Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ekim '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
580
 

Bu münevver seslere kulak verin! Aks-i sada olmasın!

Bu münevver seslere kulak verin! Aks-i sada olmasın!
 

Yorum değil, çözüm mesajları..


Vatan sana, can feda! Bu vatansız çapulculara karşı, memleket sevdalı iki parti genel başkanlarının sözleri, satır aralarında herşeyi açıklıyor!

350 kişi ile karakola saldırabilecek bu grup arkasında lojistik destek olmadan bunu yapamazlar. Tüm uzmanlar aynısını söylüyor. Yine ABD mi diyor insan. Bu gün hesap günüdür. Teröre lanet yürüyüşlerine ve şehit cenaze törenlerine katılım günüdür. Acilen bölgelerin yapısına göre sıkı yönetim veya Ohal (Olağan Üstü Hal) uygulamasına geçilmelidir.

Ben kendi yazılarımda kendi yorumu mu yapmıştım. Bu kadar şehitle 3 değil 5 kıtaya çokdan yayılırdık.!

Dimağlarınızda şimşekler çaktıracak iki açıklama;

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Aktütün Karakoluna yapılan ve 15 askerin şehit olduğu saldırıyı nefretle kınadığını açıkladı. Yazıcıoğlu, geçtiğimiz yıl BBP tarafından hazırlanan ve başta Cumhurbaşkanı ve Başbakan olmak üzere tüm yetkili kademelere gönderilen “terörle mücadele raporunun” dikkate alınmamasına da tepki gösterdi.

Raporda PKK terör örgütünün yapısı, finans kaynakları, iç ve dış bağlantıları, hedefleri anlatıldıktan sonra Habur sınır kapısının kapatılması, su şişirme yöntemiyle bölgede barajlar kurularak teröristlerin geçişinin önlenmesi, ABD üslerinin kapatılması, Irak sınırında tampon bölge oluşturulması gibi önerilerin bulunduğunu hatırlatan Yazıcıoğlu, “Bugün geldiğimiz bu noktada, BBP’nin tekliflerinin uygulanmamasının ağır faturalarını ödüyoruz” dedi.

Bunun için BBP’nin “Terör Nasıl Yok Edilir?” başlıklı raporunun ana maddelerini hatırlatan Yazıcıoğlu, “Raporumuzu başta siyasi iktidar olmak üzere kamuoyunun dikkatine sunuyoruz” dedi.

İşte “Terör Nasıl Yok Edilir?” adlı rapordan bazı başlıklar:

1. Beytüşşebap bölgesinde su şişirme yöntemi ile suni barajlar oluşturulmalı ve terör örgütlerinin bölgeye girişleri engellenmelidir.

2. Uydudan kontrol edilecek sensörler aracılığı ile mayın taramaları yapılmalıdır.

3. Sınırlarımız bizzat Türk uydu sistemleri tarafından takip edilmelidir.

4. Mevcut sınırlarımız terörle mücadelede Türk silahlı kuvvetlerine dezavantaj sağlamaktadır. Bunun için terör yok edilinceye kadar Türkiye Gabar’a sırtını dayayacak şekilde bir tampon bölge oluşturmalıdır.

5. Terörle mücadelede tam yetkilendirilmiş mobil birlikler kullanılmalıdır. Ayrıca ABD ile birlikte istihbarat paylaşımı derhal kesilmelidir. ABD, PJAK’ı İran’a karşı kendi menfaati doğrultusunda kullanırken diğer taraftan başta ABD olmak üzere diğer uluslararası güçlerin de Türkiye’ye karşı PKK’yı kullandıkları gizlenemez bir gerçektir. ABD’nin PJAK’a verdiği her türlü destek PJAK-PKK işbirliği içerisinde Türkiye’ye karşı kullanılmaktadır. Bölgedeki menfaatlerinin gereği olarak ABD ve uluslararası güçlerin bundan çekinmediği artık aşikardır. ABD, bir nevi ‘tavşan kaç-tazı tut’ metodu ile hareket etmektedir. Tavşana da tazıya da bilgiyi veren aynı yerdir. Bu metodla Türkiye’nin terörle baş etmesi mümkün değildir.

6. Terör suçları için idam mutlaka geri getirilmelidir.

7. Terörün yerli ve uluslararası finans kaynakları tespit edilerek yok edilmelidir.

8. Terörün içerdeki siyasi uzantıları mutlaka bertaraf edilmelidir.

9. Bölge mutlaka her manada kalkındırılmalı ve terörü besleyecek kaynak olmaktan bölge insanı kurtarılmalıdır.

10. Türkiye bu kadar tecrübeden sonra mutlaka kendi bağımsız istihbarat örgütü ile bu mücadeleye devam etmelidir.

11. Başta ABD olmak üzere uluslararası güçler, terörü destekten vazgeçmeleri doğrultusunda uyarılmalı, yoksa mütekabiliyet esasının uygulanacağı hatırlatılmalı ve uluslararası örgütlere şikayet edilmelidir.

Öte yandan; Muhsin Yazıcıoğlu, Türk milletine “birlik ve beraberlik” çağrısında bulunarak şunları aktardı: “Aynı kültür kodlarından gelen, binlerce yıldır aynı vatanı paylaşan, İslam kazanında kaynayan insanların birbirlerine karşı terörden dolayı düşmanlık içine girmeleri doğru değildir. Kürt-Türkmen, Alevi-Sünni, Laz-Çerkez, Abaza, Boşnak, Gürcü, Arap, biz hepimiz kardeşiz ve hepimiz büyük Türk milletinin ferdiyiz.” dedi.

Sayın Devlet Bahçeli'nin Şemdinli Aktütün sınır karakoluna yapılan alçak terör saldırısı hakkında yaptıkları yazılı basın açıklaması; (4 Ekim 2008)

Hakkâri ili Şemdinli ilçesindeki Aktütün sınır karakoluna Irak’ın kuzeyinden ağır silahlarla yapılan bölücü terör saldırısında 15 askerimizin şehit edilmesi aziz milletimizi derinden yaralamış ve öfkelendirmiştir.

Gelen bilgilerden terör saldırılarında çok sayıda güvenlik görevlimizin de yaralandığı ve bazı askerlerimizle irtibatın kesildiği anlaşılmaktadır.

Bu saldırıyı nefretle lanetliyorum.

Güvenlik güçlerimizin terörle mücadelede sergilediği üstün başarılara rağmen, terör saldırılarının tırmanarak sürmesi Türkiye Cumhuriyeti’nin komşu devletten beslenen açık bir saldırı ve tehdit altında olduğunu bir kez daha ve şüpheye yer bırakmayacak şekilde ortaya koymaktadır.

Etnik bölünmeyi amaçlayan kanlı terörün ve etnik tahriklerin hedefi Türkiye’nin milli birliği, toprak bütünlüğü ve milli varlığıdır.

Türkiye hem silahlı terörle hem de etnik bölücülükle mücadelede tarihi bir yol ayrımındadır.

Konu, artık milli güvenliğimizi küresel güçlerin iznine ve müsamahasına bırakamayacak kadar ciddi, vahim ve son derece önemli hale gelmiştir.

Terörle mücadelede partiler üstü bir anlayışla milli bir seferberlik başlatılması artık kaçınılmazdır.

Özellikle son aylarda hedef gözetmeksizin yoğunlaşan terör eylemleri iktidarın terörle mücadelede aldığı tedbirlerin yetersizliği konusunda yaygın bir kanaat uyandırmaya başlamıştır.

Hükümet bölücü teröre karşı ülke sathında ve sınır ötesinde etkili ve amansız bir mücadele verilmesi ve terör unsurlarının gerçek anlamda tasfiyesi için siyasi irade ve kararlılık sergilemeli ve bunun için gerekli tüm tedbirleri vakit geçirmeden almalıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi bunlara tam destek vermeye hazırdır.

Bu çerçevede güvenlik güçlerimizin terörle mücadele için ihtiyaç duydukları yetkilerle donatılması, bu konularda yaşanan sıkıntıların giderilmesi ve bölücülüğün bütün yönleriyle ortadan kaldırılması amacıyla gerekli yasal düzenlemeler süratle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne getirilmelidir.

İç çatışma ve bölünme dinamiklerini harekete geçirmeyi amaçlayan hain tahriklerin son dönemde tırmanması üzerinde de önemle durulmalı, son olarak Balıkesir’de yaşanan üzücü olaylar hepimiz için uyarıcı olmalıdır.

Türkiye’yi bir kardeş kavgasına sürüklemeyi amaçlayan bu tahriklerin sonuçsuz bırakılması iktidarı ve muhalefetiyle hepimizin ortak görevi ve sorumluluğudur.

Milliyetçi Hareket Partisi bu konuda bugüne kadar sürdürdüğü sorumlu ve sağduyulu tutumunu bundan sonra da koruyacaktır.

Bu elim hadiseyi nefretle karşılıyor, devletimizin bağımsızlığı, milletimizin birliği uğruna kahramanca görev yapan askerlerimizden şehit olanlara Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar, ailelerine, aziz milletimize ve silah arkadaşlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.

Memleketimizin başı sağolsun!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 1180
Kayıt tarihi
: 21.06.06
 
 

1973 doğumluyum Türkiye'nin önde gelen firmalarından birinde üst düzey yöneticilik yapıyorum. Siy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster