Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Kasım '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
88
 

Bu sorulara cevabınız var mı ?

Bu sorulara cevabınız var mı ?
 

Angelina Jolie Hatay'da


Yaşayan insanların çok büyük bir kısmı kitabı olan dinlere mensuptur. Bu dinler asıl yaşamın ölümden sonra başladığını belirtirler, cennet ve cehennem vardır. Öyleyse neden hiç ölmek isteyen yok?

İnsanlar devlet başkanlarına, yöneticelerine torpil yaptığı gerekçesiyle tepkide bulunurken kendileri neden her yerde torpil arar ve yakınlarını işe sokmak isterler

Günümüzde birçok diktator devriliyor ve en sonunda insanlar özgürlüğe ulaşabiliyor diye seviniyoruz. Ama diktatörleri başımıza getiren yine halk değil midir?  Hitler zamanında seçimlerle başa gelmiştir. Oy alarak güçlenmiştir. HalkIn desteklemediği insan başta olamaz. Silah, asker elinde diyorlar, ama asker de halktır. Kimseye zorla masum birini öldürtemezsin. Bu insanlar iyi hatiptir. İnsanları ikna ederler. Bakın Kaddafi' nin resmine gerçekten güçlü mü? Bir tokatla yere devrilebilir. Güç destekle, beraberlikle olur. Düşüncem halkın desteklemediği diktatör de olamaz. Bu sadece dışarıdan bakanların uydurmalarıdır. Atatürk yaptığı devrimleri  halka rağmen ama halk için yapmıştır. Atatürk  insanları rahat bıraktığında hilafetin, padişahın peşinden koşmuşturlar.

Ülkelerin hepsinde  (Almanya hariç)  yollarda hız sınırı bulunmaktadır. 110 km-120km vs… anlayamadığım neden  360-350 km veya daha normal olrak 200km yapan araçlar üretiliyor? İnsan kullanamayacağı aracı neden üretiyor ve suça teşvik ediyor kendini?  Elektrikle çalışan  araçlar şu anki teknoloji ile 110-120 km hıza ulaşabiliyor ve şimdilik diye belirtiliyor. Türkiye için yeterli değil mi? Zaten 120 km yi geçebileceği bir yol Türkiye’de mevcut değil.

Yeni yıl neden kutlanıyor? Sadece tatil ve eğlence olarak görüldüğü takdirde güzel bir gün. Ama yeni yıl yeni umutlar, şans, para denildiğinde kulağa saçmalık olarak geliyor. Nice mutlu yıllara, dünyamız güneşin etrafında dönüşünü sağladı ve tam aynı noktaya yeniden geldi, çok mutluyum!

Ünlü kişiler bir kuruluşa yardım yaptığında gazeteciler ve kameramanlar orada oluyor. Tepkimiz ise madem bir iş yapıyorsun neden şova döndürüyorsun olayı! Zaten gizli yaptıklarını göremiyoruz ki? İş adamları sosyal yardım yaptığında bu tepki başı çekiyor. Açık olarak yapılan organizasyonda medyanın takip etmesi, tüm dünyaya duyurulması ve destek sağlama açısından faydalıdır. Angelina Jolie Türkiye’ye geldiğinde tüm dünyanın dikkatini o bölgeye çekmiştir. Gösteriş yapıyor diyenlere cevabım gerçekten gösterişe ihtiyacı var mı? Dikkat çekmek istese dergilere poz vermesi veya dengesiz bir açıklama yapması yeterlidir. Bunun dışında zaten hiç kimsenin yaptığı yardımları bilmemiz mümkün değildir. İyilik yap deniz at diyenlere, evet öyle yapıyorum diyebilirler!

Bazen bazı noktaları gözden mi kaçırıyorum diye düşünüyorum. Cevabnız varsa mutlaka paylaşmanızı rica ederim.

Tüm yazılar: http://emirergin.blogspot.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 56
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1210
Kayıt tarihi
: 14.11.11
 
 

30 ülke ve yüzlerce şehir gezisi için tatiliyet İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Tarih bölümü, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster