Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Haziran '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1243
 

Bu ülkeyi Türklerle Kürtler kurdu ise Lazlar yan gelip yattı mı?

Bu ülkeyi Türklerle Kürtler kurdu ise Lazlar yan gelip yattı mı?
 

İşadamı Sedat Aloğlu TÜSİAD toplantısında "Artık hoşlanmadığımız bir takım şeyleri duymaya alışmamız lazım."

Bakın birkaç tane sayayım:

1-Çözüm aşamasında İmralı’nın görüşmelere katılması.

2- Anayasa’ya “bu ülkeyi Türkler ve Kürtler kurdu” maddesinin eklenmesi tartışmaları.

3-Bölgesel özerklik. Bunların kusulması lazım ki pislikler temizlensin. Kabullenilmesi zor olan konuşmalar yapılmalı.

Efendi! Bunları zaten duyuyoruz, alıştık. Ama bu milleti daha sonraki geleceklere alıştıramazsınız. Sanıyorum daha sonra neler olacağını görecek zekaya sahipsinizdir.

Ben de bunlardan bir tanesine cevap vereyim.

Anayasaya "Bu ülkeyi Türkler ve Kürtler Kurdu" yazarsanız size bir soru gelecek arkasından. Bu ülkeyi Türklerle Kürtler kurduysa Lazlar yan gelip yattı mı? O arada Çerkezler kedisine mama vermeye mi gitmişti? Gürcüler savaştan mı kaçtılar? Boşnaklar siesta mı yapıyordu? Arap kökenliler deve mi otlatıyordu? Sorulara devam edeyim mi?

Efendiler! Türkler kelimesi bunların hepsini kapsamaktadır. Türkler kelimesinin hangi etnik kökeni kastettiğini bilen var mı? Biliyorsanız söyleyin biz de anlayalım.

Fransızlar kelimesi Cezayir kökenli arapları kapsıyor mu kapsamıyor mu?

Hollandalılar/dutch kelimesi vatandaş Ganalıları da kapsamaktadır. Alman kelimesi Bavyeralıları da, vatandaş olan Türkleri de kapsamaktadır. Bu tür örnekler çoğaltılabilir.

Bu kelime oyunlarını bırakın da gerçek niyetinizi söyleyin. Nereye varmak istiyorsunuz?

Anayasada Lazlar "Bizim de adımız geçsin" derse ne diyeceksiniz? Olmaz mı diyeceksiniz? Lazlar da mı bir terör örgütü kurmalı adlarının orda geçmesi için?

Bunlar BOP adı altında Türkiye'yi dize getirme operasyonlarıdır.

Lütfen aklınımızı başımıza alalım.

Bu işin sonu yoktur ve karanlıktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili AYHAN ol kimileri akıllarını başlarına toplayamazlar.Bence de bu gidişin sonu karanlıktır.Çünkü bazı konuları ağızlarında sakız gibi dolaştırıp duranların ne arkeoloji, ne kültür, ne dil bilim, ne anlam bilim ne tarih ne de küresel liberalizmin ihtiyaçları gibi konulardan haberleri vardır. Onlar ''kâr etmek'', ''gizli kapalı ticaret yapmak'', ''tavşan kaç tazı tut'' ve ''taşeronlar kullanmak'' gibi alanların ustalarıdırlar! Bu yüzden özünde adil paylaşımın da bulunduğuna inandığım DEMOKRASİ KÜLTÜRÜ ile İSLAM KÜLTÜRÜ gibi gerçekelrden habersizmiş gibi ''havanda su döverek'' yaşamayı severler.Eli kanlı, uluslararası ve taşeron olduğu söylenen terör örgütü doğrudan ya da dolaylı olarak kimilerinin ''ekmeğine yağ sürmekte'' olduğundan sık sık ''bulanık suda balık avlamak'' hevesine kapılan asalaklar ile kimi siyaset baronları var olacaktır.Onların bu terbiyesizliklerine karşılık milletimizin birlik beraberlik,akrabalık ve kardeşlik ilişkileri galip gerlecektir.Kimi zavallılara

Ömer Faruk MENCİK YILMAZ 
 26.07.2010 21:43
Cevap :
Evet artık zıvanadan çıktılar. Üzerimize düşeni yapacaz gerektiğinde tabi ki. Katkına teşekkürler.  28.07.2010 15:47
 

Efendime söyliyeyim Beyaz Türkler:-) Hani Beyaz Ruslar var ya onun gibi birşey...Dediğiniz gibi bunların hepsi genel dışkı öncesinde biriken gazın boşaltılmasına benzeyen sözler ne yazık ki... Nihai hedef Türkiyenin yok edilmesi... Bunu görmemek demek ihanet demektir... Saygılarımla...

yeşilsoğan 
 26.06.2010 15:10
Cevap :
BU polemikleri konuşuyor olmamız bile beni çok şaşırtıyor. Ne için savaştıkları belli de değil.Savaşları da savaş değil. Oturup bir yerden mayını patlatmayı savaş sananlar, bunu hal arayışı eksenine sokması işin daha da garip yönü. Bakalım nereye varacaklar. Katkına teşekkürler.  27.06.2010 0:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 105
Toplam yorum
: 193
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 3887
Kayıt tarihi
: 05.11.08
 
 

İ. Ü. İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler 1989 mezunuyum. 1993'ten beri uluslararası fındık ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster