Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Aralık '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
5129
 

Bu tartışma burda biter...!

Bu tartışma burda biter...!
 

Böyle başladı ama...


Son zamanların popüler tartışmascısı CHP'li Sayın Kılıçtaroğlu, tartışmaların şerbetlenmiş bıçkın adamı Sayın Gökçek'in karşısına çıktı..

Birinci tartışmada rakip, Dengir Mehmet Fırat, aslında tam dişe göre bir rakipti.. Çünkü Sayın Fırat, bırakalım karşı tarafı yıpratma taktiklerini, doğru dürüst kendi fikirlerini ifade edemeyen bir üslüp tutukluğuna sahipti.. Bu yüzden, aslında pek de dişe dokunur iddialar ortaya koyamayan Kılıçtaroğlu karşısında mağlup sayıldı..

Ama bu akşamın rakibi Sayın Gökçek, tam anlamıyla bir "demir leblebi" idi.. Kılıçtaroğlunun, Ankara belediyesinin 168 Avrodan aldığı Doğalgaz sayacının, İstanbul belediyesi tarafından 23 Avroya alındığı iddiası tam bir fiyasko idi.. Çünkü, alınan sayaçlar biribirinden tamamen farklı olan, Mekanik ve Dijital saatlerdi. Yani Murat araba fiyatıyla Mercedes kıyaslanıyordu ve niye Mercedesi Murat fiatına almadın, iddiası ortaya konuyordu..

Melih Gökçek, uzmanlaşmış tartışmacı olarak, bu fiyaskonun geçiştirilmesine izin vermedi.. Kemal Kılıçtaroğlu'nun sürekli başka konulara kaçarak kurtulma çabası Sayın Gökçek karşısında işe yaramadı.. Sunucudan çok tartışmanın hakemi olan Uğur Dündar bile, Melih Gökçek karşısında pes etti...

Bu ilginç tartışma aslında burda bitmedi; hatta yeni başlıyor bile demek lazım.. Çünkü, Sayın Gökçek'in de pek çok iddiası var.. Ancak, bu akşamki tartışmadan sonra, bu üçlünün bir daha bir araya gelmesi mümkün görünmüyor..

Ne Sayın Kılıçtaroğlu, ne de Uğur Dündar, Ankara Büyükşehir Başkanı ile yeni bir tartışma ortamında bulunamayacaklardır.

Muhtemeldir ki, Sayın Kılıçtaroğlu, Dengir Mir Fırat galibiyetinden sonra, bu ikinci maça çıkmakla hata ettiğinin farkına varmıştır.. Çünkü, artık bu tarz tartışmaların "yenilmez armadası" unvanını fiilen kaybetmiştir.. Bir daha bu hataya düşeceğini ve Sayın Gökçek'in karşısına çıkacağını hiç sanmıyorum..!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Hemşehrim, AKP'ye olan hayranlığından dolayı yine objektif olamamışsın. Herşey ortaya döküldü. İ.Melih Gökçek'in kim oduğunu, Ankara halkını nasıl soyduğunu gördük, Sayın Kılıçtaroğlu sayesinde. Kılıçtaroğlu'da tekrar tartışmaya çıkmayacak kadar şirretten uzak ve onurludur. Öyle rakipleri gibide seviyesizleşmez. Haklı mı, haksız mı? Bunu akp'nin Ankara büyük şehir adayını açıkladığında ve Ankara seçmeninin sandıktan kimi çıkardığında göreceğiz. Yorumumu yanıtlarsın dileğiyle.Saygılar.

GÖCEKLER GÜVERİNCE 
 27.12.2008 15:19
Cevap :
Sevgli hemşerim, Ankara halkı üç defa Melih Gökçek'i seçti..Koca bir başkent halkı üç defa yanılmış olamaz..Ortada yolsuzluk falan yok...Sadece Kılıçtaroğlu üzerinde oluşturulmaya çalışılan bir efsane var..Seçimler yakın; sonuçlar belli olduğun da tekrar bir yorum yazmanı istirham edeceğim. Bakalım kim haklıymış..Selamlar  27.12.2008 22:45
 

Yenilen pehlivan güreşe doymaz...

Necati TÜFEKCİ 
 19.12.2008 12:32
Cevap :
öyle olsun bakalım..;)  19.12.2008 16:12
 

Siz ya tartışma görmediniz yada tektaraflı olarak bu proğramı izlediniz herhalde. doğal gaz saatine bende 300 dolar ödedim ya siz?

metin ebeperi 
 19.12.2008 12:23
Cevap :
Biz İzmirde doğalgazı bulsak 300 değil, 500 de ödeyeceğiz de, hani yok...!  19.12.2008 16:13
 

Bence de yiyen yemiş.

Meltem Şahin 
 19.12.2008 11:49
Cevap :
Bence de yiyen yemiş..:)  19.12.2008 16:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1631
Toplam yorum
: 4217
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 794
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster