Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ekim '17

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
77
 

Bu Ülkenin Öksüz Medyası "Radyolar!"

Bu Ülkenin Öksüz Medyası "Radyolar!"
 

Ya ses verin ya kapatın!


Oysa tüm ülkenin en son evine kadar giren en büyük güç. Ülkenin en zor gününde, en mutlu gününde insanlara bilgi aktaran sihirli kutu.

Dağdaki çobandan, en büyük şirketin ceosuna ulaşan ses dalgası. Bu şarkı sıradaki dinleyecimiz için gelsin anonsu birilerini gülümsetirken, aldığımız son dakika haberine göre diyen öksüz radyocularımız.

Şarkısı çıkan yeni yetmeler olmasa kimsenin yüzüne bakmadığı radyocular. Sponsor bulamaz. Reklam alamaz. Üç kuruşa "mehmetçiğin nöbet ruhuna yakın bir ruhla mikrofonunu çok seven öksüz radyocular."

Garip bir durum aslında. Aracına biner kontaktan önce radyosunu açar. Yemek yapmak için mutfağa girer kulağı radyoda. Çıkamamıştır, evde eğlenecektir radyolar kusursuz playlist yapmıştır ona takılır. Atölyede ter içinde çalışır. Yolla bir Müslüm Baba der. Akşama kadar sarı taksisinde tek yoldaşı radyodur. Radyocudur. Siyasidir hadi birlikte anlatalım yaptıklarınızı der radyocu, siyasi koşar gelir. Üniversite radyoyla biter. Yurt odaları, bekar evleri, yalnızlar yoldaş edinir. Birgün trafik kuralı anlatır. Birgün kızlarınızı okutun der radyocu. Ağaç dikin der radyocu. Hep güzel konuşur radyocu.
Bunları yaparken ödül falan beklemez, görev edinir. 

Medya satın almalarında koşul hep aynıdır, "radyo düşünmüyoruz", iyi halt ediyorsunuz. Oysa bütçesinin azıcığını radyolara kaydırsa sektör ivme kazanacak. Radyocular daha keyifli ve neşeyle en kılcal damardan ülkeye mutluluk aşılayacak. 

Son yıllarda altın mikrofon ödülü veren Fatih Belediyemiz var. Sağolsunlar. Ödüllerin dağıtımında adil olmadığını düşünseler bile küstürmeyelim diye herkes alkış yapar.

Magazin haberlerinde aksıran, hapşuran, haber. Aldatan, yakalanan haber. Selülitler için bile dakikalarca yayın, sayfalarca haber yapılır. Radyocular mı? Onlar öksüz yavrum öksüz. Yayında kitap okusalar, bilgi yarışması yapsalar, bir gösteriyi anlatsalar, sanat, toplum ve faydalı cümleler kursalar yine de bu ülkede sağır ve dilsizlere ulaşamazlar. 

Radyocular öksüz olmasın. Yüzlerce radyo şu anda sen bunu okurken, kamu yararına, ülke yararına, ekonomi yararına yayın yapıyor. İnanın insanlar çok şey öğreniyor. Sıkıntılarını unutuyor. Mutluluklarını katlıyor. Kültür, sanat, müzik, spor sektörü hatta tüm sektörlere heran cansuyu veriyor. 

Sonuç;
ya reklam verin ya da radyonuzu kapatın!

http://saklidusler.com/

https://www.facebook.com/sakliduslerofficial/

https://twitter.com/saklidusler

https://www.instagram.com/sakliduslerofficial/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 150
Kayıt tarihi
: 24.09.17
 
 

Onsekiz yıldır geceleri radyo programı yapıyorum. Uzun yıllardır reklamcılık yapıyorum. Tohumun d..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster