Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Şubat '13

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
27
 

Bu koşullarda avantajlı Skor

Fenerbahçe'nin Bate Borisov maçının nasıl geçeceği herkesin kafasında bir soru işaretiydi. Soru işaretinin sebebi Beyaz Rusya ekibinin nasıl bir performans göstereceğinden ziyade Fenerbahçe'nin nasıl bir performans göstereceğinin net olarak kestirilememesiydi. Ancak daha henüz 4. dakikada Meireles'in sorumsuzca kırmızı kart görmesi maçı birden bire zora çevirdi. Gösterdiği kırmızı kartta haklı olan hakemin maçın genelinde kararlarını ev sahibi ekip lehine verdiğini söylersek yanılmayız.

Maçın başında Fenerbahçe 10 kişi kalınca sahadaki temel amaç maçı denge götürüp gol yememekti. 10 kişi kalmış bir takımda Webo-Sow-Kuyt 'tan sanki bir kişi sahada fazla gibi gözükse de Aykut Kocaman bu üçlüyü sahada tutarak en azından bir gol bulma isteğini sahaya yansıtarak, rakip için tehdit oluşturmaya devam etti. Özellikle bu üçlü hem hücumda hem de savunmada oldukça mücadele ederek arkadaşlarına yardımcı oldu.

Sahadaki 10 oyuncu da bütün maç boyunca ekstra bir performans gösterebilmek için elinden geleni yaptılar. Özellikle Meireles'in yerine geçen C.Baroni hem hücumda hem de savunmada son haftalarda gösterdiği performansın aksine oldukça verimli oynadı. Maç boyunca Fenerbahçe'de tüm oyuncular canla başla mücade ettiler. Belki pozsiyon üretemediler ama 90 dakika boyunca 10 kişi oynayıp bu maçta kalelerinde gol görmemek de ikinci maç için çok önemli bir avantajdı.

Fenerbahçe hem ilk yarıda hem de ikinci yarıda oyunu dengede tutabildi. 60.dakikada yorgunluktan dolayı takım biraz oyundan düşer gibi olduğu sırada yapılan Webo-Caner değişikliği takımı tekrar diri tuttu. Bate Borisov yakaladığı 2-3 pozsiyon dışında 10 kişi kalmış Fenerbahçe'ye üstülük kuramadı. Bunda Fenerbahçe'nin mücadelesinin yanı sıra Bate Borisov takımının Fenerbahçe'ye kıyasla oldukça zayıf olması da etkili. İkinci maçta ekstra bir şey olmazsa Fenerbahçe'nin bu turu geçme şansı yüzde 90'dır.

Maçtan sonra akıllarda 3 şey vardı. Birincisi Meireles'in fütursuzca kırmızı kart görmesi. İkincisi Fenerbahçe'nin bu turun ikinci maçında evinde seyircisiz oynayacak olması. Üçüncüsü haftasonu oynanacak olan zorlu Trabzonspor maçında bu maçta 10 kişi oynamanın getireceği yorgunluğun ne kadar hissedileceği.

Aykut Kocaman'ın maçtan sonra haklı olarak yaptığı iki açıklamada çok önemli. Aykut Kocaman haklı olarak ikinci maçın seyircisiz olmasından şikayet ediyor. Umarım ikinci maç Kadıköy'de oynanacak son seyircsiz maç olur. Aykut Kocman'ın ikinci açıklaması olan "Hıncal Uluç ve Biip" açıklamasındaki duruşu, konuşması, tavrı Türkiye'deki spor dünyasındaki başkanlar, yöneticiler, taraftarlar, teknikdirektörler, gazeteciler vb. tarafından örnek alınmalı diye düşünüyorum.

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 118
Kayıt tarihi
: 22.01.13
 
 

*Fenerbahçeli *Metalurji-Malzeme Mühendisi & Kaynak Mühendisi   ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster