Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Kasım '12

 
Kategori
Tarih
Okunma Sayısı
286
 

Bu menzil neredir Ya İmam Hüseyn!

Bu menzil neredir Ya İmam Hüseyn!
 

Aşura Günü Münsabetiyle. Selam Olsun Hüseyn'e...


Bu menzil neredir Ya Huseyn?!... Bu menzil Ker ü Beladır Ya Huseyn! Gözel Agam! Ker ü Bela... Hüzün ve bela çölüdür. Hüzün ve bela!.... Sana dost görünüp Yezit’le ganimet paylaşmak için sana ok atan, kılıç çeken çanak yalayıcıların yüzüne tarihin tükürdüğü yerdir. Şehadetinle insanlığa bıraktığın büyük mirasın; zulme karşı çıkma, haksızlığa ve adaletsizliğe ölüm pahasına direnebilmenin sahnesidir Ker ü Bela. Zalimlere başkaldırının, din baronlarına, siyaset simsarı Muaviye ve onun avanelerine mazlumun, gerçek inananlarının derin çığlıklarının sende bir büyük isyan çağlayanına dönüştüğü yerdir. Evladı Ali’den, Ehl’i Beyt’in mazlumlarından bir damla suyun sakınıldığı utancın tarihin dört yanına sindiği yerdir.

Senden sonra da kanın durmadığı, zifiri bir karanlıkta önümüzü göremediğimiz, sana kılıç çekenlerin el üstünde tutulduğu, aklın ve gönlün paramparça edildiği, senin boynunu vuranların ve türbene bombalar yağdıranların alkışlandığı bir utanç deryasındayız Ya Hüseyn!

Seni gönülden sever, sana gönülden ağlarız Ey Nûru çeşmi Murtezâ! Şah-ı Şehidi Kerbela! Lanet okuruz Yezit’e. Yezit’in felsefesine ve Yezit’e uyanlara. Modern Yezitlere ve onların içimizdeki ortaklarına.

Sana yanmayan yanmayı bilmemiştir Ya Huseyn! Senden gelen deden Muhammed’in kokusudur mest eyleyen bütün rüzgarları. Sana ağlar bütün bulutlar, Seninle ağlar. Sana muhabbet duymayan bilmez muhabbetin tadını. Sana yanmayan yanmaz bilmeyi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 534
Kayıt tarihi
: 01.10.12
 
 

1976 Adana doğumluyum.  İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'den mezun oldum. Mersinde yaşıyo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster