, önce kendine saygılı olmalı, kandırmamalı kendini de , karşısındakini de, zaten bitmese bir şeyler neden olaki bu arayışlar.

Bazen ayrılık zor gelir insana, yapamayacağını zanneder, tabiki yakıp yıkmamalı hemen gemileri, ama gidilecekse başka bedenlere, başka ruhlara…… Bir önceki adımın adı boşanmak olmalı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Okyanuslarda yüzdük Onlarca metrelik dalgalarin üstüne, Karabasan gibi kapandik. Firtinalari savurduk. Tuzunu cektik denizin. Bir aksam vakti carsaf ettik denizi, Yildizlari ise yorgan. Yüzdük yüzdük kiyisina geldik. Okyanuslari gectik, Kiyida bogulduk. Okan Tinmaz 01.02.2003 Bir evliligi noktaladiktan hemen sonra yazilmistir. Bazen o kutsal kavramin altinda yatan, o büyük sorumluluklarin agirligi cok gec anlasilabiliyor. Altin evliliklerini kutlayanlara, saygim bundan dolayi sonsuzdur.

OKAN TINMAZ 
 10.05.2007 13:43
Cevap :
Bazen o büyük sorumluluk dediğimiz şey en basit şeylerin büyütülüp, içinden çıkılmaz hale getirdiktikten sonra,herşeyi bitirip gittikten sonra anlaşılıyor ki ne kadar basit kavramlarmış bunlar, kaybedilen hiçbirşey geri gelmiyor ve zaman geçtikçe anlaşılıyor ne çok çaba sarfedilmiş..... Umarım pişman değilsinizdir verdiğiniz kararlardan , sevgi dolu bir yaşam diliyorum.  10.05.2007 21:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1328
Kayıt tarihi
: 21.03.07
 
 

1993'den beri Antalya'da yaşıyorum. Bilgisayar programcılığı mezunuyum ve şu anda bilgisayar firması..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster