Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mart '13

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
237
 

Bu kadar yeter Kocaman !!!

Bu kadar yeter Kocaman !!!
 

YETER


Kocaman da modaya uymuş ve "Bu kadar yeter" demiş...

Ama bu yeni bir moda değil ki ! Taraftar sezon başından beri kendisine zaten YETER diyor !!!

Karşınızdaki takım her ne kadar Beşiktaş olsa da ve her ne kadar hınca hınç bir İnönü'de oynasanız da aradaki takım kalitesi farkı kendisinin soyismi gibi KOCAMAN... Bir tarafta sezona feda sloganıyla başlayıp bu maçta elinde yıldız sayılabilecek sadece Fernandez olan bir takım, diğer tarafta ise sezon başı ve ortasında milyonlarca euroyu transfere harcamış bir takım. Ama sahadaki mücadeleye bakıyorsunuz arada hiçbir fark yok...

Takım ne zaman biraz hareketlense, rakibi karşısında baskı kursa, ileride çoğalsa saha kenarındaki eli cebinde teknik direktör oyuna müdahale edip yavaşlatıyor ve oyuncularına sakin olun top dolaştırın diyor !!! Tam yetmiş dakika Christian'a tahammül ediyor. Taraftarın hiç bir zaman tahammül edemediği Bekir Egemen ikilisine bu maçta ilk onbirde yer veriyor. Sol bek olarak niye tekrar alındığını hiç anlayamadığımız ve takıma hiçbir faydası olmayan Ziegler'i doksan dakika oyunda tutuyor. Oyunun kaderini değiştirebilecek olan Stoch'u yedeklere bile almıyor. Tam üç yıl peşinde koşup milyonlarca euro para verip neden aldığını anlayamadığımız Krasic'i sadece kupa maçlarında oynatıyor. Ordan oraya koşmaktan, rakiple boğuşmaktan, takımı için terinin son damlasını akıtmaktan yorgun düşmüş, sinirleri bozulmuş Emre'ye yardım edecek değişiklikleri yapmaktan aciz bir şekilde maçı izliyor.

Yukarıda yazılan bunca tespitin yanına emin olun bir o kadar daha yazılabilir ama maalesef artık ben yoruldum. Çünkü değişen hiçbir şey olmuyor. Mutlak kazanılması gereken bir maçta, ezeli rakibinin bir gün önce puan kaybettiği bir haftada, karşındaki güçsüz Beşiktaş'a karşı yenilmemek üzere, takımının stratejisini kurmuş bir teknik adamdan daha fazlasını beklemek büyük bir hayalperestlik olur.

Eleştiri yapan taraftara ve medyaya, üç kulvarda da ilerliyoruz diye cevap verip, kızan başkan ve onu bu durumlara sokan teknik direktör, bakalım önümüzdeki bir ayda koşacak kulvar kalmayınca ne yapacaklar ?

O yüzden sözlerimi şöyle bitirmek istiyorum... Rakibimizin FEDA diyerek başladığı bu sezon bitmeden bazı kişiler Fenerbahçe'ye ELVEDA dese ne iyi olurdu...  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 38
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 260
Kayıt tarihi
: 05.02.13
 
 

Futbol ve Fenerbahçeyi ne kadar çok seviyorum ki hayatımda ilk defa blog yazmaya karar verdim... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster