Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ekim '08

 
Kategori
Egzersiz
Okunma Sayısı
789
 

Bu mu tarafsız yayıncılık?

Bu mu tarafsız yayıncılık?
 

Ülkemizde çok satan gazetelerden birinin haberinde İstanbul'da yakalanan canlı bombanın fizyoterapist olduğu yazılmış. İş böyle olunca merak edip haberi internetten okudum tabii, başlığın altında "
İstanbul'u kana bulamak üzereyken üzerinde 8 kilo 800 gram bomba ile yakalanan kadın terörist Gönül Erdoğan'ın İstanbul Fatih'te 3 yıllık Sağlık Meslek Okulu okuduğu ve daha sonra bir üniversite hastanesinde iki yıl fizyoterapist olarak görev yaptığı öğrenildi." yazıyordu.

Bu yazıya yorum eklemeden geçemeyecektim çünkü "fizyoterapist" ünvanı Sağlık Meslek Liselerinde değil Üniversitelerin ilgili 4 ve ya 5 yıllık bölümlerinden mezun olan kişilere Sağlık Bakanlığının onayıyla verilir. Bu aslında bir bilgilendirme notuydu ve hatalarını düzeltmelerini istedim. Aynı şekilde yüzlerce meslektaşım da gerek telefonlarla gerek fakslarla gerek de yazı altına yazılan yorumlarla bu hatanın düzeltilmesini talep etmişler.

Gel gör ki yetkililer tüm bu çabaları gözmezden gelmiş. Hiçbir açıklama yapmadan yorumlarımızı da yayınlamamışlar. Mesleğime ve şahsımıza yapılan bu hakaretten dolayı o gazeteden bir düzeltme ve özür yazısı bekliyoruz.


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hani bir şarkı vardı, siz gençsizniz hatırlamazsınız? "Kim anlar sizi kim anlar... " Saygımla...

UFUK KESİCİ 
 05.01.2009 11:53
Cevap :
İnsan sağlığı şakaya gelmez, bunu anlayamayacak kişilerse eğer anlatmaya çalıştıklarımız sorarım o yerlerde ne işleri var?  17.01.2009 22:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 40
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 3332
Kayıt tarihi
: 15.09.07
 
 

Fizyoterapist & Osteopat & klinik pilates mat 1 eğitmeni & PNİ öğrencisi Bir sağlıkçı olarak Türk..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster