Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Nisan '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
768
 

Bu ne perhiz, bu ne "fast food" tutkusu

Bu ne perhiz, bu ne "fast food" tutkusu
 

Amanın! Portakal kabuğu görüntüsüne son verme günleri başladı. Selülitin varsa sen bir hiçsin durumu. İster öğlen güneşi, ister akşam güneşi, ortada selülit köşesi. Kendini salma günleri geride kaldı haydi bastır hop hop hop. Kâbus gibi kamp günleri bizi bekler. Çenenin, midenin dostu ol, yeşillik, meyve, sebze neyine yetmiyor, buzdolabına hâkim ol.

Güncel dönem nedeni ile gazetelerden, dergilerden, televizyondan, her yerden krem, hap, çay, terapi, masaj veya son teknoloji aletlerle çözümler pompalanıyor. Birinden birini seçip yapmazsan sanki kadın değilsin. Hele ki düzenli spor yapmıyorsan sen ne biçim işsin? Bikinin hakkını nasıl vereceksin?

Okudukça, dinledikçe insan kendini bir şey yapmak zorunda hissediyor. Bir sürü alternatif var mazeret uydurmak mümkün olmuyor. Spor yapamıyorsan hap iç, hap içemiyorsan terapiye git. Olmadı on dokuz mayıs yaklaşıyor takıl gençlerim peşine “plates” niyetine bir iki hareket yapmak için stadyuma provaya git.

Misal, taşikardim var benim, halk arasında çarpıntı veya tık tık diye bilinir. Bir çeşit kalp ritmi bozukluğu olarak adlandırılıyor. Kırık kalp sendromu diyen de var. Hiç de kırık falan değil benim kalbim. Hıh oradan! Olsa olsa kafam bozuk o kadar. Dolayısıyla hızlı hareket edemiyorum şu ara. Koşmak, heyecanlanmak, korkmak, sinirlenmek, hasta olmak demek, tık tık demek. Sonuç olarak spor yapamıyorum öyle haldır haldır. Bu durumda portakal görümü gözünün yaşına bakmaz, aynen bünyeye saldırır.

Kıydım paraya bir selülit makinesi aldım geçen yıl. Çözümüm yok demeyeyim diye olayı kafadan çözdüm. Kış boyunca yatıyor makine. Bahar gelip de konu gündem olunca, tüm kadınlar her sohbet başı bunu konuşunca hemen harekete geçiyorum.

Geçenlerde bir enerji geldi kendi adıma bakım günlerini başlattım. Madem bahar geldi, biz de kendimize gelelim günleri. Cildimize, saçımıza, elimize, ayağımıza iyi bakmak lazım, şanımızı en güzelinden yürütmek lazım...

Makinemi elime aldım, on beş dakika masajımı yaptım. İnanılmaz bir kan dolaşımı dersin on beş dakikada on beş milimetre zayıfladım. Bakım bitti ama karnım devreye geçti. Buzdolabı tam takır kuru bakır. Baktım baktım bir şey bulamadım. Utanmadım vallahi en kalorilisinden bir “fast food” ısmarladım.

“Bu ne yaman çelişki anne” sözlerine uygun halde olduğumu burgeri hüplettikten sonra algıladım. Boşa giden on beş dakikamı üzülerek saygıyla andım. Olacak iş değil yani?! Biri yapsa bin araba söylenirim. Hem rejimdeyim diyor, hem götürüyor, böyle iş mi olur derim.

Bu nasıl bir baskıdır anlamıyorum. Medyanın saldırısına kapılmış gidiyorum. Hem kadın olmamın gereği az buçuk selülitim varsa da biliyorum, beni sevenlerim hatalarımla seviyor. Öyle ya, Orhan Baba bile “hatasız kul olmaz, hatamla sev beni” diyor.

Ha, bu arada portakalı soydum, başucuma koydum, ben bir yalan uy-dur-dum, selülitim yok denecek kadar az benim, durum safi hüsnü kuruntum. Bana ne olan korksun, çözümünü de kendi bulsun. Gıcığım ya, duma duma dum!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Buradan kadınlara müjdeliyorum. Zayıflamanın tek yolu gıdaya dikkat etmektir. Günlük kalori ihtiyacımızı protein ağırlıklı gıdalardan almak gerekir. Tabiki karbonhidrat ve yağ da gerekli ama eskiye oranla daha az. Bir de 15 günde zayıflama olmaz. Uzun sürede olur zayıflama. 5 kilo fazlam var deyip, iki gün aç kalınca göbek pırt diye pırtlar bikinin üzerinden söliim. Bir de ricam şişman kadınlar bikini giymesin.

karga 
 09.05.2008 15:18
Cevap :
Bayanlar lütfen okuyun bilgilenin. Tavsiye dediğin budur. Çok teşekkürler. Sevgilerimle. :)  09.05.2008 23:01
 

Yine güldürdünüz beni :) klavyenize zeval gelmesin inşallaaaah (azcık siyasi konjontüre uygın terminoloji kullanalım öyle değil mi) bu benim rejim arası bol yağlı mezeli büyük rakılı nevizade sefalarıma benzemiş :) Ne dersiniz sizin bu portakal önleyici benim görkemli göbeğime de faydalı olabilir mi ? Neydi markası modeli ? :) Saygılarımla

Tevfik Munzevi 
 29.04.2008 20:58
Cevap :
İşte ben de aynı çelişkiye düştüm ama sizinki daha da betermiş :) Hem de en keyiflisinden. Erkeğin şanıdır ya her bir şey, göbekte o sınıftan sayılır. Dokunmayın bence göbeğinize :) ( makinenin markasını mesaj atayım, reklama girmesin ) Sevgi ve saygılarımla.  29.04.2008 21:24
 

Bu portakal kabukluğu hali küçük çocuklarda bile var.Zayıf hanımların bacaklarında bile var...Taktımı size takılıp kalıyor ne yaparsan yap...Günde bilmem kaç litre su içen de selülit olmaz deniyor yalan, ben neredeyse bir damacanayı bitiriyorum, benim de öyle hafif denecek kadar az var yani:)))...

Sema CURUK 
 29.04.2008 19:21
Cevap :
Gerçekten yaz geldiği için panik halindeyiz. Oysa tıpkı söylediğiniz gibi her tip vücudun problemi bu artık. Takmayalım kafamızı olsun bitsin. :) Saygı ve sevgilerimle.  29.04.2008 21:20
 

Bana da bir arkadaşım hap önerdi..Kullanmaya başladığım zaman spora gitmeme, dalışa falan gerek kalmayacakmış, nasıl bir şeyse yağları eritiyormuş. Meraklandım tabi, atladım hemen “ nerde bulabilirim diye” çantasından açılmamış bir kutu çıkarttı, o satıyormuş! Hediyesi kırk YTL... Kıvırdım sonra almadım.. Kabuksuz portakal mı olur?

Ali Gülcü 
 29.04.2008 11:37
Cevap :
Oh arkadaşa bak sen. Ben de makinemi halka açayım bari 50 YTL'den seansı. :) Takdir edersiniz taksitlerimiz var :)) Yaz yaz bedavaya nereye kadar?  29.04.2008 12:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 118
Toplam yorum
: 727
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1593
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

Bir fikirden bir başka fikre, gerçeği bulana kadar bir halden başka bir hale geçip duruyorum. İncede..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster