Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mart '07

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
4679
 

Bu mum ışığına dikkatli bakın

Bu mum ışığına dikkatli bakın
 

İşte size muhteşem bir deneyim. Birazdan her türlü düşünceyi tıkış tıkış doldurduğumuz ve adeta yaşamın çöplüğü haline getirip ruhumuzun yönlendiricisi beyninizi, tarafımdan pozitif enerji yüklenmiş bu ufacık mumun ışığında, bütün negatif enerjilerden arındıracağız. Yaklaşın ve bu muma dikkatlice bakın. Sizde nasıl bir ifade uyandırdığını düşünmeye çalışın. Bakarken de iki üç kere derin nefes alarak hatırladığınız en küçük yaşınıza dönün bir an. Ve o yaşınızdan anıları, kareleri beyninizden dışarı aldığınızı hayal ederek, baktığınız mumun önünden geçirip, aydınlığında görmeye çalışın. Hatırladığınız küçüklüğünüzü yavaş yavaş büyüterek, günümüze doğru gelmeye çalışın.

En yakınlarınızı, arkadaşlarınızı, sevdiklerinizi beyninizden adeta çıkararak, mum ışığında resmi geçit yaptırın. Hiç ama hiç ayırım yapmadan, kazandıklarınız, kaybettikleriniz, iyi anılarınız, kötü anılarınız ve yaşamınızda aklınıza o an ne gelirse. Kendinizi hiç zorlamayın zira beyin az sonra mesajı alacak ve sizin düşünmenize bile fırsat vermeden mumun sonsuz kutsal kozmik ışığında adeta ışık hızıyla beyninizi ve ruhunuzu dingin bir hale getirecektir. Yaşam muhasebeniz bir anda yapılmış ve kendinizi çok rahat bir biçimde mum ışığına boş boş bakarken bulacaksınız. Bilinç altınızda eskimiş, size sıkıntı veren ve nedenini bilemediğiniz halde ruhunuzu sıkıntıya sürükleyen kokuşmuş soru işaretleri artık yok. Şimdi beyniniz ve ruhunuz bir nebze olsun temizlendi. Artık sıra yeniden sağlıklı bir yerleşimde.

İlk önce olmazsa olmazlarımızı, yani sevdiklerimizi ve en candan arkadaşlarımızı yerleştirelim ruhumuzun en güzel köşelerine. Sağlığımızı baş tacı yapalım diğer bir köşede. Tabiki yine mumun kozmik ışığının önünden geçirerek ve sindire sindire. Sonra kazandıklarımız ve kaybettiklerimizin dersleri gelsin sessizce. Onlarda lazım ruhumuzun tekamül sürecinde. Sonra farkında olalım tutan ayaklarımızın, ellerimizin, farkında olalım şu an karşısında meditasyon yaptığımız mumun ışığını gören gözlerimizin.

Bu mum ışığına dikkatli bakın ve yaşamınız boyunca üzerinizden eksik olmayacak sevgi enerjisinin farkında olarak, onu yansıtmaya çalışın. Sevgilerinizi bilinç altınızın derinlerinde çürütmeyin. Onları dağıtınki içinizde yeniden yeşerme şansı bulsunlar. Bir an da olsa kendinizi yanan muma bakan minik bir çocuk gibi hissedin. Ve asla içinizdeki çocuğu hapsetmeyin karanlıklara. Bu yanan mum fotoğrafına yüklediğim pozitif enerji, iyi bir konsantrasyonla sizleri etkileyecek ve düşünmenizi sağlayacaktır.

Bu küçük mum ışığında düşünebildiyseniz biraz, Tanrısal kozmik enerjinin farkındalığında yaşamı olduğu gibi kabul edebilecek olgunluğa çok kolay erişebilirsiniz. Çünkü yaşam şu an ve bugün vardır. Şimdinin farkında olamadan, geçmişin pişmanlıkları ya da geleceğin endişesiyle yaşarsanız, ömrünüzün sonunda yaşayamadığınız "bugün"lerin eksikliğini hissedersiniz. Ve o eksikliğin adını hiç koyamadan yaşamınızı tamamlarsınız. Bu mum ışığına dikkatli bakın. Söylediklerimi yapmak zor geldiyse, hiçbirşey yapmayın, sadece içinizden geldiği gibi bakın mum ışığına. Rahatladığınızı farkedeceksiniz ve yolculuğa çıkacaksınız sonsuza.

Metin Özkaya

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

merhaba..yazılarınız okurken ilgi alanlarınız dikkatimi çekti.izmir de 2-3 haziran tarihlerinde I.Ulusal Enerji Tıbbı ve Tamamlayıcı Tıp Sempozyumunu gerçekleştireceğiz.Sempozyumda Ender Saraç gibi konusunda uzman kişiler konuşmacı olacaklar.Detayları Enerji Tıbbı Derneği sitesinde bulabilirsiniz. www.etud.org.tr SEMA

Sema AYDIN 
 03.05.2007 1:53
Cevap :
Teşekkürler Sema Hanım. İlgileneceğim. Nazik mesajınıza teşekkür ederim.  03.05.2007 12:19
 

Yazınızı yeni farkettim, insan istedikten sonra rahatlayabiliyor, derin bir nefes bir ışık benide dinlendirdi doğrusu. Zaten zaman zaman güneş gördümmü gözümü kırpmadan bakmaya çalışırım, ondaki enerjiyi vücuduma ve beynime yüklerim. Güzel bir içerik, faydalı bir deney, başarınızın devamı dileğimle..

Işıl 
 02.05.2007 15:26
Cevap :
Doğru söylüyorsunuz Işıl Hanım. Aldığımız ışık kozmik bir ışıktır. Meditasyonu bilen bir ruha sahip olduğunuzu hissediyorum. Teşekkür ederim.  02.05.2007 19:48
 

pişmanlıkları için yapılacak hiçbirşey yoktur..yaşanmış ve geçmiştir..şu saatten sonra oturup düşünmek anlamsız bence..insanlar herzaman umutsuzluga dogru anlık geçiş yapabilirler..önemli olan bu anlardan sıyrılmayı başarabilmekte..(mum benim işime pek yaramadı:)))sevgiler..

sema öztürk 
 16.03.2007 9:20
Cevap :
Mum işe yaramış Yağmur zamanı. Farkındandaysan adeta yazının son bölümünü tekrarlamışsın. Belkide o kadar sıkmışki seni mum, yazının sonunu bile okumaya dayanamamışsın. "Şu saatten sonra" kelimesini sana söylettiren, fotoğrafını gördüğüm güzel insanın ve o enerji dolu yazıları yazan insanın yansıması değil. Bu cümle, mum sayesinde dışarı attığın negatif enerjinin ta kendisi. Saatin gerçek yaşamın kaçında olduğunu siz bilemezsiniz. Üzerimizdeki elbiseler eskise bile, aldığımız kutsal ışık her defasında bizi kullanılmamış günlere ve yeni bir yaşama uyandırır. Oysa sizin ne elbiseniz eskimiş ne de ruhunuz. Mum işinize yaramadıysa dışarıda şu an güneş var. Onu bolca kullanın doyasıya. Sevgilerimle  16.03.2007 10:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 116
Toplam yorum
: 641
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3124
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

İstanbul' da doğdum. Antikacı, saray restoratörü ve eksperim. Antika konusunda 50’ye yakın belgesel ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster