Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mart '21

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
28
 

Bu Nasıl Bir Gömlek?

15 temmuz kanlı darbe girişiminin bizzat Amerika tarafından ve Amerika'nın kontrolünde gerçekleştirilmiş ve gene Amerika tarafından FETÖ gömleği giydirildiğini de hepimiz biliyoruz.

CIA silahlı kuvvetlerinde öyle bir görev üstlenmiş ki kırk yıl boyunca, tam da ortadoğunun ateş çemberinde olduğu dönemde din eksenli özel ve gizli yetiştirmiş olduğu sözüm ona subaylarla (terör örgütü elemanlarıyla) meclisi bombalayarak ve ikiyüz ellibir insanımızın hayatına mal olarak amacına ulaşmıştır.

Darbe girişiminden sonra doğal olarak ülkenin milli duyguları öne çıkarak muvcut iktidarın güçlenmesine ve KHK yetkileriyle daha rahat hareket etmesini sağlamış, Amerika'nın örgütlemiş olduğu İŞID El Nusra PYD/YPG gibi terör örgütlerine karşı sınır ötesi Afrin Fırat operasyonlarını gerçekleştirmiştir. CIA tıpkı silahlı kuvvetlerinde olduğu gibi bu terör örgütlerini örgütleyerek kan dökmeye ve silah tuccarlarına kazandırmaya devam etmektedir.

Aynı Amerika bugün bu kez Mısır'dan başlamak üzere Suriye ve Irak'ta yeni oluşumların oluşması için kollarını sıvamış ve ortadoğuyu yeniden yapılandırmanın peşinde olduğunu görüyoruz.

Amerika, ortadoğunun sadece petrol yeraltı kaynakları için yeniden yapılandırmayı gerçekleştirmek istemiyor. Ortadoğuyu bir tüketim toplumu haline getirmek istemekte olduğunu düşünüyorum. Yeni yapılandırmalarla birlikte ortadoğu ülkelerine Serbest Piyasa Ekonomisini Türkiye model gösterilerek gerçekleştireceğini öngörmekteyim tabi uzun zaman diliminden sonra.

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2316
Toplam yorum
: 1109
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 446
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster