Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Temmuz '08

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
578
 

Bu sefer uyanmak istemiyorum canım...

Bu sefer uyanmak istemiyorum canım...
 

http://kizioko.deviantart.com/art/Exoskeletons-93001922Bu aralar vurdum kendimi dışarılara eve sokabilene aşk olsun. Tek başıma duramıyorum, bir fenalık çöküyor üstüme, sağdan soldan geliyorlar kalabalık kalabalık. Yaşım henüz otuzlara bile gelmedi yoksa acayip canım sıkılacak menepozamı giriyorum diye. Gerçi konuştum doktorlarla bu yaşta olması imkansızmış. 'Girsem girsem beyinsel menepoza girmişimdir ben ancak' diyorum, gülüyorlar. Gülün zaten ağlanacak halime herkes gülsün.

Şimdi ben böyle ortalıklarda dolanıyorum ya bir sırt çantası omuzumda içinde bir kaç parça eşya. Milletin ağzına sakız olduk.

- Ne o kaplumbağ gibi yine yüklenmişsin evini sırtına.
- Haydah ne evi kardeşim iki parça eşya.
- Nerelerde sürtüyorsun bakıyım?
- Tövbe tövbe ne sürtmesi kardeşim arkadaşlarımız bolca bin şükür hepsine gidiveriyorum birer gün. Gönülleri olsun diye.

Aslında maksat farklı kafamı dağıtmak. Evde yalnız kalınca kur Allah kur. Azıcık daha yalnız vakit geçirirsem ilerde Türkiye'ye ilk Oscar'ı kazandıran filmin seneryosunu ben yazacağım. İyisimi gitmeli kardeşim eşe dosta muhabbetlere karışmalı.

Bu muhabbetlerin her şeyi iyi hoşta insanı uykusuz bırakma kısmı bazen fena halde can sıkıyor. Konuş konuş bitmiyor ki anacağım iki hanım yanyana geldimi bitti. Artık göz kapaklarımı mandalla tutturuyorum. Uykum geldi desen aman mazallah afaroz ederler seni arkadaşlıktan. Sıkacaksın kendini, dayanacaksın. Bin birinci kez daha dinleyeceksin falanca erkeğin ne yaptığını. Bitsin dersin, gözünün içine bakarsın, ağzın kayar, sesin cılızlaşır ama dostun durmaz anlatırda anlatır. Bir bıraksa seni ipinden kopmuş it gibi yatağa doğru koşacaksındır ama nafile. Saate bakarsın çaktırmadan, esnemeye başlarsın olmaz. En sonunda 'ay afedersin senin uykun mu geldi' cümlesi dökülür dudaklardan. "İşte bu işte bu diye!" çığlık atmak gelir içinden atamazsın. Yinede içinden binlerce şükür edersin Allah'a.

Şimdi yapılan onca muhabbetin etkisine bir de yazın sıcak geceleri eklendiği zaman deyme gecelerin keyfine. Dön dön çarşafa dolanıyorum. O kadar dua etmişim uyumak için yatağa girmişim ama yok. Kaçıverdi mendebur olacak işmi. Biliyorum uyumam gerek. Zaten yattığımda şafak attı atacak. Neyse kıvranmalarımın arasında gözlerim kapanıverdi artık biçare.

- Arkadaşım kalk sabah oldu.
- Ihhhh bırak beni uyanmak istemiyorum
- Aloo dedim işe geç kalacaksın
- Aman boş ver işi
- Kızım ne oldu sana kalksana bak korkutuyorsun beni
- Ya bir şey olduğu yok rüyam yarıda kalacak...

Ne yazık ki olan oldu kardeşim artık uyusak da nafile. Tam da adamla göz göze gelmiştik, aramızdaki elektrikten tüylerimiz diken diken olmuştu. Az daha değiyordu leblerimiz birbirine. Bu sefer uyanasım yoktu hiç. Uyandık bir kere. Devamını görelim diyeceğim göremem ki...

Bilinçaltımda neler oluyor benim. Yaz beni fena halde etkiledi. İçim içime sığmıyor. Ne yapacağımı iyice şaşırdım. İyisimi şöyle güzel bir tatile gitmek bedeni Ege'nin soğuk sularına atmak, sonra kızgın kumlara uzanmak.

Rüya gibi olsa hayatta keşke diyorum bazen. Öyle hemen itiraz etmesin kimse. Ne çok şey var yapmak isteyipte yapamadığımız aklımızda kalan. Yeni diyor birileri, yepyeni olmalı artık aşkın adı. Çok eskidi diyor birileri daha, artık yırtık pırtık her yeri. Dikiş tutmaz ne yaparsan yap. Kendime bile itiraf edemiyorum ki işte ben bunu. O kadar severken birden bire ne oluyor diye sorgulamadan edemiyorum. Aslında rüya olsun istiyorum bütün yaşadıklarım daha doğrusu ne istediğimi de bilemiyorum.

Rüya gördüm diye mi anlatsam acaba sana. Kaybediyordum içimdeki seni yavaş yavaş. Yepyeni biri oluyor işte her ne kadar engellemeye çalışsa da insan. Gözüne, yüzüne kilit takıp dolaşmıyor ya. Hep geç kalınmış davalar benimkisi. Türk filmlerinden kareler her bir aşk hayatı kesiğim. Ben rüyalar alemindeyken siz neredeydiniz? Şimdi pembe gözlükler takıp yatmaya başlamışken geceleri karabasan gibi neden üstüme çöktünüz.

Bitti nihayet bilinçaltımda üsütümde kurtuldu. Kendi kendime bitiririm ama zor olur dedim. Demediysem ne olayım. Hepiniz şahitsiniz. Olmaz diyorum ben her şey aynı be kardeşim. Hamam aynı tas aynı hatta hamamcı bile aynı. Şimdi aynı hamama girip yeniden terlemenin ne luzumu var değil mi?

Offf rüya gördüğüm günün sabahı rastladım sana. İyi ki uyanmışım dedim daha doğrusu zorla uyandırılmışım. Aslında hiç yoktun hesapta, hala varlığını dile getiremiyorum rüya mı olarak kalsan acaba. Sonuna kadar göreceğimi bir bilsem ah ah!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir delikten gün üzüne çıkmış ruhunu sevgiyle ve gülümseyerek selamlıyorum:):) Tanıştığımıza memnun oldum

Psikolog Ezgi Basaran 
 29.07.2008 9:46
Cevap :
Çok teşekkür ederim. Ben de sizinle tanışmaktan çok memnun oldum emin olun. Sevgilerimle.  29.07.2008 10:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 244
Toplam mesaj
: 48
Ort. okunma sayısı
: 1340
Kayıt tarihi
: 13.07.07
 
 

Sadece yazmayı seviyorum hepsi bu. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster