Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Nisan '08

 
Kategori
Hayvan Psikolojisi
Okunma Sayısı
307
 

Bu milletin şeyiyle derdi var...

Bu milletin şeyiyle derdi var...
 

Milli güvenlik kurulu ne zaman toplanacak bilemem. Ama bilmeleri gereken önemli bir şey var. Ülkenin gündeminde en önemli konu; ne Kıbrıs sorunudur, ne Güneydoğu sorunudur , ne de yoksulluk, fakirliktir. Çok acil ve hızla sadece tek bir konuyu masaya yatırmaları gerekir. O birincil ve acil sorunda bu milletin şeyiyle olan derdidir.

Yok öyle hafife alınacak bir tarafı yok. Üçüncü sayfa haberi, tesadüf , her yerde oluyor falan diye de geçiştirmeyelim. Ülkemizde olanlar ne her yerde olmaktadır ne de sıradan adli vakalardır. Milletin ciddi olarak kafası şeyiyle aklını bozmuş durumdadır ve birileri bir yerlere el koyacaksa ilk olarak buradan başlamak şart olmuştur.

İstediğiniz yerden başlayın. İster, tüm gün televizyonlara çıkıp hepimize racon kesen İslamcı yazarın sübyancı ve sapık oluşundan. İster Alanya’dan İstanbul’a kadar turistlerin gezdiği her metrekarede yaşanan taciz ve tecavüzlerden, İspanyol kadının cami bahçesinde görgüsünü artırmaya çalışırken namusunu kurtarma derdine düşmesinden. En seçkin hafızların içinden bildiğiniz sapıkların çıkmasından. İsterseniz Afyon, Isparta, Konya gibi en muhafazakar şehirlerde yaşanan aile içi kız kaçırma, baldız kaçırma, birbirlerini öldürme olayından ülke ciddi bir travma geçirmektedir. Hele borcuna karşılık karısını teklif eden kırsal kesim haberleri beşi geçmişse ordu bile bu işe el atmalıdır! Hatta Amerika kendisinden habersiz gelişen bu toplumsal cinnete hayıflanmalıdır.

İslam devleti olmayı, İran’a benzeyip benzememeyi, türban takmayı tartışan büyük aydınlarımız artık her yerden fışkıran , şeyiyle aklını kafasını bozmuş yurttaşlarımızı da tartışmak ve analiz etmek zorundadır. Hayatında eline kız eli değmemiş , bir tek kız arkadaşı olmamış, okulda ayrı merdivenlerden sınıflara girmiş, ev de ayrı odalarda oturmuş sayısı oldukça fazla olan bir çoğunluk tüm gün televizyonlarda gördüğü aşk, meşk, yatak sahnelerini de gördükçe ‘’ tüm dünya sevgiyle doluyken terslik ben de’’ diyerek okul bahçesindeki çocuklardan, dolmuştaki kızlara, uzak akrabadan yakın akrabaya salvo vermeye başlamışlardır..

Ya, yediğimiz içtiğimiz hormonlu sebzelerden, etlerden ülkedeki sapık ve manyak sayısı arttı. Ya birileri şebeke suyuna kudurmamız için toz attı. Ya da televizyonlardaki yabancı programları özellikle sapıklar coşsun diye özel bir mantıkla yapıyorlar da gene bizi yönetenler uyumaktadır.

Birisi çıkar ‘’üç kadından azı insanı bozar’’ der diğeri ‘’gelinlikli İtalyan öyle gezmeseymiş’’ der aklımızı toptan rehin vermiş durumdayız. Bence türbanı gündemden çıkarmalı hızla mini eteği devreye sokmalıyız.

Ülkede, Yunanlı kadınlar gibi rahat ve serbest giyinmeyenlerin sokağa çıkmasını yasaklamalıyız. Kadınlar gece herhangi bir saatte serbestçe yürümeli ara da şarkı mırıldanıp efkar dağıtabilmelidir. Sonra da ağzı yüzü köpürmüş ne kadar tacizci ve manyak varsa tek tek alınıp , on sene tren yapımında çalıştırılmalı, adam edilmelidir.

Her gün Taksim’de eğlence düzenlenmeli ; buraya tacize ve sapıklığa gelmiş yüzlerce ilginç tipli adam toplanıp , insan olma merkezlerine yollanmalıdır.

‘’Aman ! boşver şu köylüleri’’diye hiçbir şeyi dert etmeyen sosyetiklerimiz bile kamera önünde tinercilerden çimdik yedikten sonra ‘’yok , daha neler?’’ demeyelim artık. Tahammülün de bir sınırı var canım!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir kadına, ya da bir erkeğe cinsiyetlerini düşünerek değil de, insan olduklarını düşünerek bakmadıkça, her iki cinsin de şahane dostluklar kurabileceğine inanmadıkça, karma okullarda öğrenim görmenin en sağlıklı yöntem olduğuna inanmadıkça bütün bunlar yaşanmaya devam edecektir ne yazık ki. Saklama hırsız olur atasözümüzü yazmadan geçemeyeceğim bu noktada. Kadınlarımızı, kızlarımızı sakladık, isakındık, yasakladık işte sonuç ortada...

Tülin Aksoy 
 28.04.2008 13:08
 

Toplumsal çöküşümüz tavana vurmuş , erdem yalan olmuş , değersizlikler değer olmuş , para her şey , seks yaşamın anlamı , sevgi aşk yalan olmuş , dolcevita hayatlara özendirilmiş gençler , uyuşturulmuş beyinler , bunlar daha iyi günlerimiz sonumuz hayır olsun.. Bu bir ironi , bir trajedi ama aynı zamanda komedi , elinize sağlık ...

Zeliha BEKOĞLU 
 28.04.2008 12:11
 

yıllarca gazetelerin birinci sayfasını " Helga, Olga, türk erkeklerine bayılıyor " türünde haberler süsledi ve İtalyan sanatçının başına gelenler gibi örnekler bunların sonuçlarıdır, ayıp ve günah diye bastırılan içgüdüsel duygular, oradan buradan yanlış edinilen öğretilerdir bu yozlaşmanın sebepleri

Dilek Fuçucı 
 28.04.2008 11:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 187
Toplam yorum
: 702
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 1208
Kayıt tarihi
: 02.10.06
 
 

İyiye ve güzele götürmeliyiz Dünyayı. Sürekli daha çok kazanmak, daha yukarıdan bakmaya çalışmak,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster